نوع پوشش مردم کانادا

نوع پوشش مردم کانادا

شرح

کشور وسیع کانادا، یکی از بهترین مکان های دنیا برای زندگی و البته سفر است. مردم کانادا به عنوان یک کشور غربی متمدن از فرهنگ بسیار بالایی برخوردارند و می توان گفت که پیرامون این فرهنگ شان، تنها وابسته قانون و مقررات هم نیستند بلکه به صورت سنت های تثبیت شده، همیشگی و قابل احترام در رفتار مردم این کشور به وضوح می توانید مشاهده کنید.

موقعیت جغرافیایی کانادا

کانادا کشوری در همسایگی شمال آمریکاست و قلمروی آن به پهنای یک قاره است و در نتیجه توسط اقیانوس آرام در غرب و اقیانوس اطلس در شرق، اقیانوس منجمد شمالی در شمال و ایالات متحده ی آمریکا در جنوب، احاطه شده است. از نظر مساحت، کانادا را می توان دومین کشور بزرگ دنیا دانست. در ادامه این مقاله به معرفی نوع پوشش مردم کانادا می پردازیم.

لباس های متفاوت و نوع پوشش مردم کانادا

لباس یکی از روزمره ترین مواردی است که مردم هر کشوری با آن مواجه می‌شوند. مردم کشور کانادا هم از این قانون مستثنی نیستند. نوع پوشش مردم کانادا بسیار شبیه به مردم ایالات متحده و سایر کشورهای غربی است. تنها چیزی که در رابطه با این موضوع شایان ذکر است این است که ممکن است هوا در بخش های بزرگ این کشور خیلی خیلی سرد شود و در بعضی نقاط ممکن است حتی به منفی 40 درجه ی سانتی گراد هم برسد.

رزرو آنلاین هتل ارزان در ارمنستان

کانادا کشوری است چندفرهنگی برای همین شاید در برخی از رویدادهای فرهنگی شما قومیت‌هایی را ببینید که لباسی متفاوت با فرهنگ کلی و رایج کانادا را پوشیده اند. اکثر مردم کانادا از نظر پوشاک وابسته به فرهنگ آمریکا و اروپا هستند. گرچه اکنون بیشتر تولیدات و منسوجات این کشور از کشورهایی مثل چین و یا هندوستان تامین می‌شود.

پوشش مردم کانادا

در کشور کانادا دو نوع پوشش کلی وجود دارد. پوشش بومیان قدیمی که اکنون دیگر منسوخ شده است و پوشش اروپایی که برگرفته از سه کشور انگلستان، فرانسه و آمریکا است. در کشور کانادا تمایز خاصی به جز ظرافت و برخی از تزئینات بین لباس های مردانه و زنانه وجود ندارد. به خصوص در لباس‌های غیر رسمی و ورزشی این عدم تمایز بیشتر به چشم می‌آید.

بیشتر لباس‌هایی که مردان به صورت رسمی می‌پوشند همان کت و شلوار و بارانی و شال و کلاه است که در جاهای دیگر هم رایج است. زنان هم از پیراهن و دامن و کت استفاده می‌کنند و بسته به کارشان از گره، دستمال گردن و یا کروات استفاده می‌کنند.

کانادایی‌ها مانند انگلیسی‌ها جوراب به پا می‌کنند. استفاده از لباس‌های گرم تقریبا بر روی لباس‌های رسمی در روزهای سرد کانادا رایج است. بیشتر اوقات در زمستان‌ها ممکن است که افراد از کاپشن‌های گرم بر روی لباس‌های رسمی استفاده کنند. لباس‌های غیر رسمی بیشتر شامل لباس‌های ورزشی و پوشاک جین می‌شود. البته اکنون تنوع این لباس‌ها بسیار بالا رفته است و در هر رنگ و طرحی در بازار موجود است. مردان بیشتر عادت به پوشیدن لباس‌های گشادتر دارند در حالی که زنان لباس‌های تنگ تر و با رنگ‌های شادتری را به تن می‌کنند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک