کاخ های تساریتسینو مسکو

کاخ های تساریتسینو مسکو

شرح

کاخ های تساریتسینو مسکو مجموعه‌ای که امروز از آن به عنوان یکی از مشهورترین دیدنی‌های روسیه در میان مسافران تور روسیه یاد می‌شود در جنوب مسکو و در ملک اشرافی تساریتینو قرار دارد. این ملک اشرافی مربوط به قرن هجدهم که جایگاه یک پارک بزرگ، باغ های دراماتیک با گذرگاه های طاق دار، برکه ها و چشمه های موزیکال است.

کاترین کبیر، ملکه وقت روسیه این مکان را که چشم‌اندازی فوق‌العاده داشت برای احداث اقامتگاه تزارها خریداری کرده بود. باژانف، معمار چیره‌دست و شهیر رو‌سیه، طراحی این مجموعه را بر عهده گرفت و شروع به ساخت کاخی رمانتیک و خیال‌انگیز با تلفیق معماری روسیه باستان و معماری کلاسیک کرد که انقلابی در سبک معماری به شمار می‌آمد.

هرچند به زودی سرنوشت غم‌انگیزی گریبانگیر تساریتسینو شد، کاترین کبیر کاخ را قابل قبول نمی‌دانست و دستور به تخریب بخش‌هایی از این کاخ تحسین‌برانگیز و ساخت دوباره آن را داد. گفته می‌شود این بی‌مهری کاترین کبیر به سبب ارتباط باراژنفِ معمار با اطرافیانِ جانشینِ امپراتوری روی داده است.

موزه تساریتسینو فعالیت های نمایشگاهی بسیار گسترده ای را ارائه می دهد و در سال 2014 پروژه تورهای موزه را آغاز نمود. پروژه ای با هدف معرفی مجموعه های هنری متعلق به دیگر موزه های مسکو راه اندازی و اجرا شد. یکی از ویژگی های بسیار مهم یک موزه ارائه برنامه های آموزشی است که خوشبختانه تساریتسینو به خوبی از عهده این مهم برآمده و تورهای راهنمای متعدد و برنامه آموزشی و سرگرم کننده مختلفی را برای کودکان و بزرگسالان در قصر، باغ ها و فضای خارجی ارائه می دهد.

کاخ جدید را کازانف معمار، با استفاده از تزئینات به شیوه معمار قبلی می‌سازد. استفاده از نقش و نگارهای روسی باستان و رنگ‌های باستانی از ویژگی‌های این کاخ است. فضای داخلی کاخ‌ها مطلاست و طراحیش متأثر از معماری ترکیبی نئوگوتیک و رنسانس. با وجود تمام تلاش‌ها و ظرافت‌ها نه کاترین کبیر در این کاخ زندگی کرد و نه هیچ کس دیگر، چرا که با مرگ او، ساخت کاخ نیز ناتمام ماند.

مجموعه کاخ‌ های تساریتسینو درون پارک بزرگی قرار گرفته‌اند و هر کدام توسط باغ‌هایی با طراحی رمانتیک احاطه شده‌اند. گذرگاه‌های درون مجموعه تساریتسنو، طاقدار و پل‌ها و چشمه‌ها نیز در ماه‌های آوریل تا اکتبر موزیکالند.

زیبایی تزاریتزا سبب شده پس از بازسازی‌های سال 2005، این محل به پاتوقی برای موسکوگردها و اهالی مسکو شود، جایی که تابستان‌ها می‌توان ساعت‌ها در آن قدم زد و زمستان‌ها در آبگیرهایش که تبدیل به زمین یخ می‌شوند اسکیت سواری کرد.

مجموعه تزاریتزا که زمانی بزرگترین ملک اشرافی مسکو بود اکنون به عنوان موزه مورد بازدید علاقمندان تاریخ و فرهنگ روسیه است و غنی‌ترین مجموعه‌های صنایع دستی خلاخلاما یا همان ظروف چوبی زراندود با نقش و نگار گل و گیاه در آن نگهداری می‌شود.

مجموعه هنرهای تزئینی روسیه و دیگر مجموعه‌های هنری اروپای معاصر نیز زینت‌بخش موزه تساریتسینو هستند. اگر قصد بازدید از این مجموعه 405 هکتاری را دارید بهتر است بدانید که از مرکز شهر مسکو با مترو تنها 20 دقیقه فاصله دارید.

موقعیت هتل

شهر: مسکو

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک