پل سزان کیست

پل سزان کیست ؟

شرح

پل سزان کیست؟ سزان یکی از برجسته‌ ترین نقاشان پسادریافتگر و تأثیرگذار مدرن فرانسوی محسوب می‌شود.

در آثار به جا مانده از استواری و نوآوری نقاشی مدرن و امپرسیونیسم پل سزان چه در ترکیب‌ بندی و چه در رنگ‌ آمیزی موج می‌زند.

حیات هنری پل سزان

درباره امپرسیونیسم یا دریافتگری

آثارش مدرنیسم نظر مفهومی و بصری در قرن بیستم ارتباط محکم و اساسی میان مفاهیم ناپایدار امپرسیونیسم و متریالیسم، شکل می‌دهد. نقش این نوآوری‌ها در آثار پیکاسو و ماتیس به خوبی دیده می‌شود و هر دوی آنها به الهام و تاثیر گرفتن از پل سزان به دفعات اشاره میشود.

بیوگرافی

پل سزان در جنوب فرانسه متولد گردید و در ۲۲ اکتبر ۱۹۰۶ در همان جا درگذشت. پدری وی بنیانگذار بانکداری در فرانسوی بود . و در تجارتش کاملاً موفق بوده است.حضور این هنرمند در مدرسه ی عالی و کالج بوربن  فرانسه به ارتقاء مهارت هایش افزود و او را به نقاش معروفی سوغ داد. اگر ثروت و سر سختی او نبود از نقاشی دست برمی داشت.

در اواخر عمر سزان در گمنامی بود. که مورد توجه نقاشان جوان و هنرمندان فرانسوی واقع شد. با فروش 32 عدد تابلوی وی که به قیمت پنجاه و یک هزار فرانک صورت گرفت. در آمد سزان را روز به روز افزایش نمود و قیمت آثارش  افزوده شد.

ایده‌ی کلیدی پل سزان

سزان تصویر طبیعت را با خطوط، فرم و رنگ‌ها با جنبه‌های جدا نشدنیش بنمایش کشید. شیوهٔ اجرای نقاشی‌ها چه در سبک ،بعد نمایی، ترکیب‌بندی و رنگ‌آمیزی آن‌ها تأثیر زیادی  بر هنر قرن 20 گذاشته است.

پل سزان نقاشی فرانسوی که با ضربات قلم‌های علمی، پیشت سرهم روی بوم اعمال می‌کرد. رنگ‌ دانه‌ها نقاشی او بخشی از بنا معماری خودنمایی می‌کند.

 

آثار پل سزان

حیات هنری پل سزان

نخستین گام وی در رشته نقاشی رمانتیسم بود. سزان هر روز در لباس ساده روستایی برای نقاشی به صحرا می رفت. وی که کم حرف و لجوج بود. در اواخر عمرش همرا با همسر و فرزندش در ملک خود می زیست، اما از مرض قند و عصبی در گذشت.

تابلوهای مشهور پل سزان

از تابلوهای مروف وی می توان تصویری که از خود کشیده، «ورق بازان»، «غرش»، «آب تنی کنندگان»، «مردی با پیپ»، «باد و طوفان»، «درختان سپیدار»، «دهقان پیر»، «طبیعت های بیجان»، «مادام سزان در گلخانه»، «مجسمه عشق و اشیا بیجان»، « ا میل زولا و پل الکسیس»، «نوازنده ی پیانو» را نامبرد.

تابلوهای مشهور پل سزان

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط