برج گرد کپنهاگ

برج گرد کپنهاگ در دانمارک

شرح

برج گرد کپنهاگ یک برج قرن 17است که در مرکز کپنهاگ پایتخت دانمارک واقع شده و یکی از پروژه های معماری کریستین چهارم دانمارک است که به عنوان یک رصدخانه نجومی ساخته شده است. این بیشتر به دلیل راه پله های سوارکاری خود ، یک راهرو مارپیچ چرخشی که در بالای 348 متر از سطح زمین به سکو می رود ، و برای چشم اندازهای گسترده ای که از کپنهاگ در اختیار شما قرار می دهد ، ذکر شده است.

این برج بخشی از مجموعه Trinitatis است که همچنین به کلیه محصلان آن زمان یک نمازخانه دانشگاه ، کلیسای Trinitatis و یک کتابخانه دانشگاهی را ارائه می داد که اولین امکانات کتابخانه دانشگاه کپنهاگ بود که در سال 1482 تاسیس شده است. امروز ، دور برج به عنوان یک برج مشاهده برای چشم اندازهای کپنهاگ ، یک رصدخانه عمومی نجوم و یک بنای تاریخی استفاده می شود. سالن كتابخانه در بالای كلیسا فقط در امتداد تابلوی برج قابل دسترسی است و محلی برای نمایشگاه ها و كنسرت ها است.

نجوم در اروپای قرن هفدهم از اهمیت برخوردار بوده است. کشورها در ایجاد مستعمرات با ایجاد رقابت در اقیانوس ها ، رقابت با یکدیگر را آغاز کرده اند. بنابراین بسیاری از رصدخانه های ملی تأسیس شدند ، اولین بار در سال 1632 در لیدن در جمهوری هلند. تنها پنج سال بعد رصدخانه برج گرد ، که ابتدا با عنوان STELLÆBURGI REGII HAUNIENSIS نامیده می شد ، دنبال خواهد شد.

پس از آنكه تايكو برهه به نفع خود نايستاد و دانمارك را ترك كرد ، كريستين لانگومنتانوس ستاره شناس جديد كريستيني چهارم و استاد اول نجوم در دانشگاه كپنهاگ بود. وی در سال 1625 به پادشاه پیشنهاد كرد كه یک برج نجومی را به عنوان جایگزینی برای Stjerneborg Brahe كه پس از مرگ وی در سال 1601 تخریب شده بود ، بسازد.

پیشنهاد اولیه Longomontanus برپایی رصدخانه جدید در بالای تپه Solbjerget بود که اکنون با نام Valby Bakke شناخته می شود. اما از آنجا که همچنین برنامه هایی برای ساخت کلیسای جدید دانشجویان و کتابخانه برای دانشگاه وجود داشت ، ایده ادغام این سه ساختمان در یک مجتمع بزرگ پدیدار شد.

در حال حاضر در سال 1622 ، مسیحی چهارم زمین خریداری کرده بود که در نهایت تصمیم به ساخت مجتمع Trinitatis گرفته شد. برنامه های اصلی وی برای سایت مشخص نیست اما همانطور که به راحتی در کنار خوابگاه های Regensen و دانشگاه قرار داشت ، برای پروژه معتبر جدید وی انتخاب شد.اگرچه اثبات روشنی در دست نیست ، اما عموماً پذیرفته شده است كه هانس وان اشتاینوینكل جوان به این كمیسیون متهم شده است كه ساختمان جدید را طراحی كند ، اگرچه وی برای دیدن برج كامل زندگی نمی كرد.

روم 24 نوامبر 1636 ، سنگ برای بنیاد ابتدا به محل هایی آورده شد ، ابتدا از سطح شهر و بعداً از ناحیه اطراف راسكیلد. سفارش آجر از هلند از آنجا که تولید کنندگان محلی نتوانستند استانداردهای با کیفیت بالا را درخواست کنند. در فوریه 1637 ، قراردادی با Henrik van Dingklage در امدن برای تهیه آجر برای ساخت و ساز منعقد شد. سه بار اول کشتی در ماه مه تحویل داده می شد ، سه بار بعدی در ماه بعد و مابقی در صورت تقاضا.مجتمع Trinitatis برای ساخت و ساز در یک محله شلوغ از خیابان های باریک و کوچه ها ساخته شد. ابتدا باید منطقه پاک شود. در 18 آوریل 1637 ، 200 نفر از مردان ، سربازان و پرسنل از Bremerholm شروع به تخریب خانه های نیم تنه ساکن محل کردند.

این سنگ بنای پایه در تاریخ 7 ژوئیه 1637 گذاشته شد. هنگامی که هانس وان اشتاینوینکل در 6 اوت 1639 درگذشت ، لئونارد Blasius به عنوان استاد ساختمان جدید رویال از هلند به دانمارک آورده شد. برخلاف سلف خود ، او به یک چهره گذرا صرف در معماری دانمارک تبدیل می شد ، و تنها چهار سال پس از ورود به این کشور درگذشت بدون اینکه بناهای برجسته ای از طراحی خود بگذارد. در چندین نوبت به دلیل کمبود بودجه ، کار ساخت و ساز متوقف شد. بنابراین به کلیساهای دانمارک و نروژ دستور داده شد سهمی از درآمد خود را در طول سالهای ساختمانی سهم بگیرند. در سال 1642 ، برج سرانجام تکمیل شد اگرچه این کلیسا تنها در سال 1657 و کتابخانه در 1657 به پایان رسید.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: دانمارک
شهر: کپنهاگ

دیدنی‌های نزدیک