جزیره پاوگلیا ونیز

جزیره پاوگلیا ونیز

شرح

جزیره پاوگلیا ونیز

جزیره پاوگلیا ونیز یکی ازجزیره های در شمال ایتالیا میباشد . جزیره کوچکی است که بین ونیز و لیدو واقع شده . یک کانال کوچک این جزیره را به دو قسمت جداگانه تقسیم می کند. در قرن پنجم اکتبر به عنوان یک پناهگاه امن از حمله های آلاریک گوت و آتیلا هون در زمان فروپاشی امپراطوری روم، به ثبت رسید .

مکان مخوف و افسانه ی به نام جزیره پاوگلیا (Poveglia) از سال 1776 به عنوان ایستگاه قرنطینه برای افرادی که در معرض طاعون و سایر بیماری ها بودند . و بیش از 100 سال بعد به عنوان یک بیمارستان روانی انتخاب شد .

مردم بومی خرافاتی به این جزیره نسبت دادند، و آن را جزیره ارواح می نامند. و دویست سال میشود مردم ازترس  این ارواح به آن نزدیک نمی شوند . چون اعتقاد دارند اینجا توسط ارواح نفرین شده و با رفتن به آنجا ممکن است که گرفتار این ارواح گردند .

دولت در سال ۲۰۱۴ این جزیره را به مزایده گذاشت اما تنها رقمی که پیشنهاد شد ۷۰۴ هزار دلار بود. حدود دو قرن میگذرد با اینحال دولت باتلاش های فراوان نتوانسته موفق گردد تا مردم را به این جزیره برگرداند . و هیچ کسی حاضر به زندگی در این مکان نشده است .

با اینکه در گذشته های دور اینجا جزیره ای شلوغ بود اما حوادث تلخ این سرنوشت مخوف را برایش رقم زد . سرگذشت جزیره با قربانیان طاعون گره خورده و این بیماری این جزیره را به این حال و روز انداخته است.

اولین اپیدمی طاعون در سال ۱۳۴۷ اتفاق افتاد و ایتالیا را بخود گرفتار کرد . در اوایل دهه ۱۴۰۰ ونیزی ها اولین بیمارستانی را مخصوص قرنطینه درست کردند . در یکی از جزیره های کوچک تالاب به اسم Lazzaretto Vecchio درست شد .

در شیوع بعدی این بیماری در دهه های ۱۵۷۰ و ۱۶۳۰ جزایر زیادی مثل جزیره پاوگلیا را نیز به مکان قرنطینه و دفن اجساد طاعوتیان تبدیل کردند . افراد در این جزیره ها به مدت ۴۰ روز به زورمنتقل شده و نگه داشته میشدند تا اینکه بمیرند یا در موارد انگشت شماری خوب می شدند.

دولت در سال ۱۷۷۷ تصمیم گرفت تا از این جزیره کشتی هایی کشورهای دیگر که به ونیز قصد سفر داشتن را نیز کنترل نماید . تا در صورت نشانه ای از بروز بیماری پیدا کند و برای پیشگیری آن ها را به قرنطینه بفرستد . و از این رو تمامی کشتی ها و قایقی ها تحت بازرسی و سختگیری مآموران دولت قرار می گرفت . تا اقدامات پیشگیرانه ای صورت گیرد . سرانجام در اوایل دهه ۱۸۰۰ بیمارستان قرنطینه بسته شد .

این باردولت برای نگهداری بیماران روانی در اوایل دهه ۱۹۲۰ تصمیم گرفت استفاده کند . با گذشت زمان داستان های ترسناکی درباره شکنجه بیماران و انجام آزمایشات عجیب بر روی آن ها به بیرون درز کرد .گفته شد دکتربیمارستان خودکشی کرد تا از مسئولیت هایی که بر عهده اش بود فرار کند . بعضی ها هم معتقدند که ارواح افرادانی که این دکتر آن ها را شکنجه داده آن را به دام انداختند .

دراکتشافات این جزیره باستان شناسان حدود ۱۵۰۰ اسکلت کشف کردند که قربانیان طاعون در گذشته بودند . و کارشناسان معتقدند که همچنان هزاران اسکلت دیگر در این جزیره دفن هستند .

موقعیت هتل

کشور: ایتالیا

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک