پارک پیروزی ایروان

پارک پیروزی ایروان

شرح

ارمنستان، تاریخی بسیار دور و دراز و مناطق کوهستانی سرسبز و پر از رود دارد. جاذبه‌های گردشگری ارمنستان هم ترکیبی‌ست از این دو. در واقع با حضور در تور ارمنستان، با کاخ‌ها، کلیساها و به طور کلی بناهای باستانی باشکوهی مواجه می‌شوید که بر بستری از سرسبزی و زیبایی قرار گرفته‌اند. پارک پیروزی ارمنستان در منطقه کاناکر زیتون، خیاباران مانومنت مشهور قرار داشته و درست بالای کاسکاد یا همان هزار پله ایروان قرار دارد. این پارک، یک بوستان بزرگ سرسبز است که فضاهایی دلنشینی برای استراحت و تفریح شما فراهم می‌کند. 

پیشینه تاریخی پارک پیروزی ایروان

پارک پیروزی یا هاختاناک، یکی از مهم ترین و البته معروف ترین پارک ها در شهر ایروان بوده که دلیل ساخت آن به زمانی که روسیه در جنگ جهانی دوم پیروز شده بوده برمیگردد، که بعد از آن کشورهای اتحادیه شوروی، پارکی را در این کشور می سازند و نام آن را هاختانگ، که به معنی پیروزی است، می گذارند. در این پارک، بزرگ ترین و مهم ترین مجسمه ارمنستان، یعنی مجسمه مادر قرار دارد. این مجسمه که زیر آن هم موزه جنگ قرار داشته از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشند. مجسمه مادر ارمنستان، نشان دهنده صلح با قدرت است. این مجسمه زنی برگرفته از زن ارمنی در گذشته ارمنستان بوده که به همراه دیگر زنان با نیروهای ترک و ناحیه ها کردی تا مرگ جنگیدند. 

امکانات رفاهی پارک پیروزی ارمنستان

پارک پیروزی ارمنستان، ممکن است به خاطر وجود رستوران های کوچک و بزرگ، موسیقی های زنده، کرایه قایق برای قایق سواری در دریاچه پارک، شهربازی، موزه جنگ، کافه و … برای بسیاری از توریست ها و گردشگران تور ارمنستان جالب و جذاب باشد. همینطور وجود مجسمه مادر و موزه جنگ نیز خیلی از توریست ها را به سمت این پارک جذب می کند. رستوران های پارک پیروزی ارمنستان میتواند عصر دل انگیزی را برای توریست های تور ارمنستان رقم بزند. پارک پیروزی از آن دسته جاذبه‌های گردشگری ایروان است که همه مسافران تور ایروان باید آن را ببینند.

موقعیت هتل