سفر به اسپانیا

نکات مهم سفر به اسپانیا

شرح

چه نکاتی در سفر به اسپانیا اهمیت دارد

نکات مهم سفر به اسپانیا | هر منطقه از اسپانیا فرهنگ خود را دارد و حتما قبل از سفر به اسپانیا نکات لازم برای سفر به هر منطقه را داشته باشید، با داشتن اطلاعات کامل در سفر به اسپانیا به مشکل نخواهید خورد.

برای سفر به هر کشور باید ها و نباید های وجود دارد که باید آن را رعایت کرد. برای سفر به اسپانیا 12 نکته برای شما در نظر گرفته ایم. میتوانید دوستان خود را که قصد سفر به این کشور را دارند به خواندن این مقاله دعوت کنید.

احترام به فرهنگ مهمترین عقیده ی مردم اسپانیا

اسپانیا یک کشور واحد است، اما بسیار تفاوت فرهنگی در جای جای آن دیده میشود، به قدری تفاوت فرهنگی در اسپانیا قابل لمس است که میتوانست به چند کشور تقسیم شود.رفتاری که در جنوب این کشور میتواند یک رفتار عادی با حساب بیایید میتواند در بخش شمالی این کشور یک حرکت نا متناسب باشد، بنابراین کمی درمورد تاریخچه و آداب و رسوم هر منطقه‌ای که قصد بازدید از آن را دارید، اطلاعات کسب کنید تا به مردم محلی نشان دهید که برایشان ارزش قائل هستید و نکات سفر به اسپانیا را به طور کامل میدانید.

نکات سفر به اسپانیا

مالیات بر ارزش افزوده !

در اکثر رستوران های اسپانیا هزینه مالیات بر ارزش افزوده روی غذاها حساب میشود. البته ممکن است رستوران ها غذای خود را بدون مالیات نیز تبلیغ کنند. در برگه‌ی آگهی یا کاغذ قیمت‌ها همیشه باید بنویسند که این اعداد با احتساب مالیات بر ارزش افزوده تعیین شده‌اند یا خیر. بنابراین یادتان باشد برگه را با دقت بخوانید تا غافلگیر نشوید.

هر آنچه باید در مورد سفر به اسپانیا بدانیم

زمان تعطیلات رسمی را در نظر بگیرید

تعداد تعطیلات رسمی کشور اسپانیا از بقیه کشور های اروپا بیشتر است. این نکته را توجه کنید که روزهای رسمی در ایالت های مختلف شمالی و جنوبی آن متفاوت است و این تعطیلات در ایالت های خود مختار اسپانیا زمان های متفاوتی دارد. پس قبل از سفر حتما نکات مربوط به تعطیلات اسپانیا را بررسی کنید.

تعطیلات رسمی کشور اسپانیا

در مواقع اضطراری با 112 تماس بگیرید

شماره ی اضطراری جهت تماس با نیروهای خدمات اورژانس در سراسر اروپا شماره 112 است. میتوانید با این شماره هم به اورژانس هم پلیس و نیرو های خدماتی تماس بگیرید. کافی است تا 112 را شماره‌گیری کرده تا اپراتور، شما را به مرکز مربوطه وصل کند. 112 هم از تلفن همراه و هم تلفن هتل ها و اقامتگاه ها میتوانید تماس بگیرید و یکی از مهمترین نکات سفر به اسپانیا میباشد.

نکات مهم برای دیدن کشور اسپانیا

یادگیری کمی زبان اسپانیایی

بیشتر مردم عادی کشور اسپانیا و به خصوص افراد میانسال به زبان انگلیسی صحبت نمیکند.افرادی که شغل های مربوط به گردشگری دارند بیشتر به زبان انگلیسی تسلط دارند.آشنا شدن با فرهنگ کشور های مختلف در طول سفر بسیار موقعیتی جذاب خواهد بود و یادگیری زبان هم از همین جذابیت هاست. به همین دلیل بهتر است تعدادی از لغات اسپانیای را قبل از سفر یاد بگیرید زیرا بلد بودن همین چند لغت از نکات سفر به اسپانیا است.

نکات زبان اسپانیا

اما انتظار نداشته باشید همه مردم اسپانیایی صحبت کنند

حتی اگر هم با زبان اسپانیایی آشنایی دارید، بهتر است خودتان را برای لهجه‌ها و گویش‌های متفاوت این کشور آماده کنید. در کاتالونیا، گالیسیا و منطقه‌ی خودمختار باسک، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند تا از زبان محلی خود در گفتگوی روزمره استفاده کنند. در واقع اسپانیا، 5 زبان رسمی دارد و اسپانیایی فقط یک مورد از آن‌ها است. البته در بیشتر مواقع، مخاطب شما می‌تواند به اسپانیایی نیز صحبت کند؛ اما اگر به مشکل برخوردید، نگران نباشید و مؤدبانه از آن‌ها سؤال بپرسید.

گردش در شهر مادرید اسپانیا

مراقب کیف پولتان باشید

شهرهایی مانند بارسلون، پلیس بسیار تلاش کرده است تا جلوی جیب برها را بگیرد؛ ولی همچنان در مراکز پلیس تعداد بسیار زیادی مجرم وجود دارد. امروزه بیشتر دزدها با استفاده از روش‌های بدون خشونت و بدون اینکه حتی شما متوجه باشید، کیفتان را می‌زنند. سعی نکنید خیلیی بر روی این موضوع حساس بشوید فقط سعی کنید در طول سفر مراقب بسته بودن زیپ کیف های خود باشید و پول های خود را در جای راحت قرار ندهید.

سفر به اسپانیا و نکات مهم آن

جنبش های استقلال طلبانه منطقه‌ ای را محترم بشمارید

وضع سیاسی در کشور اسپانیا بسیار عجیب و پیچیده است اختلافات جالبی بین استقلال طلبان در باسک و کاتالان وجود دارد. نظرات مردم که در این منطقه ها زندگی میکنند بسیار با هم متفاوت است و بهتر است هنگام صحبت راجع به این مسائل، بیشتر مراقب باشید. این موضوعات برای بیشتر مردم اسپانیا اهمیت بسیاری دارد و بهتر است با آن شوخی نکنید. از نکات سفر به اسپانیا است.

جنگ های داخلی اسپانیا

از جنگ داخلی سخنی به میان نیاورید

جنگ داخلی در اسپانیا به 70 سال پیش برمیگردد اما هنوز هم در دل مردم این کشور تازگی دارد در بعضی موارد، خانواده های درگیر جنگ همچنان با هم در ارتباط نیستند راز های پنهانی از این جنگ بر در دل مردم این کشور مانده است.

سنت های جالب در کشور اسپانیا

فرق بین پلیس مدنی و گارد ملی

این نکته اهمیت دارد که در کدام بخش شهر قرار دارید که با پلیس مدنی سرکار دارید یا گارد ملی اسپانیا. پلیس محلی نیز میتوانید در بعضی موارد به شما کمک کند. به‌طور کلی، گارد مدنی مسول رسیدگی به امور روستاهای اسپانیاست و کنترل ترافیک هم در حیطه‌ی وظایف آن‌ها قرار می‌گیرد. در شهرها و برای جرایمی مانند دزدی یا رفتارهای خشونت‌آمیز، مجرمین معمولاً به پلیس ملی فرستاده می‌شوند.

جاذبه های کشور اسپانیا و نکات مهم دیدن از آنها

تولد گران قیمت از نکات سفر به اسپانیا

ممکن است در روز تولدتان دوستانتان برای شما مراسمی بگیرند تا اینجا بسیار لذت بخش است ، اما اگر قرار تولد را به بعد ظهر و شب موکول کنید بسیار ضرر خواهید کرد، در اسپانیا کسی که صاحب تولد است باید تمامی هزینه های مهمانان و دوستان را در شب تولدش پرداخت کند. پس اگر در اسپانیا به شام تولد دعوت شدید باید بسیار خوشحال باشید چون قرار نیست هزینه ی پرداخت بفرمایید. اما اگر قرار شد عصر به بعد برای تولد خودتان با دوستان به بیرون بروید، احتمالاً این تولد برایتان گران تمام می‌شود!

به اسپانیا سفر کنید

مراقب گرما باشید !

در فصل های گرم سال اسپانیا، دمای هوا در جنوب اسپانیا بسیار بالا میرود؛ شهر سویل به طور شگفت انگیزی توانسته است رکورد گرمترین شهر اروپا را بشکند. اگر نمیخواهید گرمازده و سوخته شوید بهتر است در فصل مناسب به این کشور سفر کنید، سعی کنید در اوج گرما بیرون نروید. خوشبختانه نوع زندگی در اسپانیا با این شرایط وفق داده شده و معمولاً بیشتر جاها در ساعت‌های فوق‌العاده گرم تعطیل هستند و دوباره هنگام عصر فعالیت خود را از سر می‌گیرند. اگر حتماً باید هنگام ظهر از خانه خارج شوید، حتماً کلاه بپوشید و کرم ضد آفتاب را هم فراموش نکنید.

چه فصلی برای سفر به اسپانیا بهتر است

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط