پارک وکیل آباد مشهد

پارک وکیل آباد مشهد

شرح

پارک وکیل آباد مشهد | Vakil Abad Park in Mashhad

اگر به دنبال تفرجگاهی زیبا و طبیعی در شهر مشهد می باشید و نام پارک وکیل آباد مشهد را شنیده اید ، در اینجا قصد داریم که این پارک زیبا و قدیمی را به شما معرفی کنیم. یکی از قدیمی ترین پارک های طبیعی در مشهد ، پارک وکیل آباد میباشد که این پارک در انتهای بلوار وکیل آباد مشهد که یکی از بلوار های بزرگ مشهد میباشد، قرار دارد.
پارک وکیل آباد مشهد با توجه به قرار گرفتن در منطقه ای بسیار خوش آب و هوا، هر ساله مجاوران و مسافران زیادی را برای استراحت و استفاده از هوای بسیار ناب خود، به این منطقه جذب میکند.
در بعضی فصول سال که بارندگی زیاد است رودخانه و جوی های پارک وکیل آباد مشهد پر آب است و محیط پارک وکیل آباد را مطبوع تر و لذت بخش تر از قبل می کند . 

پارک جنگلی وکیل آباد در سال ۱۳۴۸ و توسط واقف بزرگ شهر مشهد، حاج حسین آقا ملک به صورت رسمی وقف عموم گردید.
هم اکنون جزو محدوده خدماتی منطقه ۹ شهرداری مشهد می باشد که وظیفه نگهداری این پارک را بر عهده گرفته است.
پارک وکیل آباد در زمان های دور به باغ وکیل آباد یا باغ میرطراز نیز شهرت داشته که بعد از وقف این باغ به عموم مردم ، نامش به پارک وکیل آباد مشهد تغییر یافت.

پارک وکیل آباد مشهد با مساحتی بالغ بر ۷۰ هکتار، با دارا بودن پوشش های گیاهی گوناگون، طبیعت زیبا و دلنشین را برای مسافران و مجاوران شهر مشهد فراهم آورده است.

در باغ وکیل آباد درختان کهنسالی وجود دارد که قرار گرفتن این درختان در کنار رودخانه فصلی این منطقه، چشم نوازی خاصی را بوجود آورده است.
آب درختان بوستان وکیل آباد توسط قنات وکیل آباد تامین می‌شود که سرچشمه این قنات بند گلستان است. 

یکی از بخش های دیدنی منطقه گردشگری پارک وکیل آباد مشهد که به آن میتوان اشاره کرد، باغ وحش وکیل آباد است که در جوار پارک وکیل آباد میباشد.
این باغ وحش که در کنار بوستان وکیل آباد احداث گردیده است،
دارای انواع حیوانات گوشتخوار و علف خوار، آبزی، خزنده و پرندگان میباشد که می‌توان به شیر، ببر، خرس، گراز، گربه وحشی، انواع پرندگان، چهار نوع گوزن، شامپانزه اشاره نمود که میتواند جذابیت ویژه ای برای مسافران تورهای مشهد باشد.
لازم به ذکر است باغ وحش وکیل اباد همه روزه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ پذیرای بازدیدکنندگان است و بازدید از آن تنها با خرید بلیت امکان پذیر است.

همچنین در کنار پارک وکیل آباد مشهد ، شهربازی کوهستان پارک شادی قرار دارد که پیشنهاد می شود حتما از این شهربازی دیدن کنید و لحاظ خوشی را در کنار خانواده تان بگذرانید . 

پارک جنگلی وکیل آباد با واقع شدن مجاور ییلاق خوش آب و هوا و معروف طرقبه و با امکاناتی که سال‌های اخیر به آن اضافه شده است
از جمله بوفه و رستوران، تاسیسات بهداشتی و وسایل بازی و نوسازی استخرها و کف سازی پارک با مصالح طبیعی از تفریحگاه‌های شلوغ و پر طرفدار مشهد به شمار می‌رود.

روزهای تعطیل علی الخصوص جمعه ها پارک وکیل آباد مشهد شلوغ تر از سایر روزهای هفته می باشد و پیشنهاد می شود اگر قصد رفتن به وکیل آباد مشهد در این روز ها را دارید صبح زود در آن جا برای خودتان جا رزرو نمایید. علاوه بر این پیشنهاد می شود ترجیحا مکانی باشد که هنگام ظهر از آفتاب مصون باشید.

همچنین شما عزیزان می توانید از شهر نجف دیدن کنید. بری سفر به این شهر می توانید بلیط نجف را از سایت ایلیا به صورت چارتری خریداری کنید تا هزینه های سفر خود را کاهش دهید.

 

موقعیت هتل

کشور: ایران | Iran
شهر: مشهد

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط