موزه اوگاندا در کامپالا

موزه اوگاندا در کامپالا

شرح

موزه اوگاندا در کامپالا

موزه اوگاندا در کامپالا کشور اوگاندا واقع شده است. مجموعه زندگی های مردم شناختی ، طبیعی ، تاریخی و سنتی میراث فرهنگی اوگاندا را به نمایش گذاشته و به نمایش می گذارد. این بنا در سال 1908 تأسیس شد ، پس از آنكه فرماندار جورج ویلسون خواستار تهیه همه مواد مورد علاقه در اوگاندا شد. از جمله مجموعه های موجود در موزه اوگاندا می توان به آلات موسیقی قابل پخش ، تجهیزات شکار ، اسلحه ، باستان شناسی و حشره شناسی اشاره کرد.موزه اوگاندا قدیمی ترین موزه در آفریقای شرقی است . که در سال 1908 توسط دولت پروتکل انگلیس با مواد نگاری به طور رسمی تاسیس شد. تاریخ آن به سال 1902 برمی گردد که فرماندار جورج ویلسون خواستار مجموعه ای از اشیاء مورد علاقه در سراسر کشور شد. معبد سیک در فورت لوگار در تپه قدیمی کامپالا است.

بین دهه های 1920 و 1940 ، باستان شناسی و تحقیقات کاوشگر و کاوش های باستان شناسی توسط Church Church، E.J. Wayland، Bishop J. Wilson، P.L Shinnie، E. Lanning و چند نفر دیگر انجام شد که تعداد قابل توجهی از آثار باستانی را برای رونق موزه جمع آوری کردند. موزه در فورت لوگار برای نگهداری نمونه ها بسیار کوچک می شود و این موزه در سال 1941 به دانشکده هنرهای زیبای Margret Trowel در کالج دانشگاه Makerere منتقل شد. بعداً این وجوه برای یک خانه دائمی جمع آوری شد و موزه به جریان فعلی منتقل شد. مکان در كیتانت هیل در سال 1954. در سال 2008 ، این موزه 100 ساله شد. بخش نگاری  موزه اوگاندا دارای بیش از 100000 اشیاء با ارزش تاریخی و فرهنگی است. درهای سنتی نیز منجر به نمایشگاه هایی در زمینه بهداشت ، سیستم های دانش ، اشیاء جنگ ، لباس پوشیدن سنتی و سایر اقدامات تشریفاتی در اوگاندا می شود.

موزه اوگاندا در سراسر کشور تحقیقاتی انجام می دهد ، با تحقیقات گسترده در منطقه کاراموجا ، اوگاندا شرقی در کوهپایه های کوه الگون و کل مسیر غربی به دللو ، در نزدیکی مرز اوگاندا با سودان. واحد تحقیقات دیرینه شناسی فسیل هایی را به همراه داشته است که مربوط به تکامل انسان است. موزه اوگاندا با دانشگاه ممبرا ، دانشگاه ماکره ، کالج Franca ، موزه تاریخ طبیعی در پاریس و دانشگاه میشیگان همکاری می کند. طیف گسترده ای از مجموعه ها از دهه 1960 تا به امروز وجود دارد. نمونه ها در گالری تاریخ طبیعی نمایش داده می شوند که برای عموم آزاد است. مجموعه های ذخیره سازی در صورت درخواست در اختیار محققان و دانشجویان است.انتشار یافته ها را می توان در مجلات مختلف از جمله ژئو پال ، در مجله علمی آنلاین اوگاندا یافت.

موزه اوگاندا خدمات آموزشی را در قالب درس های نمایشی ، برنامه های دستیابی ، کارگاه ها و خدمات حرفه ای ارائه می دهد. این موزه با استفاده از نمونه های موجود ، انواع درس های موضوعی مرتبط با برنامه درسی مدرسه را ترتیب می دهد. تورهای دانشجویی در اطراف موزه راهنمایی می شوند ، همچنین سخنرانی های مقدماتی با اسلایدها ، فیلم ها و سایر وسایل کمک می کنند. کارمندان موزه از بخش آموزش به موزه می روند. برخی از اشیاء برای استفاده به عنوان کمکهای بینایی به مدارس وام داده می شوند. در این موزه میزبان سخنرانی ها ، گفتگوهای عمومی و کارگاه های آموزشی در زمینه موضوعات مرتبط با مخاطبان در سالن اجتماعات است. و این موزه از امکاناتی نظیر کافه غذا و کافی نت برخوردار است که انواع غذاهای سنتی اوگاندا را ارائه می دهد. در پشت ساختمان موزه اوگاندا روستای فرهنگی با کلبه هایی است که سبک زندگی سنتی مردم در اوگاندا را به تصویر می کشد.

کشتی های کوره ای ، سبد فروشی ، کار با مهره ، کار شاخ ، سرامیک ، کارد و چنگال ، کارهای چرمی ، زره پوش ، برای کسانی که می خواهند راه های بومی مردم اوگاندا را تجربه کنند ، مجموعه ای از مواد فرهنگی مانند گلدان های شیر ساخته شده از چوب و سازهای موسیقی نمایش داده می شوند. این خانه ها شامل خانه بامبا ، خانه باتورو ، خانه بانیورو ، خانه هاما ، خانه آنکول و خانه کیگزی است که همگی نماینده منطقه غربی هستند. ساختمان موزه یک بنای تاریخی است که توسط معمار آلمانی ارنست می طراحی شده است. این ساختمان با نور کافی طبیعی طراحی شده است و حفظ و نگهداری مناسب از اشیاء را تضمین می کند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک