فرودگاه مونیخ آلمان

سفر به فرودگاه مونیخ

شرح

فرودگاه مونیخ | فرودگاه شهر مونیخ آلمان را می توان جزو فرودگاه های پر رفت و آمد و مدرن این کشور دانست . فرودگاه مونیخ از لحاظ رتبه در آلمان جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است و از زمان تاسیس و بهره برداری تا کنون این فرودگاه در بحث خدمات و جابه جایی مسافر بسیار موفق عمل کرده است .این فرودگاه جزو فرودگاه بین المللی شهر بایرن آلمان می باشد و بعد از فرودگاه فرانکفورت توانسته رشد قابل توجهی از لحاظ تجهیزات و جابه‌جایی مسافر داشته باشد .

از ایرلاین های مشهور  که در این فرودگاه دارای دفاتر مرکزی می باشند می توان به ایرلاین  لوفتهانزا اشاره کرد . شما می توانید از این فرودگاه به 266 مقصد در دنیا که بخش بزرگی از آن مقاصد بین المللی می باشند سفر داشته باشید . در سال 2015 از طرف اسکای ترکس (Skytrax) این فرودگاه به طور متوالی جزو فرودگاه برتر اروپا انتخاب شده است و به آن لقب فرودگاه پنج ستاره نیز داده اند . از دیگر ویژگی های آن می توان به داشتن تجهیزات مدرن برای به پرواز در آمدن و یا فرود آمدن هواپیما های غول پیکری مثل ایرباس 380 اشاره کرد .

فرودگاه آلمان

تاریخچه فرودگاه مونیخ

در واقع قبل از احداث فرودگاه جدید شهر مونیخ نام فرودگاه این شهر فرودگاه مونیخ-ریم (Munich-Riem Airport) بوده است . فعالیت این فرودگاه از سال 1932 تا سال 1992 بوده است ، بعد از آن به دلیل افزایش جمعیت منطقه و بیشتر شدن سفر ها و رفت و آمد مسافران و گردشگران به این نتیجه رسیدند که محل فرودگاه را تغییر بدهند . ایده تغییر محل  و ساخت فرودگاه جدید توسط شخصی به نام فرانتس یوزف اشتراوس کلید خورد و در سال 1992 به طور کامل ساخت فرود گاه جدید به اتمام رسید . در طی این سال ها  به دلیل موفقیت این فرودگاه در زمینه گردشگری و جا به جایی مسافران ، توانست از فرودگاه مشهور دوسلدوف  (Düsseldorf Airport) پیشی بگیرد و خود را در رتبه دوم کشور آلمان قرار بدهد . نام جدید فرودگاه مونیخ فرانتس یوزف اشتراوس نیز گذاشته شده است .

ساخت فرودگاه مونیخ

ترمینال های فرودگاه مونیخ

فرودگاه بین المللی مونیخ شامل دو ترمینال اصلی می باشد که هرکدام از این ترمینال ها شامل چند زیرشاخه می باشند . ترمینال یک این فرودگاه از a تا E تقسیم می شود . در قسمت A  تا D  شامل تجهیزات مدرن برای پرواز های ورودی و خروجی  مورد استفاده قرار می گیرد و قسمت  E فقط برای پروازهای ورودی مورد استفاده قرار می گیرد .در ترمینال دو این فرودگاه نیز از قسمت A  تا  D  برای پروازهایی مربوط به مناطق شنگن هستند مورد استفاده قرار می گیرد و قسمت B  و C برای پرواز های غیر شنگن نیز می باشد . از قسمت های مهم این فرودگاه باید به قسمت F  اشاره کرد که نیاز به احتیاط‌های امنیتی بیشتری دارد ، از این لاین استفاده می شود . از ایرلاین های معروف و مشهور که در این فرودگاه فعالیت می کنند می توان به ترکیش ایرلاین ، قطر ایویز ، دلتا ایرلاینز و هواپیمایی امارات اشاره کرد .

ترمینال فرودگاه مونیخ

دسترسی به مرکز شهر

درناحیه مرکزی فرودگاه مونیخ قسمتی وجود دارد که دو ترمینال را به یکدیگر متصل می کند و به نام قسمت تجاری مشهور است . در این قسمت شما می توانید از ایستگاه قطار های اس بان نیز استفاده کنید ، در این قسمت فروشگاه های زنجیره ای وجود دارد که می توان آن را تنها مغازه هایی دانست که در طول سال به طور کامل باز می باشد و شما می توانید از ساعت پنج صبح تا نیمه شب حتی در روز های تعطیل اگر نیاز به خرید داشتید از آنها خرید خود را تهیه کنید . در خارج از قسمت تجاری قسمتی به پارکین فرودگاه اختصاص داده شده است که به صورت ولت پارکینگ (valet parking) مشغول به فعالیت می باشد . برای پارک در این پارکینگ می توانید پارک کردن خودروی خود را به کارمندان پارکینگ بسپارید .

اگر در این فرودگاه از هواپیما پیاده شدید و خواستید به مرکز شهر برسید می توانید از ایستگاه قطارهای اس بان استفاده کنید ، این ایستگاه در طول روز 20 ساعت کامل دارای خدمت رسانی به مسافران می باشد و فقط در ساعت یک شب تا چهار صبح تعطیل می باشد ، از دیگر وسایل نقلیه که شما می توانید برای رسیدن به مرکز شهر استفاده کنید اتوبوس های محلی هستند که شما را در طول بیست دقیقه به ایستگاه متروی فرایزینگ (Freising station) می رساند و از این ایستگاه می توانید به نقاط مختلفی از جمله مونیخ ، نورمبرگ ، رگنسبورگ (Regensburg)  و حتی پراگ دسترسی پیدا کنید .

متروی فرودگاه مونیخ

موقعیت هتل

کشور: آلمان
شهر: مونیخ

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک