پارک ملی ویسنته پرز روزالس

پارک ملی ویسنته پرز روزالس

شرح

پارک ملی ویسنته پرز روزالس در منطقه لس لاگوس ، استان Llanquihue ، شیلی واقع شده است. ورودی غربی آن نزدیک به منطقه Ensenada ، 82 کیلومتری در شمال شرقی مرکز استان Puerto Montt و 64 کیلومتر از Puerto Varas در امتداد Ruta CH-225 واقع شده است. این پارک ملی حدود 2،530 کیلومتر مربع را در بر می گیرد و تقریباً به طور کامل در زنجیره کوه آند واقع شده است. پارک های ملی مجاور ویسنته پرز روزالس و پارک ملی پویئو در شیلی ، و پارک ملی نااهوئل هواپی و پارک ملی لان در آرژانتین ، یک منطقه حفاظت شده مستمر و نزدیک به 15،000 کیلومترمربع دارند.

پارک ملی ویسنته پرز روزالس از بدنه دریاچه Todos los Santos و بخش بزرگی از حوضه آن محافظت می کند. خروجی دریاچه در محل Petrohué باعث رودخانه Petrohué می شود. با فاصله کمی از پایین دست ، هنوز هم در محدوده پارک ، رودخانه پتروهه در میان آبشارهای پتروهو جریان دارد. این پارک همچنین شامل شیب شرقی Volcan Osorno ، شیب جنوبی Puntiagudo و دامنه های غربی Tronador ، با حداکثر ارتفاع 3.491 متراست. این کوه ها با برف در طول سال ، اثری از چشم انداز به چشم می خورند.خلاصه ای از داده های جغرافیایی و لننولوژیکی دریاچه Todos los Santos در بانک اطلاعاتی کمیته بین المللی محیط زیست دریاچه یافت می شود.

پارک ملی ویسنته پرز روزالس ، سرویس هواشناسی شیلی خلاصه آب و هوا را برای منطقه 10 منتشر کرد. میانگین بارندگی سالانه در منطقه Petrohué Lat 41 ° 08’S، در ارتفاعی 700 متر ، حدود 4000 میلی متر است. بارش در سطح دریاچه در حدود 3000 تا 4000 میلی متر است در حالی که در دامنه غربی کوهها ممکن است به 5000 میلی متر در سال برسد. جریان هوای غالب از غرب به شرق است و انبوه هوا ، هنگامی که بر فراز کوهها بلند می شود ، بارش را آزاد می کند. دامنه های شرقی تمایل به بارندگی کمتری دارند. کمترین میزان بارندگی در ماه های ژوئن ، جولای و آگوست است ، در حالی که کمترین میزان باران در ژانویه ، فوریه و مارس ثبت شده است. میانگین دمای سالانه در سطح ساکنان ، 3000 تا 4000 میلی متر در حدود 11 تا 12 درجه سانتیگراد است. بالاتر از هزار متر از ارتفاع ، برف در بیشتر سال ادامه دارد. در ماههای گرم تابستان ، دمای حداکثر روزانه ممکن است در حدود 25 درجه سانتیگراد باشد. رشد پوشش گیاهی تقریباً در 6 ماه از سال امتداد دارد.

بستر زمین شناسی منطقه پارک عموما گرانودیوریت ، یک سنگ آذرین است. به جز رسوبات اخیر و سیل های آتشفشانی ، هیچ سنگ رسوبی قدیمی در هیچ کجای پارک ظاهر نمی شود. از طریق بستر سنگ آذرین ، تعدادی از استراتوسولکان ها پدید آمده اند. Tronador و ساختارهای مرتبط نتیجه فعالیت آتشفشانی است که قدمت آن به پلیستوسن اولیه باز می گردد. در ورودی غربی پارک ، مخروط متقارن آتشفشان اوسورو ، یک مکان برجسته را بر فراز دریاچه های Todos los Santos و Llanquihue شکل می دهد. قله اوسورنو در 2652 متر است. اوسورنو در بالای استراتووولکانو قدیمی ، لا پیکادا ساخته شده است ، که دارای یک کالدرا به طول 6 کیلومتر است و هم اکنون بیشتر مدفون است. Puntiagudo یک استراتووولکانو با قله تیز است که قله آن در 4949 متر است. از Puntiagudo تا شمال شرقی به مدت 18 کیلومتر شکافی را گسترش داده است که باعث ایجاد 40 مخروط بزرگ بازالتیک اسکوریا شده است.

میدان آتشفشانی Cayutue La Vigueria از حدود 20 مزار و مخروط سدر تشکیل شده است ، که Volcan Cayutue اصلی است. فعالیت های آتشفشان ولکان ، افسردگی کاوتو را پر کرد و دریاچه Todos los santos را از خور رود رالون جدا کرد. جریان گدازه ها از این آتشفشان ها بازالت و آندزیتی است. فعالیت آنها به طور کلی انفجاری است و جریان های گدازه بسیار چسبناک هستند. خلاصه ای از اطلاعات علمی در مورد آتشفشان های پارک از برنامه جهانی آتشفشانی مؤسسه اسمیتسونیان موجود است.

دومین عامل مهم که منظره را شکل داده است عملکرد یخچالهای طبیعی در عصر یخبندان بود. یخچالهای طبیعی بزرگ از تونادوراد فرود آمدند و راه را از طریق دره Todos los Santos به دور دره مرکزی شیلی پیدا کردند. یخچالهای طبیعی همه رسوبات قبلی را که رسوب کرده بودند از بین بردند. در شنل های در معرض بازدیدکنندگان می توانند خراشهای به جا مانده از سنگ های حامل یخچال طبیعی روی سطح شیب گرانیتی که مخالف جریان یخچال است را مشاهده کنند.آتشفشانها در مرحله عقب نشینی عصر یخبندان فعال بودند.

برخی زمین شناسان فرض می کنند دریاچه تودوس لوس سانتوس و للانویه فقط یک دریاچه بودند که در آن آتشفشان اوسورنو ساخته شد تا اینکه دو جسم آب از هم جدا شدند. از آن پس ، دریاچه Todos los Santos سطح خود را بالا برد ، زیرا جریانهای گدایی پی در پی از Osorno مانع خروجی دریاچه شد. در آبشارهای پتروهو ، جریان رودخانه بر روی چنین جریان گدازه مهارکننده آندزیت مشاهده می شود. ساحل شیب دار سمت چپ رودخانه گرانودیوریت است. میگیرند. این سدرها به راحتی در اثر باران و جریان آبهای سطحی شسته می شوند ، به طوری که Puntiagudo ، برادر بزرگتر از Osorno ، به هسته سخت گدازه های یخ زده درون دودکش آتشفشانی محصور می شود.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک