دریاچهٔ لاک پشت گرجستان

دریاچهٔ لاک پشت گرجستان

Turtle Lake Georgian

شرح

در دریاچهٔ لاک پشت گرجستان،قایق سواری،شنا و…بهره مند باشید پس در این مقاله همراه یا ایلیا گشت باشید تا با معرفی در یاچه لاک پشت تفلیس در خدمت شما باشیم. دریاچه لاک پشت تفلیس، یک تفرجگاه تابستانی در محله واکه و نزدیک سفارت ایران در تفلیس است، که هر سال در فصول بهار و .تابستان پذیرای گردشگران تور گرجستان و مردم بومی می باشد.

در زبان گرجی به دریاچه لاک پشت ” کوستبا ( Kostba ) ” گفته می شود. ” کو ” در زبان گرجی به معنی لاک پشت است و وقتی ” س ” به آن اضافه می شود در حقیقت جمع است به معنی لاک پشتها و در زبان انگلیسی به دریاچه لاک پشت ” Turtle Lake ” گفته می شود.

جاذبه های دریاچهٔ لاک پشت گرجستان

برخلاف اسم دریاچه لاک پشت تفلیس ، هیچ لاک پشتی در این دریاچه زندگی نمی کند بلکه مردم گرجستان معتقد هستند که این دریاچه از بالا شبیه لاک پشت است و به همین دلیل به آن دریاچه لاک پشتها گفته می شود. در دریاچه لاک پشتها علاوه بر شنا و آفتاب گرفتن، می توانید از سرگرمی های دیگری نیز استفاده کنید مانند : قایق سواری ، استفاده از نوشیدنی و خوراکی های کافه ها ، گاهی اوقات کنسرت های موسیقی محلی نیز در اطراف دریاچه برگزار می شود و …

منظره سرسبز دریاچه با آب تمیز و لاجوردی آرامش خاصی به شما میدهد و بهترین جا برای اقامتی به یاد ماندنی است و در آنجا تله کابین هم دایر است و هر سال در فصل های بهار و تابستان پذیرای گردشگران خارجی و مردم بومی می باشد. در اطراف دریاچه لاک پشت تفلیس رستوران ها و کافه های معروف و با کیفیتی موجود است که میتوانید با خیال راحت از آنها استفاده کنید. در مدتی که شما در کنار دریاچه سپری میکنید انواع امکانات تفریحی و رفاهی شامل انواع ورزش های آبی ، کنسرت ها و … برگزار میشود.

موقعیت وشرایط آب وهوایی دریاچهٔ لاک پشت گرجستان

دریاچه لاک پشت تفلیس با آب و هوای مطبوع و انواع گونه های گیاهی و جانوری در دامنه شمالی کوه Mtatsminda در ارتفاع 686.7 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است. دریاچه توسط رود کوچکی به نام Varazis-Khevi که یکی از شاخه های رود کورا (مهم ترین رود گرجستان )است تغذیه میشود. حداکثر عمق آن به 2.6 متر میرسد.بزرگترین موزه فضای باز دنیا (موزه فضای باز تفلیس) که در تفلیس واقع شده در نزدیکی همین دریاچه واقع است که بازدید از آن هم خالی از لطف نیست .

موقعیت هتل

کشور: گرجستان
شهر: تفلیس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط