پل سزان کیست

پل سزان کیست

شرح

پل سزان نقاش فرانسوی

حیات هنری پل سزان

پل سزان کیست ؟ سزان یکی از برجسته‌ترین نقاشان پسادریافتگر و تأثیرگذاران نقاشان مدرن فرانسوی محسوب می‌شود .

در آثار به جا مانده از استواری و نوآوری نقاشی مدرن و امپرسیونیسم پل سزان چه در ترکیب‌بندی و چه در رنگ‌آمیزی موج می‌زند .

پل سزان نقاش فرانسوی

درباره امپرسیونیسم یا دریافتگری

آثارش مدرنیسم نظر مفهومی و بصری در قرن بیستم ارتباط محکم و اساسی میان مفاهیم ناپایدار امپرسیونیسم و متریالیسم، شکل می‌دهد . نقش این نوآوری‌ها در آثار پیکاسو و ماتیس به خوبی دیده می‌شود و هر دوی آنها به الهام و تاثیر گرفتن از پل سزان به دفعات اشاره میشود .

درباره امپرسیونیسم یا دریافتگری

بیوگرافی

پل سزان در جنوب فرانسه متولد گردید و در ۲۲ اکتبر ۱۹۰۶ در همان جا درگذشت . پدری وی بنیانگذار بانکداری در فرانسوی بود . و در تجارتش کاملاً موفق بوده است .

حضور این هنرمند در مدرسه ی عالی و کالج بوربن  فرانسه به ارتقاء مهارت هایش افزود و او را به نقاش معروفی سوغ داد . اگر ثروت و سر سختی او نبود از نقاشی دست برمی داشت .

در اواخر عمر سزان در گمنامی بود  . که مورد توجه نقاشان جوان و هنرمندان فرانسوی واقع شد . با فروش 32 عدد تابلوی وی که به قیمت پنجاه و یک هزار فرانک صورت گرفت . در آمد سزان را روز به روز افزایش نمود و قیمت آثارش  افزوده شد .

پل سزان کیست

ایده‌ی کلیدی پل سزان

سزان تصویر طبیعت را با خطوط ، فرم و رنگ‌ها با جنبه‌های جدا نشدنیش بنمایش کشید . شیوهٔ اجرای نقاشی‌ها چه در سبک ،بعد نمایی، ترکیب‌بندی و رنگ‌آمیزی آن‌ها تأثیر زیادی  بر هنر قرن 20 گذاشته است .

پل سزان کیست ؟ سزان نقاشی فرانسوی که با ضربات قلم‌های علمی، پیشت سرهم روی بوم اعمال می‌کرد . رنگ‌ دانه‌ها نقاشی او بخشی از بنا معماری خودنمایی می‌کند .

پل سزان کیست

حیات هنری پل سزان

نخستین گام وی در رشته نقاشی رمانتیسم بود . سزان هر روز در لباس ساده روستایی برای نقاشی به صحرا می رفت . وی که کم حرف و لجوج بود . در اواخر عمرش همرا با همسر و فرزندش در ملک خود می زیست . اما از مرض قند و عصبی در گذشت .

تابلوهای مشهور پل سزان

از تابلوهای مروف وی می توان تصویری که از خود کشیده، «ورق بازان» ، «غرش» «آب تنی کنندگان» ، ، «مردی با پیپ» «باد و طوفان» ، ، «درختان سپیدار» ، «دهقان پیر» ، «طبیعت های بیجان» ، «مادام سزان در گلخانه» ، «مجسمه عشق و اشیا بیجان» ، « ا میل زولا و پل الکسیس» ، «نوازنده ی پیانو» را نامبرد .

تابلوهای مشهور پل سزان