کاتالونیا کجاست؟

کاتالونیا کجاست؟

شرح

کاتالونیا اسپانیا را بهتر بشناسید

کاتالونیا کجاست | کاتالونیا در اسپانیا قرار دارد و بخشی خود مختار در زمینه مالی و بانکی در اسپانیا است. تاریخ کاتالونیا به اوایل قرون وسطی برمی گردد. بارسلون در مرکز این شهر قرار دارد و جالب است بدانید تیم معروف بارسلونا ، نماد کاتالونیاست و شعار این تیم : تیمی فراتر از یک باشگاه یعنی مقاوت در برابر دولت است . موضوع اساسی که در کاتالونیا بسیار مطرح است بحث جدایی خود مختاری کاتالونیا از اسپانیا است . کاتالونیا از دولت اسپانیا تقاضا دارد که از این کشور جدا شود و این موضوع تحولی اساسی در اسپانیا به حساب می آید . پرداخت کمتر مالیات مردم این شهر خواسته ی دیگر کاتالونیا است . با ایلیا گشت همراه باشید تا با کاتالونیا بیشتر آشنا شوید .

کاتالونیا

زبان

کاتالونیا زبان رسمی خود را دارند و آموزش زبان کاتالونیا در این شهر بسیار مهم است . زبان اسپانیایی در این شهر رسمیت ندارد . حتی یاد گرفتن این زبان برای افرادی که قصد سفر به اسپانیا را دارند پیشنهاد می شود تا راحت تر بتوانند با مردم ارتباط برقرار کنند .

زبان کاتالونیا

برج های انسانی

برج های انسانی جزو سنت های کاتالونیا است. سابقه ی این بازی مربوط به سده ی هجدهم می باشد . مسابقاتی در این شهر برگزار می شود که بتوانند بلند ترین برج های انسانی را بسازند . این مسابقه در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است . این بازی برای کاتالونیا بسیار مهم می باشد و به تیم های 10 تا 15 نفر تقسیم می شوند . افرادی که در این مسابقه شرکت می کنند باید آمادگی جسمانی بالایی داشته باشند و افرادی که مشکل قلبی دارند نباید تو این بازی شرکت کنند .

برج های انسانی

آشپزی

نوشیدنی و غذای کاتالونیا ، کاوا (Cava) و فیدوا (fideua) می باشد که بسیار معروف است . به دلیل طعم خوب و طبخ مناسب غذاها ، آشپزی در این شهر بسیار پر آوازه است . در غذای فیدوا به جای برنج از نودل استفاده می کنند که دلیل محبوبیت این غذا همین است .

کاتالونیا

تعطیلات عمومی

تعطیلات در کاتالونیا نسبت به اسپانیا کاملا متفاوت است و تعطیلات خاص خود را دارند . جشن لا مرسه (La Mercè) و سنت استوه (Sant Esteve) تعطیلات خاص این شهر است . شهرهای اسپانیا هر کدام تعطیلی خاص خود را دارند .

تعطیلات کاتالونیا

گائودی

آنتی گائودی معمار به نام و معروف کاتالونیا می باشد که در کارنامه آثار خود چون کلیسای ساگرادا فامیلیا و پارک گوئل می باشد . گائودی در روزهای آخر عمر خود مشغول ساختن کلیسای ساگرادا فامیلیا شد اما بر اثر تصادف نتوانست کلیسارا تکمیل کند و در گذشت . دیگر آثار گائودی ، پارک معروف گوئل که در اسپانیا بسیار شناخته شده است . در این پارک موزه تاریخی بارسلون قرار دارد . پارک زیبای گوئل بر روی تپه کارمل در رشته کوه های کلسرول قرار دارد .

آنتی گائودی

سیاست ها

سیاست کاتالونیا در مقابل اسپانیا متفاوت است . سیستم دادگستری و قانون شهروندی و نیروی پلیس دلیل این تمایز است و سیستم خاص خود را دارند و این مسئله جزو اختلافات اسپانیا و کاتالونیا است .

سیاست کاتالونیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک