نمای از کاخ توپکاپ

کاخ توپکاپی ، بزرگ و مقتدر

شرح

آشنایی با کاخ توپکانی

کاخ توپکاپی ، بزرگ و مقتدر | یکی از معروف ترین و باشکوه ترین کاخ موزه های تاریخی کشور ترکیه شناخته شده است . کاخ توپکاپی نماد معماری بزرگ و مقتدری دارد و در طول سال گردشگران زیادی به استانبول مراجعه میکنند . آغاز ساخت کاخ در سال 1459 و پایان آن در سال 1478 بوده است و در واقع کاخ توپکاپی دومین کاخ عثمانی دراستانبول تغییر یافته و از آثار هنری و ادبی ایران نیز در این موزه استفاده شده است . همچنین یکی از مناطق دیدنی و محبوب ترین جاذبه گردشگری محاسبه میشود . در ادامه این مقاله ایلیاگشت را همراهی کنید .

کاخ توپکاپی

بخش های مختلف قصر توپکاپی استانبول

افراد علاقه مند به تماشای جاذبه ها و مکان های مشاهده از کلیسا نهایت لذت را میبرند . مردمان محلی این کاخ را بنام توپ کاپی صدا میزنند و همچنین معنی این کلمه در زبان ترکی برابر با دروازه توپ‌هاست . اطراف دیواره های این قصر طولی ۵ کیلومتری دارند و مساحت داخلی در زمان ساخت به ۷۰۰ هزار مترمربع رسید . بنای کاخ توپکاپی با معماری خاورمیانه پوشش میدهد . و بخش مختلفی از این کلیسا یا اتاق ضرب بسیار دیدنی است . از این دروازه فقط سلطان حق رفت و آمد با اسب را داشت و برای عموم با پای پیاده مجاز بود . 

قصر توپکاپی استانبول

4 درگاه توپکاپی

کاخ توپکاپی در کل 4 بارگاه دارد که هر کدام از آنها جریاناتی دارد . بطور مثال بارگاه اولی برای عموم آزاد است . بارگاه دوم مکانی برای سلطان و اقوام خیش اجازه ورود را دارند . قسمت سمت راست درگاه قسمت آشپزخانه و در قسمت سمت چپ کاخ حرمخانه واقع شده است . در آشپزخانه این کاخ ظروف چینی و کریستال برای نمایش گذاشته اند . در واقع حرمسرا بافت قدیمی داشت و بعد از قرن ها به واسطه سلطان مراد تبدیل  به کاخ شد و قسمتی از سالن ها بازسازی نشده و برای عکس برداری ممنوع است ،  و در زمان ها و ساعات خاص تورهای ویژه‌ ای در روز انجام میدادند .

درگاهای توپکاپی

موزه کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی در تاریخ حکومت موزه بزرگ و مقتدر لشکرکشی ها و جنگ حکومت عثمانی را مشخص میکند ، حرمسرا به جایی گفته میشود که زنان زیبارو را به اسارت گرفته وباهم زندگی میکرد . و معروف ترین آنها الکسانداری روس که به خرم سلطان صدایش میکردند . و این حرم سرا مقام اول مادر شاه را اذان خود کرده است . جایگاه تخت پادشاهی در این امر زمانی انجام میشد که اهالی کاخ جشن میگرفتند و دلیل خوش بودن مردم به این است که هنگامی ‌که او شاد است ، همه شاد بودند 

موزه بزرگ توپکاپی

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط