پارک آبی واتر ورلد ایروان

پارک آبی واتر ورلد ایروان

Water World

شرح

پارک‌های آبی یکی از سرگرمی‌ها و تفریحات جدیدی هستند که طی یک الی دو دهه گذشته به وجود آمده و رونق بسیار خوبی نیز از لحاظ جذب مشتری و گردشگر گرفته ‌اند. پارک آبی واتر ورلد ایروان نیز یکی از این پارک ‌های محبوب است که در این مطلب قصد معرفی کامل آن را به شما داریم.

درباره ی پارک آبی واتر ورلد ایروان

در صورتی که قصد سفر به کشور ارمنستان را دارید، بهتر است یک روز و یا حداقل نصفه روز از زمان خود را اختصاص به تفریح در پارک آبی واتر ورلد ایروان بدهید تا بتوانید از هیجانی که در آنجا تجربه می ‌کنید، نهایت استفاده و لذت را ببرید.

اولین بار که افتتاحیه پارک آبی واتر ورلد ایروان در ارمنستان به گوش رسید، سال ۲۰۰۱ بود. در این سال، در زمینی به مساحت ۵. ۲ هکتار، این پارک توسط دولت ارمنستان بنا شد و از همان اول نیز هدف آن بود که آن را جز یکی از مقاصد گردشگری و جاذبه ‌های تفریحی ایروان معرفی کنند.
حدود ۷ سال بعد، یعنی در سال ۲۰۰۸، چندین بخش دیگر نیز به پارک افزوده شد و مساحت آن را گسترده ‌تر ساختند.

رزرو آنلاین تور ارمنستان هوایی

ویژگی‌های پارک آبی واتر ورلد ایروان

1-مناسب برای تمامی سنین 

از جمله ویژگی‌ های مربوط به این پارک آبی آن است که می‌ توانید هم به صورت خانوادگی و هم به صورت مجردی به این پارک رفته و از امکاناتی که دوست دارید و مناسب شرایط شما هستند، استفاده کنید. بنابراین جای نگرانی نیست، زیرا در هر صورت تمام دوستان و اعضای خانواده خود که همراه با آن ‌ها به این کشور سفر کرده ‌اید، می ‌توانند از پارک آبی واتر ورلد ایروان استفاده کنند.

2-مجاورت با باغ وحش

در کنار این پارک آبی بزرگ می ‌توانید باغ گیاه‌شناسی و باغ وحش ایروان را نیز ببینید که بسیار مجهز، زیبا و با امکانات هستند. در صورتی که به حیوانات و گیاهان علاقه‌ مند باشید، می ‌توانید از این دو مورد نیز استفاده کرده و به خوبی از روز خود لذت ببرید.

3-وجود فضای سرپوشیده

همان طور که گفته شد در سال ۲۰۰۸ فضای زیادی به این مجموعه افزوده شد. این فضای اضافه شده در واقع قسمت سرپوشیده‌ ای بود که با وجود آن، می‌ توان در فصل زمستان نیز از این پارک آبی استفاده کرد.

4-وجود ۴ استخر

به طور کلی در پارک آبی واتر ورلد ایروان می‌ توانید ۴ استخر را پیدا کنید که یکی از آن ‌ها کاملاً به کودکان اختصاص یافته است و ۳ مورد دیگر نیز برای بزرگسالان است. یکی از این ۳ استخر که به بزرگسالان اختصاص داده شده است، ویژه و یا vip بوده و صرفاً برای افراد خاصی قابل استفاده می‌ باشد. سایبان ‌های متعددی که در کنار استخر‌ها قرار گرفته ‌اند، از جمله جذاب ‌ترین بخش‌ های این استخر‌ها محسوب می ‌شوند.

5-مرکز ماساژ و اسپا

مورد بعدی که در خصوص ویژگی‌ های این پارک آبی می ‌توان ذکر کرد، وجود مرکز اسپا و ماساژ است. طبق تجربیات و نظرات افرادی که از ماساژ‌های این مرکز استفاده کرده ‌اند، می‌ توان گفت که کیفیت ماساژ‌های صورت گرفته در این مرکز از کیفیت اسپا‌های بسیاری از هتل ‌ها، من جمله هتل ‌های ۵ ستاره شهر ایروان نیز بیشتر است.

6-سرسره مارپیچ فضای باز

مورد بعدی با نام سرسره مارپیچی فضای باز شناخته می ‌شود. این مدل از سرسره‌ ها معمولاً به این شکل طراحی می‌ شوند که به صورت چرخان و مارپیچی از یک ارتفاع چند ده متری، شما را به سمت یک استخر پر از آب هدایت کنند. سرسره این پارک نیز همین فرم و طراحی را دارد. یکی از جذابیت‌ های این سرسره آن است که می‌ توانید حتی دو نفره نیز این مسیر را با یکدیگر طی کنید.

اخذ ویزا ارمنستان

7-استخر کودکان

در خصوص استخر کودکان در قسمت‌ های بالاتر توضیح دادیم. این بخش از پارک آبی واتر ورلد ایروان می ‌تواند گزینه بسیار خوب و مناسبی برای شما باشد تا با خیالی آسوده و راحت، کودکان خود را به آنجا ببرید. تمیز بودن و ضد عفونی شدن مداوم این استخر نیز در کنار ایمنی، نکته بسیار مهمی است که برای سلامت کودک شما اهمیت جدی دارد. در این استخر، می‌ توانید خودتان نیز همراه کودکتان بوده و به او کمک کنید تا از بازی در استخر نهایت لذت را ببرد.

8-بخش تغذیه

پارک آبی واتر ورلد ایروان تنها یک پارک نیست، در این پارک می‌ توانید یک رستوران، کافی شاپ و یک فست فود بسیار بی ‌نظیر را پیدا کنید که اغلب غذا‌های مشهور و معروف ارمنستان و بین‌المللی را دارد. در قسمت کافی شاپ این پارک نیز، تقریباً تمام نوشیدنی‌ها سرو می‌شود. بنابراین اگر از بازی و تفریح در استخر‌های این پارک خسته شدید، می‌ توانید به راحتی به رستوران رفته و آنچه که دوست دارید را سفارش دهید.

جمع‌بندی

معمولاً سفر به ارمنستان می ‌تواند یکی از سفر‌های جالبی باشد که تجربه می ‌کنید. ویژگی ‌هایی که در خصوص پارک آبی واتر ورلد ارمنستان مطرح شد، تقریباً نیمی از ویژگی‌ های این پارک است. زمانی که برای دیدن از این پارک، به شهر ایروان سفر کنید، خودتان تجربیات بسیار جدید و نوینی را به دست خواهید آورد که در جملات و کلمات گنجانده نمی ‌شوند.

موقعیت هتل

کشور: ارمنستان
شهر: ایروان

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط