دریاچه غربی هانگزو چین

دریاچه غربی هانگزو چین

West Lake in Hangzhou China

شرح

دریاچه غربی هانگزو چین، یکی از زیباترین جاذبه های توریستی غرب چین و معروف ترین جاذبه شهر هانگزو چین است که در فهرست میراث های جهانی یونسکو ثبت شده است. این دریاچه آب شیرین در شهر هانگزو پایتخت استان ژجیانگ چین در غرب این کشور پهناور واقع شده است. دریاچه غربی هانگزو به پنج قسمت تقسیم می شود و سه گذرگاه دارد. و معابد متعددی همچون معبد پاگودا و باغ ها و جزایر مصنوعی در محوطه خود دارد.

شهر طوری ساخته شده که به حریم منظری این دریاچه آسیبی وارد نیاید و به همین خاطر به عنوان یکی از معروف ترین جاذبه های شهری هانگزو این دریاچه مطرح شده است و محلی برای استراحت و لذت از زندگی ساکنین بومی و گردشگران بدل شده است. دریاچه غربی در سال ۲۰۱۱ ساخته شده و به عنوان یک الگویی از باغ های چینی و کره ای و ژاپنی منبعی برای الهام بخشی بوده است.

به این دلیل ثبت جهانی یونسکو شده که نمونه ای ایده آل برای همزیستی بین انسان و طبیعت است. دریاچه غرب هانگزو و باغ زیبایش همیشه منبع الهام برای خلق آثار نقاشی و شاعران چینی در ادوار مختلف تاریخی بوده است. دریاچه غرب هانگزو و باغ زیبایش همیشه منبع الهام برای خلق باغ چینی بوده است.

نکته ی مهمی درباره دریاچه غربی هانگزو چین

دریاچه غربی هانگزو چین در ادوار مختلف تاریخ کهنسال چین اسامی مختلفی را به خود دیده است که از آن جمله می توان به نام های رودخانه کیان، دریاچه کیانتانگ، دریاچه مینگ شنگ، دریاچه جین نیو، دریاچه شیهان، دریاچه شانگ، دریاچه لیان یان، دریاچه فانگشنگ، دریاچه خیزی، دریاچه گاوشی، دریاچه زیلینگ، دریاچه میرّن، دریاچه ژیانژی، دریاچه مینگ یو اشاره کرد. ولی نکته جالب این است که تنها دو نام آن ماندگار و به طور گسترده در ادوار مختلف تاریخی مورد استفاده قرار گرفت که در کتب و اسناد تاریخی ثبت شده است.

یکی نام دریاچه عرب هانگزو است  و دیگری دریاچه کیانتانگ که نام دوران باستان شهر هانگزو است که این دریاچه هم نام خود را از نام شهر در قدیم گرفته بوده است. نام دریاچه غربی اولین بار در دو شعر شاعر معروف چینی یوچویی دیده شده است. ابن نام به دلیل قرار گرفتن دریاچه در غرب شهر به آن اعطا شده است. و بعدها که نام دریاچه کیانتانگ منسوخ شد برای اولین بار در پروژه لایروبی دریاچه در اسناد رسمی حکومتی از نام دریاچه غرب استفاده شد.

دریاچه غرب در ۲۰۰۰ سال پیش بخشی از رودخانه کیانتانگ بود ولی بعدها به مرور با رسوب ماسه در مسیر دریاچه نمایان شد و به مرور زمان به شکل امروزش ظاهر شد.  دریاچه غرب هانگزو چین مساحتی بالغ بر ۶ کیلومتر مربع دارد. این دریاچه برای مردم هانگزو به مانند هدیه طبیعی بسیار زیباست که از سه طرف توسط تپه های سبز در آغوش کشیده شده است. مردم چین باستان دریاچه غرب هانگزو را به عنوان نماد زیبایی برای رسیدن به ارامش خود می پنداشتند. 

موقعیت هتل

کشور: چین

دیدنی‌های نزدیک