راهنمای سفر به پاریس

راهنمای سفر به پاریس

شرح

سفر به پاریس را می توان یکی از پایتخت های مد و هنر های زیبا در جهان دانست. این کشور توانسته در زمینه های گردشگری، رستوران های ستاره دار و موزه های بزرگ، گردشگران بسیاری را به خود جلب کند. پاریس دارای تاریخی پر فراز و نشیب  میباشد که برای مرور آن نیاز به زمان بسیاری دارید.برای سر زدن به گوشه و کنار این شهر زیبا شما زمان زیادی لازم دارید.در این مقاله ما گوشه ای از جاذبه های زیبای فرانسه را برای شما توضیح خواهیم داد.

راهنمای سفر به پاریس

بهترین زمان سفر به پاریس

می توان از ماه های مناسب سفر به پاریس به ماه های ژوئن تا آگوست اشاره کرد.اگر به دنبال خلوتی و هزینه کمتر در سفر به پاریس هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم فصل پاییز را برای سفر خود انتخاب کنید در فصل تابستان بر خلاف فصل پاییز شهر پاریس مملو از گردشگران و مسافران زیادی حتی از خود کشور فرانسه می باشد.

بهترین زمان سفر به پاریس

وضعیت آب و هوای پاریس

با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر پاریس این شهر دارای آب و هوای اقیانوسیه که تحت تاثیر جبهه های اقیانوس اطلس شمالی قرار می گیرد می باشد.به دلیل اینکه شهر پاریس آب و هوایش دائم متغیر است می توان گفت بارندگی در 12 ماه سال به صورت پراکنده ادامه دارد .میانگین بارش در شهر پاریس سالانه حدود 641 میلی متر می باشد و میانگین دمای هوا نیز 15 درجه سانتی گراد می باشد.این کشور آنچنان در طول فصل زمستان بارش برف ندارد و اگر برفی ببارد بیش از 24 ساعت بر روی زمین نمی ماند. پاریس در تابستان دارای  روزهای بلند و دمای هوای مناسب و شرایط عالی برای گشت و گذار می باشد.

آب و هوای پاریس

هزینه اقامت در هاستل

هاستل هایی که در فرانسه قرار گرفته اند با توجه به موقعیت هایشان  قیمت های متفاوتی دارند .فرض مثال هاستل هایی که به جاذبه های گردشگری نزدیکتر باشند قیمت های بالاتری دارند. هزینه اقامت در این هاستل ها در یک اتاق 6 تخته در حدود  30 یورو می باشد و اگر هاستل از اماکن عمومی دورتر باشد قیمتی در حدود  20  یورو به ازای هر شب می باشد .شما می توانید در محله های لاتین یا مون مارتر هاستل هایی با قیمت های مناسب تر پیدا کنید.

لازم به ذکر است اگر شما در فصل تابستان و شلوغ پاریس به شهر سفر کنید به دلیل شلوغی و زیاد بودن گردشگران قیمت های هاستل ها بالاتر می باشد و همینطور در اواخر روزهای هفته قیمت های آنها نیز تغییر می کند و در آخر باید بدانید هزینه اتاق های تک نفره و خصوصی در این هاستل ها در حدود شبی 80 یورو به ازای هر نفر می باشد و از امکانات رفاهی آن می توان به سرو صبحانه که شامل قهوه، شیرنی و نان های کروسان می باشد اشاره کرد.

هزینه های هتل های ستاره دار در سفر به پاریس نیز در فصل تابستان بالا می باشد. برای مثال هزینه اقامت در یک هتل 2 ستاره در حدود 50 یورو به ازای هرشب می باشد و از اختلاف های آنها با هاستل ها می توان به داشتن وای فای ، صبحانه رایگان، و تهویه مطبوع اشاره کرد .شما می توانید در وبسایت airbnb  از اتاق های اشتراکی که هزینه کمتری دارند استفاده کنید.هزینه های اتاق های اشتراکی چیزی در حدود 23 یورو می باشد.

هاستل های پاریس

هزینه میانگین غذا در پاریس

برای خوردن غذا در پاریس شما هر چه از مناطق گردشگری و توریستی دورتر شوید بهتر است چرا که در این مناطق هزینه های غذا چیزی در حدود 20 تا 30 درصد گرانتر می باشد . برای این موضوع شما انتخاب های زیادی دارید برای مثال شما می توانید مواد اولیه غذای خود را خرید کنید در پاریس کلی بازارچه وجود دارند که انواع پنیر و مواد پروتئینی خود را می توانید تهیه کنید و خودتان غذایتان را درست کنید و چیزی در حدود 15 یورو هزینه دارد و اگر به دنبال استفاده از رستوران می گردید هزینه یک رستوران خوب در پاریس در حدود 25 تا 40 یورو می باشد که شامل نوشیدنی نیز می شود.

شما می توانید مانند برخی از گردشگران  و مردم پاریس غذای خود را تهیه کنید و به صورت پیک نیک در پارک های پاریس زمان خود را بگذرانید. یکی دیگر راه کارها گرفتن ساندویچ های نیمه آماده و کرپ می باشد و هزینه ای حدود 6 تا 10 یورو را در بر می گیرد اگر به دنبال استفاده از رستوران هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم تایم نهار را برای خود انتخاب کنید.

هزینه غذا در پاریس

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: پاریس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط