محبوب ترین غذاهای اوکراینی را امتحان کنید

شرح

در اوکراین چه غذایی بخوریم ؟

غذاهای محبوب اوکراین

غذاهای اوکراین | اوکراین یکی از قدیمی ترین و زیبا ترین کشور های اروپای شرقی می باشد. در اوکراین به دلیل وجود خاک حاصل خیز و شرایط آب و هوایی ، تاثیر در آشپزی و باعث به وجود آمدن غذا های بسیار خوش مزه ای شده است.

با ما همراه باشید تا با غذاهای معروف اوکراین آشنا شوید .

غذاهای اوکراینی

پنکیک سیب زمینی

نام دیگر این غذا دِرونی (Deruny) است که وعده ی صبحانه یا شام به حساب می آید . این پنکیک با سیب زمینی، آرد و تخم مرغ تهیه می شود.

پنکیک اوکراینی

سالا

سالا یا سالو که در اوکراین نماد مهمانوازی است . سالا همان دنبه است . چربی های اطراف خوک را برش میدهند و برای پخت این غذا استفاده می کنند . سالا سرشار از ویتامین A  و D است.

جالب است بدانید در اوکراین برای استقبال و پذیرایی  از مهمان ها دنبه تعارف می کنند .

غذای سالا مخصوص اوکراین

سوپ برش با فریتر سیر

در غذاهای اوکراین سیر بسیار مهم و پرکاربرد است . سوپ برش با فریتر سیر در اروپای شرقی مانند اوکراین یافت می شود که یکی از مواد اولیه اصلی این سوپ چغندر می باشد و قرمزرنگ بودن سوپ به همین دلیل است. این سوپ به همراه نان و فریتر سیر سرو می شود و نام محلی این غذا پامپوشکی است.

غذاهای اوکراین

وارنیکی

وارنیکی غذایی شبیه پیراشکی است که خمیر آن بسیار نرم است و محتویات آن گوناگون و با توجه به سلیقه ی آشپز می باشد . این غذا هم شیرین هم شور طبخ می گردد و در نوع شیرین این خمیر مربا یا عسل می ریزند .

پیراشیکی اوکراینی

چیکن کیف

یکی از معروف ترین غذاهای اوکراین چیکن کیف می باشد . داستان های زیادی از چگونگی پیدایش این غذا وجود دارد ولی چیزی که خیلی سرزبان هاست این است یک رستوران در کیف کتلتی همراه با استخوان درست کرد و همین غذا معروف ترین غذای این رستوران شد .

این غذا با گوشت سینه ی مرغ تهیه می شود که گوشت مرغ را پس از ترکیب کردن با سیر، کره و سبزیجات سرخ می کنند و یا در فر قرار می دهند .

غذای معروف اوکراین

هولودت

از عجیب ترین غذاهای اوکراین هولودت است . یک نوع غذای سرد است که از گوشت قرمز، پرندگان یا ماهی درست می‌شود . درهولودت گوشت و سبزیجات مختلف را در کنار یکدیگر و در آب گوشت ژلاتینی قرار می دهند و داخل یخچال می گذارند تا سفت شود . برخلاف ظاهرش طعم فوق العاده ای دارد و غذای محبوب مردم اوکراین می باشد.

غذای عجیب اوکراین

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک