باغهای تیوولی کپنهاگ

باغهای تیوولی کپنهاگ

شرح

باغهای تیوولی کپنهاگ با 4.6 میلیون بازدید کننده در سال 2017 ، تیوول دومین پارک تفریحی فصلی در جهان بعد از Europa-Park است. تیوول پر بازدیدترین پارک موضوعی در اسکاندیناوی و پنجمین پارک دیدنی پر بازدید در اروپا ، پشت پارک دیزنی لند ، اروپا-پارک ، پارک استودیوی والت دیزنی و افتخار است. این است که به طور مستقیم در مرکز شهر کپنهاگ ، جنب ایستگاه راه آهن مرکزی برای شهر واقع شده است.

بنیانگذار تیولی ، جورج کارستنسن  با گفتن پادشاه کریستین هشتم ، به منشور پنج ساله برای ایجاد تیوولی دست یافت که “وقتی مردم در حال سرگرم کردن خود هستند ، به سیاست فکر نمی کنند”. سلطنت پادشاهی کارستنسن تقریباً 15 هکتار  از یخچالهای غنی شده خارج از وسترپورت  را برای اجاره سالانه اعطا کرد. بنابراین ، تا دهه 1850 ، تیوولی در خارج از شهر بود ، فقط از طریق Vesterport از شهر قابل دسترسی بود..

از همان ابتدا ، تیوولی جاذبه های مختلفی را شامل می شد: ساختمان هایی به سبک عجیب و غریب یک خیال شرقی: یک تئاتر ، غرفه های باند ، رستوران ها و کافه ها ، باغچه های گل ، و تفریحات مکانیکی مانند تفرجگاه شاد و ابتدایی. راه آهن منظره پس از تاریکی ، لامپ های رنگی باغ ها را روشن می کردند. در بعضی از شبها ، آتش بازیهایی با طراحی خاص دیده می شوند که در دریاچه تیوولی منعکس شده اند ، بقایایی از مناطق اطراف شهر نیز در آن دیده میشود.

آهنگساز هانس کریستین لمبی از 1843 تا 1872 مدیر موسیقی Tivoli بود. Lumbye از آهنگسازان والس وین مانند خانواده اشتراوس  الهام گرفته شد و به عنوان “اشتراوس از” شناخته شد.  بسیاری از آهنگ های وی به طور خاص از باغ ها الهام گرفته شده اند ، از جمله “سلام بر دارندگان بلیط تیولی” ، “شادی های کارناوال” و “یک شب جشن در تیوولی”. ارکستر سمفونیک تیوولی هنوز هم بسیاری از آثار خود را اجرا می کند.

در سال 1943 ، هواداران نازی بسیاری از ساختمان های Tivoli از جمله سالن کنسرت را به زمین زدند. ساختمانهای موقت در جای خود ساخته شدند و پارک بعد از چند هفته دوباره به بهره برداری رسید. 

تیوولی همیشه در حال تحول است بدون اینکه از جذابیت یا سنن اصلی خود رها شود. همانطور که گئورگ کارستنسن در سال 1844 گفت ، “تیوولی هرگز ، به اصطلاح ، تمام نخواهد شد” ، احساساتی که بیش از یک قرن بعد از آن تکرار شد وقتی والت دیزنی درباره پارک مضمون خود الهام گرفته از تیوولی گفت: “دیزنی لند هرگز به اتمام نمی رسد. به رشد خود ادامه دهید تا زمانی که تخیل در جهان باقی مانده باشد. ” در ایسلندی ، دانمارکی ، نروژی و سوئدی ، کلمه تیوول با هر پارک تفریحی مترادف شده است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: دانمارک
شهر: کپنهاگ

دیدنی‌های نزدیک