کوه های کارپات اوکراین

کوه های کارپات اوکراین

شرح

اوکراین را شاید در این سال‌ها، بیشتر به انقلاب‌های رنگی‌اش و اخیرا، محل مناقشه‌ی اتحادیه‌ی اروپا با روسیه شناخته باشیم اما آن‌چه که بیش از پیش در این کشور به چشم می‌خورد، آرامش، رنگ، موسیقی و کلیساست. کشور اوکراین بخشی از بی نظیرترین طبیعت های قاره اروپا را دارد و به همین دلیل جاذبه های طبیعی اوکراین یکی از اولین دلایلی هستند که گردشگران را هر ساله به این نقطه از جهان جذب می کنند. این جاذبه ها منحصر به فرد و دوست داشتنی هستند و اگر به این کشور سفر می کنید، ندیدن آن ها یک پشیمانی بسیار بزرگ خواهد بود.

کوه های کارپات اوکراین معروف به مروارید سبز 

کوه‌های کارپات واقع در اروپای شرقی زادگاه رازها، بناهای کهن و زیبایی‌هایی است که در حال کشف شدن هستند. کوه های کارپات کوه های کارپات به عنوان مروارید سبز اوکراین شناخته می شود. کوه های کارپات اوکراین از محبوب ترین استراحتگاه ها و مراکز توریستی این کشور است. کوه های کارپات اوکراین با جنگل ها، رودخانه ها، دریاچه ها، مراتع بلندپایه، شهرها و روستاها در منطقه پوشیده شده است . این منطقه فرهنگ، تمدن و تاریخ غنی دارد . همچنین برای تعطیلات تابستانی، راه رفتن، سوار شدن، کوه نوردی وکاوش بسیار مناسب است. اردوگاه های مجهز، پناهگاه های مسافرین، مسیرهای پیاده روی و مناطقش بسیار نادر است. نقشه های جغرافیایی از مسیرهای پیاده روی در استراحتگاه ها یا از ساکنین محلی که مسکن را برای گردشگران فراهم می کنند، تهیه می گردد.

کوه‌های کارپات گروهی از کوه‌های هلالی شکل هستند که مسیر خود را به سمت اروپای شرقی  یعنی هلند، جمهوری چک، اسلواکی، رومانی، کشورهای مدرن یوگسلاوی سابق، و اوکراین کج می‌کنند. این کوه‌ها منزلگاه بزرگ‌ترین جمعیت گرگ‌ها، خرس‌های قهوه‌ای، سیاه‌گوش‌ها، و بزهای کوهی است. طی این سال‌ها، کثرت این حیوانات تاثیر به سزایی بر فرهنگ انسان‌های این منطقه داشته است. کوه‌های کارپات یکی از زیستگاه‌های کوهستانی است که به لحاظ جغرافیایی به شرق اروپا تعلق دارد و تا کوه‌های آلپ کشیده شده است.

این منطقه از گودال دانوب در نزدیکی براتیسلاوای اسلواکی آغاز می‌شود و به صورت یک رشته کوه قوسی شکل به میزان 1450 کیلومتر کشیده شده و تا اورشووا رومانی ادامه دارد. در رشته کوه های کارپات اوکراین می‌توانید اکسیژن خالص تنفس کنید. این کوه‌ها یکی از دست نخورده‌ترین بخش‌های کره زمین محسوب می‌شود. در اینجا ترکیب زیبایی از جنگل‌ها، حیوانات مختلف، مراتع، گله‌های گوسفندان، کوه‌ها و مردمان محلی را می‌بینید که به سبک ساده روستایی و مانند انسان‌های قدیمی به زندگی خود مشغول هستند که از ماهیت اصلی این منطقه برگرفته و به هیچ وجه نمی‌توانند از این مکان رویایی دل بکنند. در فصل های تابستان اگر میخواهید یک طبیعت بکر و دست نخورده را در اروپا ببینید بهتر است به کوه های کارپات اوکراین بروید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک