پارک ودنخا مسکو

پارک ودنخا مسکو

شرح

یکی از بزرگترین مکان های فرهنگی روسیه در مسکو پارکی است که به ودنخا مشهور است. این نمایشگاه و پارک زیبا و بزرگ در شمال شرقی مسکو و در نزدیکی ایستگاه مترو به همین نام است . حروف (v-D-N-Kh) خلاصه ی کلمات روسی نمایشگاه دستاورد های اقتصادی اتحاد شوروی بود . سالن های نمایشگاه پس از فروپاشی شوروی در اختیار شرکت های تجاری قرار گرفت . امروزه ودنخا یا « نمايشگاه دستاوردهاي اقتصادي شوروي » ‌كه با حضور بيش از ۳۵۰ شركت داخلي و خارجي ،  به بازاری برای عرضه ی کالا و یا به عبارتی دیگر نمایشگاه دستاورد ها و بازار محصولات خارجی و داخلی تبدیل شده است . و يكي از مراكز فروش اجناس مختلف از جمله وسايل خانگي بشمار مي‌رود. این محل در سال ۱۹۳۹ با عنوان نمایشگاه سراسری کشاورزی گشایش یافت . در دوران جنگ نمایشگاه تعطیل و در سال ۱۹۵۴ یعنی ده سال پس از جنگ مجدداً بازگشایی گردید . 

ویژگی های پارک ودنخا مسکو

در سال ۱۹۵۹ این نمایشگاه از انحصار محصولات کشاورزی خارج و به محصولات تولیدی اختصاص یافت . هر یک از جمهوری های شوروی سابق برای خود سالن مخصوص داشتند . همچنين سالن‌ هايي به علوم و فناوري‌هاي مختلف اختصاص يافت . این پارک در مجاورت هتل بین المللی کاسموز قرار دارد .

ودنخا دارای ساختمان ها ، مجسمه ها و دیگر نمودهای معماری بسیار زیبا است . محوطه ی نمایشگاه آن قدر بزرگ است که تماشای تمام بخش ها در یک روز میسر نیست . دریاچه ی مصنوعی ، میدان ویژه ی نمایش و مسابقه ی حیوانات اهلی ، چند شهر بازی ، گل خانه و غیره از دیگر دیدنی های این محل است . در بسیاری از جشن ها و روزهای شادی در این محل مراسم متعدد برگزار می شود .

یکی دیگر از دیدنی های این منطقه مجسمه ی بزرگی است که در میدان مجاور ودنخا نصب شده است ، که زن دهقان و مرد کارگر روسی را نشان می دهد . 

موقعیت هتل

شهر: مسکو

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط