بهترین پیتزای ایتالیا

بهترین پیتزای ایتالیا

شرح

بهترین پیتزاهای ایتالیایی را کجا بخوریم زمانیکه به ایتالیا سفر میکنید ، متوجه خواهید شد که بدون شک غذای که از محبوبیت بیشتری برخوردار است پیتزا و پاستا میباشد . ازآنجایکه ایتالیا به زادگاه پیتزا در جهان شهرت یافته است . بهترین پیتزا فروشی‌های ایتالیا دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردِ خود هستند. که باید به دقت داشت .

محبوب‌ترین پیتزا‌ی ایتالیا

تاریخچه پخت پیتزای ایتالیای

زادگاه پیتزا در ابتدا در خاورمیانه بوده که با چند تکه نان مسطح طعم‌دار شده با روغن و مخلفاتی که ردیفی بر روی آن قرار میگیرد . و برای صرف این غذا احتیاجی به بشقاب ، قاشق ، چنگال نمی باشد .

در جهان چندین نوع پیتزا شهرت زیادی امروزه پدید آمده است . پیتزای مارگاریتا بطور استاندارد به یک الگوی اولیه تبدیل شده وانواع مختلف پیتزا‌ از روی آن، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.  برای آشنایی انواع پیتزا در منوی رستوران های ایتالیایی باید بدانیم بهترین پیتزای ایتالیا را از کجا بخوریم ؟

تاریخچه پخت پیتزای ایتالیای

پورت آلبا ناپل

اولین پیتزافروشی جهان ، پیتزافروشی پورت‌آلبا در سال ۱۷۳۸ افتتاح گردیده است . پیتزای لقمه‌ای تهیه شده در این مکان از یک خمیر نازک و ترد موزارلای آب‌شده و سس گوجه‌فرنگی در وسط آن طعم بیاد ماندنی را برایتان بجای میگذارد .

پورت آلبا ناپل

جینو سوربیلو ناپل

سومین نسل خانواده‌ی پیتزاپز جینو سوربیلو  میباشد . میراث افسانه‌ای که پیتزا به معنای زندگی است . جینو در سال ۲۰۱۳ جایزه‌ی بهترین پیتزای ذر مجله‌ی گمبرو روسو به خود اختصاص داده است . وی با پیتزاهای نرم و اصیل فوق بزرگ، ناپلی را با مواد نظیر گوجه‌فرنگی، ریحان و پنیر موزارلا تهیه مینماید .

جینو سوربیلو ناپل

ایل پیتزایولو دل پرزیدنته ناپل

این پیتزافروشی به معنای پیتزای رئیس‌جمهور در قلب منطقه‌ی مرکزی ناپل قرار گرفته است . در این مکان به‌طور کلاسیک پیتزاهای به روش ناپلی تهیه می‌شوند .

پیتزاهای مارینارا با لایه‌ای ترد ، باریک و کش‌دار از گوجه‌فرنگی، سیر و پونه‌ی کوهی تهیه میشود . پیتزاهای مارگریتا که با گوجه‌فرنگی، موزارلای خردشده و ریحان نیز محبوب‌ترین گزینه‌ منوی آن میباشد .

ایل پیتزایولو دل پرزیدنته ناپل

پیتزاریا دا میکله ناپل

موفقیت پیتزافروشی دا میکله از سال ۱۹۰۶ تا به امروزبا دکوراسیون ساده‌ی خود و سرو دو نوع پیتزای مارینارا و مارگریتا و نبود سیستم رزرواسیون سادگی را به اوج خود رسانده است. دا میکله بهترین خانه‌ی پیتزای دنیا شهرت یافته است.

پیتزاریا دا میکله ناپل

دا رمو رم

در فضایی آشفته و دیوانه‌وار، پرسروصدا پیتزاهایی به سبک رمی دا رِمو تهیه میشود . که زمانی که اولین گاز را به خمیر با طعم دودی ، نازک ترد، پف‌دار از یادتان نخواهد  رفت . در اینجا مارگریتای کلاسیک پیتزای با شکوفه‌های کدوی سبز و ماهی کولی تزئین شده حتما امتحان کنید.

دا رمو رم

آنتیکو فورنو ونیز

پیتزافروشی آنتیکو فورنو پیتزا فروشی که به دو شکل خمیر نازک و کلفت سرو یک برش پیتزاهای لقمه‌ای خود را در بازار ریالتو ارائه میکند . برخلاف پیتزافروشی‌های مختلف در ایتالیا می‌توان در آنتیکو فورنو سفارش یک برش از یک پیتزای تنوری داد. هر برش پیتزاها با پنیرموزارلای و مواد اولیه فصلی مانند  زیتون ، قارچ و کلم قرمز و سس گوجه‌فرنگی تند تزئین شده است.

آنتیکو فورنو ونیز

سانتارپیا فلورانس

جیووانی سانتارپیا در سال ۲۰۱۵ در فلورانس پیتزافروشی خودش را تأسیس کرد. سانتارپیا علاوه بر سرو پیتزاهای کلاسیک نظیر مارگریتا و مارینارا، پیتزاهایی خلاقانه  مینماید . وی با موادی همچون کدوتنبل و معده‌ی گاو اقدام به تهیه پیتزا مینماید . که غذاهایش مورد توجه فرهنگ آشپزی سنتی فلورانسی قرار گرفته است.

سانتارپیا فلورانس

موقعیت هتل

کشور: ایتالیا
شهر: شهر رم

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک