کوه ویتوشا صوفیه

کوه ویتوشا صوفیه

شرح

ویتوشا توده ای کوهستانی است و در حومه صوفیه ، پایتخت بلغارستان قرار دارد. ویتوشا یکی از نمادهای صوفیه و نزدیکترین سایت برای پیاده روی ، کوهپیمایی و اسکی است. خطوط اتوبوس راحت و راه های طناب باعث می شود کوه به راحتی در دسترس باشد. ویتوشا طرح های یک گنبد عظیم را دارد. قلمرو کوه شامل پارک طبیعت ویتوشا است که بهترین قسمتهای شناخته شده و پر بازدید را شامل می شود.

کوهپایه های پناهگاه های ویتوشا در صوفیه. محله Knyazhevo دارای چشمه های معدنی است. ویتوشا قدیمی ترین پارک طبیعت در بالکان است. این کوه در نتیجه فعالیت آتشفشانی پدید آمده و بعداً با کند شدن آهسته لایه های سنگ گرانیتی و یک سری از بالابرهای تدریجی منطقه شکل گرفته است. در نگاه اول گنبدی شکل به نظر می رسد ، اما کوه ، به طول 19 کیلومتر به طول 17 کیلومتر عرض ، در واقع از فلات های دزدگیر متمرکز تشکیل شده است که در لایه های دیگری بالاتر از دیگری قرار دارند.

خرید تور ارمنستان فروردین ۱۴۰۱

ویتوشا به چهار قسمت اصلی تقسیم می شود که پشته های اصلی آنها در تاج معروف به چرنی ورا جمع می شوند. این بلندترین نقطه کوه با 2290 متر است و یکی از 10 قله ویتوشا به طول بیش از 2000 متر است. این بلندترین توده سیستم زنجیره ای کوهستان Srednogorie است ، به همراه Sredna gora ، Plana  کوه، کوه Lyulin ، Grebenکوه، کوه Viskyar ، و غیره. همه آنها نتیجه تاشو لایه های زمین از طریق مزوزوئیک است و همچنین باعث نفوذ ورق مانند ماگما می شود که بین لایه های سنگ رسوبی تزریق شده است. شکل گنبدی لاکولیتیک Vitosha یک نمونه بارز است.

طولانی ترین غار بلغارستان Duhlata که به طول 18.200 متر ، در ویتوشا در منطقه کارستی در نزدیکی روستای بوسنیک واقع شده است. از زمان های قدیم Thracians، جمعیت زیادی همیشه در پایگاه Vitosha وجود داشته اند. برای چهار هزار سال گذشته اقتصاد این شهرک بزرگ همیشه به یک صورت یا دیگری با کوه همسایه وصل شده است.

نام ویتوشا از کوه قله دو قله ، دوقلو است که از بالای منطقه صوفیه بالا می رود و شکل فعلی خود را در مراحل بیش از هزاره ها به دست آورده است.یک ایستگاه هواشناسی در بالا در سال 1935 ساخته شد ، و هنوز هم در حال کار است. این ایستگاه همچنین به عنوان یک پناهگاه استراحت برای کوهنوردان خدمت می کند و مقر تیم نجات کوهستان است.

 اسناد تاریخی نشان می دهد که چند قرن پیش کوه ویتوشا هنوز پوشیده از بقایای جنگل بزرگ بلغارستان غیرقابل دسترسی بود. امروزه ، جنگل های مخروطی طبیعی ویتوشا فقط در ذخیره Bistrishko Branishte و اطراف پل های طلایی باقی مانده است. Golden Bridges یک رودخانه سنگی است که از روبان تخته سنگهای بزرگی تشکیل شده است که در کنار کوه واقع شده است.

خرید بلیط هواپیما تهران ارمنستان

این نقطه دیدنی در امتداد رودخانه ولادایسکا در منطقه ای از جنگل های برگریز و همیشه سبز مخلوط قرار دارد. با این حال ، این تنها یکی از رودخانه های سنگی است که در ویتوشا یافت می شود و زمانی آنها یخچال های طبیعی یخچالهای باستان بودند. شکل گیری بیشتر آنها به دلیل فرسایش کروی سنگهای سینیت و حرکت تدریجی آنها به سمت پایین دره های جریان توسط نیروهای جاذبه و آب در حال حرکت رخ داده است.

در زمانی که ایده های حفاظت از طبیعت از درک فعلی فاصله زیادی داشت، برخی از اشراف روشنفکر اولین گام را در سال 1934 با اعلام 66 کیلومتر مربع ویتوشا به عنوان یک پارک طبیعت برداشتند، از این رو ویتوشا به اولین پارک از این نوع در بالکان تبدیل شد.

در سال بعد، برخی از ذخایر اولیه بلغارستان، بیستریشکو برانشی و تورفنو برانیش در مرزهای آن تعیین شدند. مرزهای پارک طی سال های زیادی در نوسان است و امروز کل کوه را در بر می گیرد و مساحت 266.06 کیلومتر مربع دارد. این بلندترین توده سیستم زنجیره ای کوهستان Srednogorie است، همچنین کوههای رشته Sredna gora ، Plana ، Lvnyulin ، Greben ، Viskyar و غیره را نیز شامل می شود.

موقعیت هتل

کشور: بلغارستان
شهر: صوفیه

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک