ژئوپارک یهلیو تایوان

ژئوپارک یهلیو تایوان

شرح

ژئوپارک یهلیو تایوان یکی از زیباترین مناطق روی زمین است که دست طبیعت در آن به مجسمه سازی و ساخت اشکال عجیب و غریب با صخره‌های رسوبی پرداخته است. این پارک زیبای طبیعی در کرانه اقیانوس آرام و در یک شبه جزیره قرار گرفته و تنها یک ساعت رانندگی تا شهر تایپه فاصله دارد. اگر از بالا به این منطقه نگاه کنید مانند لاک پشتی غول پیکر به نظر می‌آید که در کنار دریا آرمیده و استراحت می‌کند.

در مورد این منطقه افسانه‌ای و مرموز که صخره‌های عجیب و غریب آن افکار متفاوتی را در ذهن توریست‌ها به وجود می‌آورد داستان‌های بسیاری گفته‌اند. یکی از این داستان‌ها به زمان‌های دور و دوره‌ای که یهلیو کانال اصلی مسیر تجارت بین چین و بندر کئیلونگ بوده، برمی‌گردد. زمانی که آب و هوای این منطقه بسیار خطرناک بود و امواج سهمیگن معمولا باعث آسیب و صدمه به کشتی‌های تجارتی می‌شد.

محلی‌های یهلیو می‌گویند داستان در مورد لاک‌پشت جنی(شیطانی) بوده است که در دریا برای مسافران و تاجران مشکل ایجاد می‌کرده‌ است. امپراطور جید پری‌ای را به یهلیو اعزام می‌کند تا لاک‌پشت جنی را تنبیه کند. پری با شمشیری در دست و سوار بر فیل به یهلیو وارد می‌شود و به لاک‌پشت می‌گوید: «چه لاک‌پشت شیطانی‌ای. چگونه جرات می‌کنی اعمال شیطانی انجام دهی و بیگناهان را بکشی؟ من با قدرت این شمشیر مقدس شما را مجازات خواهم نمود و راه فراری برای شما نیست». این داستان در بین مردم محلی همیشه نقل می‌شود و هرگاه که آب و هوا تغییر می‌کند و هوا طوفانی و بارانی می‌شود مردم مه و دودی را در یهلیو مشاهده می‌کنند و می‌گویند: «نگاه کن، لاک پشت نیمه مرده دوباره نفش می‌کشد».

اما دانشمندان معتقدند این تغییرات صخره‌ای و اشکال عجیب حاصل فرسایش و فعالیت‌های زمین‌شناسی است که در دوره نئوژن حدود پنج میلیون سال پیش رخ داده است و به مرور زمان صخره‌ها تغییر شکل داده‌اند. از ویژگی‌های برجسته این قطعه که حدود 1700 متر در داخل اقیانوس کشیده شده‌اند سنگ‌های هودو است که سطح آن‌ها لکه‌دار شده و اشکال متفاوتی را به وجود آورده‌اند. معروف‌ترین این صخره‌ها سر ملکه است. این صخره به تصویر نمادین تایوان و یک نماد غیر رسمی برای منطقه وانلی تبدیل شده است. بقیه سازه‌های سنگی نیز بر اساس شکل خود نامی ویژه یافته‌اند مانند کفش پری، زنبور عسل، سنگ زنجبیل و شمع‌های دریایی که هر کدام زیبایی و شگفتی خاصی به یهلیو پارک بخشیده‌اند.

فراتر از ژئوپارک، صخره‌ای وجود دارد که منظره پانورامای شگفت‌انگیز از اقیانوس آرام را در اختیار شما قرار می‌دهد. علاوه بر صخره‌های خارق‌العاده و منظره‌های زیبای دریا، در منطقه یهلیو غذاهای خوشمزه‌ای را می‌توانید تست و تجربه کنید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک