دریاچه ویستان بره سر رشت

دریاچه ویستان بره سر رشت

شرح

استان زیبای گیلان مهمترین منطقه‌ ایران است و این استان سرسبز و زیبا را هیچ قلمی یارای توصیف نیست و فقط باید به نظاره نشست. چشم اندازها و مناظر طبیعی استان گیلان به قدری پرجلوه و با شکوه هستند که توان توصیف را از هر کس گرفته و فقط دیدن را یادآور می ‌شوند. گیلان به عنوان یکی از زیباتــرین استان های کشور به لحاظ جاذبه های طبیعی و گردشگری یاد می شود و سالانه میلیون ها نفر گردشگر به گیلان رو می آورند، گیلان سرزمین طلای سبز از دیدگان بسیاری از دوستــداران تاریخ و طبیعت به دور مانده است. جغرافیای سبز گیلان مجموعه ای بی بدیل از شاهکارها و مواهب خدادادی حاصل دریای همیشه آبی خزر تجلی یافته در آیینه امواج نیلگون کرانه های دل انگیز، جلگه ها، کوهپایه های جنگلی با گستره سبز شالیزارهای برنج، عطر خوش مخمل سبز بوته های چای، ییلاقات مصفا و رودخانه های زلال و پر پیچ و خم که شاید در خارج از این استان تنها بتوان همه این بهشت چشم را با هم تنها در رویایی شیرین تصور کرد.

یکی از جاذبه های زیبای این استان سرسبز ، دریاچه ویستان بره سر میباشد که در فاصله 55 کیلومتری مرکز شهرستان رودبار و 40 کیلومتری شهر رستم آباد واقع شده است. بره سر در ارتفاع 1250 متری از سطح دریاهای آزاد قرار گرفته است که از شمال به بافت قدیم بره‌سر، از جنوب به جنگل ها، مراتع، ییلاقات و استخر زیبای ویستان، از شرق به روستاهای تیه و دوسالده و از غرب به روستای چهارمحل محدود می ‌گردد. شاید بسیار ی از شما ندانید دریاچه ای زیبا و بکر در این استان قرار دارد. دریاچه ویستان بره سر در فصل بهار و تابستان مورد توجه گردشگران و طبیعت گردان بیشماری از سراسر ایران است،دریاچه ویستان با داشتن محیطی مفرح و سالم در دل جنگل ، دارای گونه های مختلف از پرندگان ، انواع آبزیان می باشد و بطور طبیعی بر اثر زلزله بوجود آمده و آب آن از کوههای اطراف تامین می شود و دارای یک موقعیت عالی و مناظر چشم نوازی می باشد.

امکان ماهیگیری در دریاچه وجود دارد اما ماهیان زینتی قرمز بیش از سایر ماهیان خودنمایی میکنند. اطراف این دریاچه فاقد هرگونه امکانات رفاهی است و منطقه از امنیت خوبی برخوردار است. وسعت دریاچه در حدود 4 هکتار است و طولی در حدود 230 متر و عرضی در حدود 100 متر دارد. پوشش گیاهی منطقه شامل بید، بلوط و راش، زالزالک و گیاهانی چون گل گاوزبان، لاله کوهی، شیرین بیان و… است اما در حاشیه دریاچه گیاه غالب نی به وفور قابل مشاهده است. پیاده روی در مراتع سرسبز، ماهیگیری و  شب ماندن در طبیعت زیبای بره سر ، لذت بازدید از این دریاچه را چندین برابر خواهد کرد. شهر کوهستانی بره سر دریاچه ویستان را در دامنه جنوبی خود جای داده است که از دوسو به جنگل های زیبای راش و جهات دیگر به مراتع و تپه ماهورهای زیبا محدود می ‌گردد. اطراف دریاچه را درختان انبوهی فراگرفته که همچون حلقه ای سبز رنگ می درخشد و در فصل بهار و تابستان سراسر سبز و در پاییز یکپارچه رنگین می شود و صحنه ای رویایی بوجود می آورد که کمتر جایی می توانید مشابه آن را ببینید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک