کالج علمیه پدرسالار والنسیا

کالج علمیه پدرسالار والنسیا

شرح

کالج علمیه پدرسالار والنسیا یک مدرسه علمی سابق کاتولیک رومی ، در حال حاضر موزه ، در Calle de la Nau میباشد ، و در روبروی دانشگاه سابق ادبیات( La Nau) در والنسیا قرار گرفته است .

این بنا بین سالهای 1586 تا 1610 ساخته شد ، و توسط San Juan de Ribera تاسیس شد و به عنوان یک مدرسه علمیه سلطنتی خدمت می کرد .

این مدرسه علمیه در میدان Virgen شهر والنسیا قرار دارد . در سال 1962 به عنوان یک اثر تاریخی ملی هنری و در سال 2007 به عنوان یک سایت فرهنگی مورد توجه همگان قرار گرفت .

مکان یادبود کالج پدرسالار سان خوان دو ریبرا ، که با نام علمی کالج سلطنتی Corpus Christi نیز شناخته می شود . این ساختمان مهم که از لحاظ معماری نشان دهنده اهمیت رنسانس ایتالیا در اسپانیا میباشد .

 کالج علمیه یکی از بهترین شگفتی های شهر والنسیا با سه ساختمان زیبای شهر احاطه شده است . از جمله آن ساختمانها Catedral de Santa María ، Basílica de la Virgen de los Desamparados و کاخ د لا Generalitat میباشد .

این ساختار در مقابل دانشگاه اصلی ساخته شده است تا دانشجویان و سمینارها بتوانند به راحتی در کلاسهای مربوطه شرکت کنند .

ورودی اصلی Calle La Nave ترکیبی از سبک های معماری را نشان می دهد .کروکدیل بر روی دیواری بر فراز حوضچه‌ی آب مقدس واقع شده و نگاه آن به درگاه کلیسا دوخته شده است .

یک افسانه در مورد این اژدها وجود دارد . که در اثر یک طوفان از زادگاهش رودخانه ، توریا (Turia) بیرون زده و مردم والنسیا را قتل‌عام نموده است . یک زندانی یهودی توانست در عوض شکار این اژدها بخشوده شود .

کروکدیل تاکسیدرمی شده به‌عنوان نمادی از سکوت بر روی دیوار کلیسا نصب گردیده شده است . داستان واقعی‌تر این است که از آنجایکه این جانوران بی زبان است این عمل صورت گرفته است .

شاید مهمترین ویژگی این حوزه علمیه از نظر معماری پاسیوی باشد که یکی از زیباترین های دوره رنسانس اسپانیا به حساب می آید .

همچنین این ساختمان موزه میهن پرستار را در خود جای داده است . که می توانید گزیده ای از نقاشی های اسقف اعظم ریبرا و بسیاری دیگر از هنرمندان را در نظر بگیرید . همه این آثار بازنمایی کننده نقاشی انجام شده در قرن شانزدهم و هفدهم است .

راهبان همچنان در مدرسه‌ی دینی پدرسالار والنسیا با فضای داخلی پوشیده‌شده با نقاشی‌های دیواریِ حیرت‌انگیز زندگی می‌کنند . ساختمانها و اتاقهای مختلف در اطراف یک حیاط بزرگ مرکزی به سبک رنسانس قرار گرفته است .

گردشگران قبل از ورود به کلیسا متوجه تزئینات غریبی، موسوم به اژدهای پدرسالار، در این بنای مذهبی می‌شوند . این این ساختمان در نوع خود یک گنجینه‌ی پنهان است .

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک