لویی شانزدهم

لویی شانزدهم کیست ؟

شرح

تولد و سرگذشت زندگی شانزدهم

تولد و سرگذشت زندگی شانزدهم | لویی شانزدهم یکی از پادشاهان فرانسه است که در 23 آگوست بدنیا آمده و در کاخ ورسای زندگی میکند . او دوران کودکی قوی و پر تلاش و با تحصیلات رشته علوم انسانی اساتید فرانسه تدریس خصوصی میدادند . او در سال 1770 با دختری زیبا بنام ( ماریا ترزا ) ازدواج کرده و امپراطوری مقدس را به عهده داشته . لویی شانزدهم در طی سلطنتی خود بخاطر خیانتی که به دولت خویش کرد در سال 1790 اعدام شد . در ادامه مقاله تاریخی با ایلیاگشت همراه باشین .

سرگذشت زندگی لویی شانزدهم

اعدام لویی شانزدهم

شاید برای همه ما سوالی راجب مرگ لویی پبش آمده باشه که چگونه کشته شده ولی تا کنون کسی حرفی نزده باشه ، لازم به ذکر است که بدانید او با شرایط اقتصادی فرانسه و مشکات مالی که پیش افتاده بود راه حلی پیدا نمیکرد و به دنبال گشت و گذار خویش بود . تا اینکه دو سال بعد طی یه جنگ با اتریش که شروع شد به تسخیر کاخ سلطنتی قدرت‌ شاه کمک کردند . این راهی شد برای کارهای ضد انقلاب ، بطور مثال سندی در خصوص قرار داده های محرمانه که لو رفت . این امر باعث شد گناهکار شناخته شده و محکوم به اعدام شود .

اعدام لویی

ماجرای زندگی همسر لویی

پس از ازدواج لویی و ماریا ترزا که دارای 15 فزند بودند ، آخرین فرزندشان ماری آنتوانت به نسبت دختر آرام و سربه زیری بود . او دختر اشرف زاده قرن هجده و بیشتر مواقع وقت خود را صرف مذهب و دین و اصول اخلاقی میکرد . اگر چه برادران او بیشتر سمت حرفه آکادمی بودند . در این بین جنگ هفت ساله بین اتریش و فرانسه توسط ماریا پیش آمد تصمیم گرفت اتحادی بین زنان ایجاد کند و بین خانواده ها رواج پبدا کند .

ماجرای همسرا داری لویی شانزدهم

تفاوت های لویی و ماریا

طی مطالعاتی که انجام شده این زوجین تفاوت های زیادی باهم داشتند ، بطور مثال شخصیت لویی مردی خجالتی و درون گرای بود و برعکس همسر ایشان شخصی خوش رو که با همه ارتباط خوبی به عهده داشت . او عادت به مهمانی های شبانه و تجملاتی بود . در طی این دوران ماریا بیشتر اوقات گشت و گذارخود را در قلعه خصوصی اش میگذراند و ساعت ها در تنهایی سپری میکرد کم کم شایعاتی مبنی بر این که رابطه او با همسرش بد شده به گوش همه رسیده بود . لقب ماریا به دلیل نادانی او تغییر پیدا کرد به ( ماری آنتوانت ) که روایت به روابط نامشروع که با انتشار عکس ها متهم کردند .

تفاوت های لویی و ماریا

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: پاریس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط