کاخ سلطنتی ویسگراد

کاخ سلطنتی ویسگراد

شرح

 کاخ سلطنتی ویسگراد یک قلعه کوچک در Pest County ، مجارستان است. در شمال بوداپست واقع در ساحل سمت راست دانوب در خم دانوب است. این جمعیت در سال 2010 1،864 نفر جمعیت داشت. ویسگراد به خاطر بقایای کاخ تابستانی دوره رنسانس اولیه پادشاه ماتیاس کوروینوس مجارستان و ارگ قرون وسطایی مشهور است.

ویسگراد برای اولین بار در سال 1009 به عنوان یک شهرستان  و شهر اصلی یک باستان شناسی ذکر شد. پس از حمله مخرب مغول به اروپا در سال 1242 ، این شهر در یک مکان کمی متفاوت از جنوب بازسازی شد. پادشاه چارلز اول مجارستان در سال 1325 ویسگراد ، زادگاهش ، کرسی سلطنتی مجارستان را ساخت. در همین زمان ، دیپلمات وی استفان صافور به عنوان کاستلان منصوب شد.در سال 1335 ، چارلز به میزبانی ویسگراد کنگره دو ماهه با پادشاه بوهم ، جان لوکزامبورگ ، و پادشاه لهستان ، کازیمیر سوم. در ایجاد صلح بین سه پادشاهی و تأمین اتحاد لهستان و مجارستان علیه هابسبورگ اتریش بسیار مهم بود. کنگره دیگری در سال 1338 دنبال شد.

سیگیسموند ، امپراتور رومی مقدس و پادشاه مجارستان و کرواسی در اتحادیه شخصی با مجارستان ، کرسی سلطنتی را به بودا بین سالهای 1405 تا 1408 منتقل کردند. پادشاه ماتیاس کوروینوس ، پادشاه مجارستان ، از ویزگراد به عنوان اقامتگاه کشور استفاده کرد.وایسگراد پس از تقسیم پادشاهی مجارستان به دنبال نبرد موهاس در سال 1526 ، اهمیت خود را از دست داد.در سال 1991 ، سیاستمداران پیشرو مجارستان ، چکسلواکی و لهستان برای تشکیل یک مجمع دوره ای ، گروه Visegrád ، با همبستگی عمدی به این جلسه قرنها قبل در سال 1335 ، به اینجا نشستند.

پس از حمله مغول ، پادشاه بیلا چهارم مجارستان و همسرش دارای سیستم استحکام جدیدی بودند که در دهه های 1240-40 نزدیک به یکی از آنهایی که قبلاً تخریب شده بودند ساخته شده است. قسمت اول سیستم جدید قلعه فوقانی در بالای تپه بلند بود. این قلعه در یک نقشه زمینی مثلثی گذاشته شده بود و در گوشه های آن سه برج وجود داشت. در قرن 14th ، در زمان پادشاهان آنژوین مجارستان ، این قلعه به اقامتگاه سلطنتی تبدیل شد و با یک دیوار پرده و ساختمان های کاخ جدید بزرگ شد.

در حدود سال 1400 ، پادشاه سیگیسموند دارای یک دیوار پرده سوم بود که ساختمانهای کاخ را ساخته و بزرگ کرد. در اواخر قرن پانزدهم ، پادشاه ماتیاس کوروینوس داخلی را بازسازی کرد. قلعه فوقانی همچنین بین سالهای 14 و 1526 برای محافظت از نشان های سلطنتی مجارستان خدمت می کرد. در 1544 وایسگراد توسط امپراطوری عثمانی اشغال شد و جدا از یک دوره کوتاه در 1605-1595 ، تا سال 1685 در دستان ترک ماند. این قلعه توسط ترکها آسیب جدی دیده و پس از آن هرگز مورد استفاده قرار نگرفت.این قلعه اکنون برای بازدید عموم آزاد است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک