فرودگاه بین المللی وین دراتریش

فرودگاه بین المللی وین

شرح

معرفی فرودگاه بین المللی وین در اتریش

فرودگاه بین المللی وین ، برای مسافرین خود  سیستم حمل و نقل مختلفی در این فرودگاه فراهم نموده است . دسترسی به تمامی نقاط داخلی کشور و شهرهای کشورهای دیگر وجود دارد . همچون ایرلاین ارزان قیمت ، یورو وینگز اروپا از خطوط هوایی فعال دراین فرودگاه میباشد . و درواقع این فرودگاه، بین‌المللی به تمامی کشورهای مختلف جهان پرواز دارد .

فرودگاه بین المللی وین

موقعیت جغرافیایی فرودگاه بین المللی وین

فرودگاه وین بزرگ ترین فرودگاه بین المللی در کشور اتریش است  . این فرودگاه در 57 کیلومتری غربی براتیسلاوا فرودگاه اصلی و بین‌المللی در شهر وین میباشد. که در ۱۸ کیلومتری ، جنوب شرقی  در مرکز شهر وین واقع گردیده است .

موقعیت جغرافیایی

تاریخچه فرودگاه وین

فرودگاه بین‎ المللی در وین در سال 1938 که فقط دارای یک باند بوده تأسیس شد است .و بعنوان فرودگاهی نظامی مورد بهره برداری قرار گرفت . تجهیزات این فرودگاه کم کم در روند رشد افزایش پیدا کرد . و به فرودگاه یک مرکز خرید بزرگ و یک باند دیگر اضافه گردید . در سال 2006 برج مراقبت آن به تمام بخشهای فرودگاه اشراف پیدا کرد و شروع به کار نمود .

تاریخچه فرودگاه وین

در سال 2012 ، ترمینال 3 فرودگاه وین نیز تأسیس گردید . با احداث این ترمینال جابه‌جایی مسافرین در سال را تا تعداد 30 میلیون نفر افزایش یافته است . البته بجزء ترمینال همگانی ، یک ترمینال خصوصی هم در این فرودگاه ایجاد گردیده است .

ترمینال های فرودگاه بین‌المللی در وین

فرودگاه وین دارای  4 ترمینال اصلی و فعال میباشد . ترمینال‌های 1، 2 و 3 فرودگاه به پنج کونکورس متصل میگردد . پروازهای شنگن در کنکورس B،C ، F اختصاص داده شده و پروازهای غیرشنگن به کونکورس D و G اختصاص دارند .

در سال 2013 ترمینال 1 بازسازی گردید و مورد استفاده ایرلاین‌های (اسکای تیم و وان وُرلد) میباشد . روبروی ترمینال 1 ساختمانی جدا ترمینال 1A، برای چندین ایرلاین ارزان قیمت باجه‌های چک این لحاظ گردیده است . در حال حاضر ترمینال 2 برای بازسازی تعطیل میباشد .

ترمینال های فرودگاه بین‌المللی در وین

ترمینال 3 که به نام استار الاینس اتریش معروف است . قطب خطوط هوایی مانند قطر ایرویز ، امارات و آسترین ایرلاینز به حساب می‌آید .

دسترسی به مرکزیت  شهر وین

می‌توان برای دسترسی به مرکز شهر که حدوداً 25 دقیقه زمان به طول می انجامد . با راه‌آهن از خط S7 اس-بان وین (Vienna S-Bahn) استفاده نمود .

از قطار شهری فرودگاه (City Airport Train) که گران‌تر بوده و در ایستگاه‌های میانه راه متوقف نمیشود . فاصله‌ی فرودگاه را در 16 دقیقه تا ایستگاه راه‌آهن مرکزی وین می‌پیماید می‌توانید کمک گرفت .

دسترسی به مرکزیت  شهر وین

از اتوبوس‌ و تاکسی‌ فرودگاهی نیز می‌توان استفاده کرد. اتوبوس‌ها به تمامی نقاط وین و شهرهای مختلف اطراف از جمله براتیسلاوا،بوداپست ، برنو حرکت دارند .

موقعیت هتل

کشور: اتریش
شهر: شهر وین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک