استادیوم ورزشی فوتبال

استادیوم های المپیک جهان

شرح

باستادیوم های المپیک جهان | سیاری از کشور ها در سراسر جهان دارای استادیوم های ورزشی حیرت آوری می باشند که در آنها سالانه مسابقات بسیاری از جمله المپیک و یا جام های جهانی برگذار می شود . گردشگرانی که علاقه به رشته های ورزشی از جمله فوتبال می باشند در سفر خود می توانند به این استادیوم ها رفته و در یک محیط مدرن از تماشای این مسابقات لذت ببرند . در این مقاله ما سعی بر معرفی مدرن ترین استادیوم های کشور های مختلف را داریم ، با ما در ایلیا گشت همراه باشید .

استادیوم ورزشی

استادیوم المپیک لندن

استادیوم المپیک لندن در واقع برای اجرای مسابقات سال 2012 طراحی وساخته شد . طراحان این استادیوم زیبا در کارنامه خود طراحی استادیوم های دیگری مانند استرالیا و یا آرنای برلین را داشته اند . این استادیوم در حال حاضر میزبان باشگاه وست هم  (West Ham) می باشد . از دیگر مسابقاتی که در این باشگاه برگذار شده است می توان به مسابقات جهانی راگبی ،  قهرمانی‌های جهانی IAAF سال ۲۰۱۷  اشاره کرد . این ورزشگاه در سال 2012 میزبان بیش از 80000 نفر تماشاچی بوده است ولی در حال حاضر ظرفیت آن به 60000 نفر کاهش پیدا کرده است . این نمای زیبا در شب با نورپردازی بسیار زیبا می شود .

استادیوم المپیک لندن

استادیوم المپیک لس آنجلس

استادیوم یادمان لس آنجلس (Los Angeles Memorial Coliseum) از سال 1932 تا سال 1984 محل برگذاری مسابقات المپیک بوده است و در حال حاضر میزبان تیم فوتبال تروجان که مربوط به دانشگاه شهر کالیفرنیا جنوبی می باشد است . این سازه ورزشی در واقع در فرهنگ کشور آمریکا جزو سازه های تاریخی و ملی  نیز حساب می شود ، همانطور که از نام این استادیوم پیداست نام آن را برای بادبود از  سربازانی که در جنگ جهانی جان خود را از دست داده اند انتخاب شده است .

مهندسان و طراحان این استادیوم (جان ) و (دونالد پارکینسون ) بوده اند و طراحی استادیوم نیز بر گرفته از سبک معماری آردکو برای طاق می باشد . از دیگر رشته های ورزشی که در این استادیوم برگذار می شود می توان به رشته ورزشی بیسبال اشاره کرد ، در بدو ورود به این استادیوم شما با مجسمه ای روبه رو خواهید شد که آن را برای بازی های 1984 ساخته اند .

استادیوم المپیک لس آنجلس

استادیوم المپیک بارسلون

استادیوم ورزشی بارسلون که به نام استادیوم المپیک مونجوئیک نیز شناخته می شود (the Estadi Olimpic de Montjuic) در سال 1927 پروژه ساختش شروع شد و برای بهره برداری برای نمایشگاه سال 1929 مورد استفاده قرار گرفت . از اولین مسابقات این ورزشگاه می توان به مسابقه بین تیم های فوتبال کاتالونیا وبولتون واندِرِرز(Bolton Wanderers) اشاره کرد . استادیوم بارسلونا برای بازی های سال 1992 در سال 1989 مورد بازسازی قرار گرفت و در طی این بازسازی کلی تنها قسمتی که دچار تغییر نشد سر در شگفت‌انگیز، برج‌ها و گنبد‌های آن بودند که تأثیرات موری را با مدرنیسم ترکیب می‌کردند .

استادیوم المپیک بارسلون

استادیوم ورزشی مونترال

استادیوم ورزشی مونترال در زمان ساخت یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین استادیوم های ورزشی آن زمان بوده است . این استادیوم توسط طراح معروف روژه تَییبِر (Roger Taillibert) فرانسوی برای بازی های  ۱۹۷۶ در مونترال طراحی وساخته شد .هنگام ورود به این استادیوم شما با یک برج بلند بر روی سازه مواجه می شوید که این سازه نیز در هنگام انجام بازی های آن سال هنوز به اتمام نرسیده بوده است .

استادیوم ورزشی مونترال

استادیوم ورزشی پکن

استادیوم ورزشی پکن (The Beijing National Stadium) برای بازی های سال 2008 در این کشور طراحی و ساخته شد . این استادیوم با داشتن ستون ها و نمای استیلی اش به آشیانه پرنده معروف شده است .طراحی این استادیوم بسیار زیبا توسط یک تیم زبده که شامل معماران سوئیسی هرتزوگ ، (Herzog)  ، دمورون ، de Meuron بوده انجام شده است . در ساخت این استادیوم از سرامیک‌های چینی الهام گرفته شده است .  استادیوم طی بازی‌های المپیک ۹۱,۰۰۰ نفر را در خود جای داد و ساخت آن ۵ سال به طول انجامید .

استادیوم ورزشی پکن

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط