پارک پیروزی ایروان

پارک پیروزی ایروان

شرح

ارمنستان، تاریخی بسیار دور و دراز و مناطق کوهستانی سرسبز و پر از رود دارد. جاذبه‌های گردشگری ارمنستان هم ترکیبی‌ست از این دو. در واقع با حضور در تور ارمنستان، با کاخ‌ها، کلیساها و به طور کلی بناهای باستانی باشکوهی مواجه می‌شوید که بر بستری از سرسبزی و زیبایی قرار گرفته‌اند. پارک پیروزی ایروان در منطقه کاناکر زیتون، خیاباران مانومنت مشهور قرار داشته و درست بالای کاسکاد یا همان هزار پله ایروان قرار دارد. این پارک، یک بوستان بزرگ سرسبز است که فضاهایی دلنشینی برای استراحت و تفریح شما فراهم می‌کند. 

احتمالا نام پارک پیروزی ایروان را در تور‌های گردشگری زیاد شنیده و یا نام آن را در وبسایت‌های مربوط به سفر ارمنستان به وفور دیده باشید، اما آیا می‌دانید که ویژگی‌های این پارک چیست و دلیل این حجم از محبوبیت پارک پیروزی ایروان به چه موضوعی برمی‌گردد؟ اگر شما هم برای این سؤال پاسخ مناسب و درستی ندارید، می‌توانید به ادامه این مطلب توجه کنید که درخصوص پارک پیروزی ایروان نوشته شده است.

پارک پیروزی ارمنستان که در شهر ایروان قرار گرفته است، تنها یک پارک معمولی نیست، بلکه این پارک دارای ویژگی‌ها و مشخصاتی است که در ادامه معرفی می‌شود. تمامی این کاراکتر‌ها در کنار هم توانسته‌اند تا این پارک را بسیار معروف و مشهور کرده و آن را تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری ایروان نمایند.

آشنایی با مکان های دیدنی ارمنستان

ویژگی های پارک پیروزی ایروان

پارک پیروزی ایروان، ممکن است به خاطر وجود رستوران های کوچک و بزرگ، موسیقی های زنده، کرایه قایق برای قایق سواری در دریاچه پارک، شهربازی، موزه جنگ، کافه و … برای بسیاری از توریست ها و گردشگران تور ارمنستان جالب و جذاب باشد. همینطور وجود مجسمه مادر و موزه جنگ نیز خیلی از توریست ها را به سمت این پارک جذب می کند. رستوران های پارک پیروزی ارمنستان میتواند عصر دل انگیزی را برای توریست های تور ارمنستان رقم بزند. پارک پیروزی از آن دسته جاذبه‌های گردشگری ایروان است که همه مسافران تور ایروان باید آن را ببینند.

۱-شهربازی

اولین بخش این پارک مربوط به شهربازی می‌شود که داخل آن قرار گرفته است. شهربازی جایی است که هم افراد بالغ و هم کودکان را بسیار به سوی خود جذب می‌کند. در این شهربازی انواع وسایل بازی اعم از چرخ و فلک، تاب، سورتمه و… را می‌توانید پیدا کنید.

۲-رستوران‌های کوچک

چندین و چند رستوران کوچک در پارک پیروزی ایروان وجود دارد که می‌توانید انواع غذا‌های محلی و رایج بین‌المللی را در آن‌ها پیدا کنید. این رستوران‌ها امکان سرو میان وعده، چای و… را نیز دارند که برای وعده‌های عصرانه و صبحانه، گزینه‌های بسیار خوبی محسوب می‌شوند.

۳-پخش موسیقی زنده

ویژگی دیگر پارک پیروزی ارمنستان درخصوص موسیقی زنده‌ای است که بیشتر در محوطه رستوران‌ها پخش و اجرا می‌شود. شنیدن موسیقی‌های زنده محلی و بین‌المللی می‌تواند سبب شود تا از غذای خود لذت بیشتری ببرید و لحظات شادتری را سپری کنید.

۴-دریاچه

در قسمتی از این پارک، دریاچه کوچک مصنوعی را ساخته‌اند که می‌توانید برای چند دقیقه با قایق‌های پارویی بر روی آب پارو بزنید و از سفر خود و لحظاتی که در این پارک می‌گذرانید، لذت بیشتری ببرید.

۵-مجسمه مادر ارمنستان

مجسمه مادر که معمولا هر توریست سفر کرده به ارمنستان، یک عکس با آن دارد، در واقع نماد زن ارمنی است. در این مجسمه که یک زن، شمشیری را در دست گرفته است، می‌بینید. این مجسمه نماد شجاعت و رشادت‌های زنان ارمنی است. ارتفاع کلی مجسمه همراه با پایه آن به ۵۱ متر می‌رسد. اما خود مجسمه دارای ارتفاع ۲۲ متری است. پیش از آن که این مجسمه را در این پارک قرار دهند، مجسمه ژوزف استالین به مناسبت پیروزی‌اش در اینجا قرار داشت که پس از چندین سال، تصمیم بر آن شد که مجسمه را عوض کنند.

۶-موزه جنگ ارمنستان

موزه جنگ پارک پیروزی ایروان نیز یکی دیگر از جاذبه‌های این پارک‌ به حساب می‌آید. در این موزه معمولا یادگیری‌هایی از زمان جنگ به جای مانده است که نشان‌دهنده سختی‌ها و مشقت‌هایی است که مردم تحمل کرده و در پی آن پیروزی‌هایی را به دست آورده‌اند.

۷-بام ایروان

پارک پیروزی ایروان بر روی یکی از تپه‌های اطراف شهر ایروان واقع شده است و به همین دلیل زمانی که به این پارک می‌روید، می‌توانید منظره شهر را از بالا مشاهده کنید و تمام شهر ایروان را زیر پای خود داشته باشید.

آشنایی با قلعهٔ آمبرد ارمنستان

پیشینه تاریخی پارک پیروزی ایروان

پارک پیروزی یا هاختاناک، یکی از مهم ترین و البته معروف ترین پارک ها در شهر ایروان بوده که دلیل ساخت آن به زمانی که روسیه در جنگ جهانی دوم پیروز شده بوده برمیگردد، که بعد از آن کشورهای اتحادیه شوروی، پارکی را در این کشور می سازند و نام آن را هاختانگ، که به معنی پیروزی است، می گذارند. در این پارک، بزرگ ترین و مهم ترین مجسمه ارمنستان، یعنی مجسمه مادر قرار دارد.

این مجسمه که زیر آن هم موزه جنگ قرار داشته از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشند. مجسمه مادر ارمنستان، نشان دهنده صلح با قدرت است. این مجسمه زنی برگرفته از زن ارمنی در گذشته ارمنستان بوده که به همراه دیگر زنان با نیروهای ترک و ناحیه ها کردی تا مرگ جنگیدند. 

جمع‌بندی

پارک پیروزی ارمنستان ویژگی‌های زیادی دارد که می‌توانید به خاطر آن‌ها به این پارک بروید و یک روز و یا حداقل نصف روز خود را به آن اختصاص دهید. مسلما شهر ایروان علاوه بر این پارک دارای جاذبه‌های دیدنی و باستانی زیادی است که از آن‌ها نیز می‌توانید دیدن کنید.

موقعیت هتل

کشور: ارمنستان
شهر: ایروان

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط