اتوبوس های واپورتو ونیز

اتوبوس های واپورتو ونیز

شرح

اتوبوس های واپورتو ونیز تاکسی های آبی یا اتوبوس های آبی در ونیز است . اتوبوس های حمل و نقل عمومی که توسط اداره کل حمل و نقل عمومی ونیز اداره می گردد .

از آنجایکه شهر ونیز بر روی آب و به حالت جزیره ای ساخته شده به جای خیابان شما کانال های آبی و پل ها را خواهید دید که برای طردد باید سوار قایق شوید . این شرایط ونیز آن را از جمله شهرهایی ایتالیا قرار داده است که حجم زیادی از گردشگران را به سوی خود جذب کرده و تمامی گردشگران می خواهند که بر روی کانال بزرگ قایق سواری کنند .

دو راه برای گشت و گذار و رسیدن به مقاصد گردشگری توریست ها  و بازدید کننده هایی شهر ونیز وجود دارد . مسیرهای پیاده روی در اطراف کانال ها و در کنار خانه ها ،مسیر بعدی سوار بر اتوبوسها میباشد .

جالب است بدانید در مسیر اطراف کانال بزرگ سه جاذبه بزرگ و اصلی شهر ونیز قرار گرفته است . در انتهای گرند کانال میدان سنت مارک قرار گرفته است. اما در نیمه این کانال پل ریآلتو و موزه ها را خواهید دید . ایستگاه راه آهن سانتا لوسیا و مجاور آن پیازال روما در مسیر کانال قرار گرفته است .

در مجموع یک دور کامل با این اتوبوس ها از ایستگاه قطار سانتا لوسیا تا میدان سنت مارکس نزدیک به ۴۵ دقیقه طول می کشد .

مسیر آبی شماره ۱، اتوبوس های آبی در ۱۴ ایستگاه توقف دارند .

مسیر آبی شماره ۲ ، اتوبوس های آبی سریع السیر که  تنها در ۵ ایستگاه توقف دارد . یکی از ۵ ایستگاه شامل برج ریآلتو میباشد . می توان در زمان نیم ساعت مسافت بین ایستگاه قطار سانتا لوسیا و میدان سنت مارکس را طی کرد .

مسیر آبی شماره ۴ ، اتوبوس هایی که فقط از کنار خط ساحلی اطراف جزیره مورانو عبور می کنند .

مسیر آبی شماره ۵ ، تورها را برای جزیره لیدو ونیز برگزار می کنند .مسیر حرکتشان شبیه به مسیر شماره ۴ با این تفاوت که ایستگاه اصلی آن جزیره مورانو نیست.

مسیر آبی شماره ۱۲ ،(مسیر بیرونی جزیره)گردشگران را به دیدن جزایر مورانو ، بورانو  و تورسلو می برند .

ایستگاه فوندامنتو نو (Fondamente Nove) ترمینال خروج واپورتو در ساحل شمالی ونیز است . از این ایستگاه در هر ساعت حدود ۲ سرویس به مقصد جزیره ها حرکت می کنند .

واپورتوهایی فرودگاهی ، برای افرادی می خواهند از فرودگاه وارد شهر شوند، واپورتوهای فرودگاه وجود دارد . این واپورتوها مسیر رفت و برگشتی در مسیر فرودگاه و شهر است صورت میگیرد . بلیط ورودی واپورتو ونیزی در اینجا از فرودگاه قابل خریداری است .

موقعیت هتل

کشور: ایتالیا

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک