قلعه لوبلین

قلعه لوبلین

شرح

قلعه لوبلین”  The Lublin Castle “یک قلعه قرون وسطایی درشهر لوبین ، لهستان ، مجاور منطقه Old Town و نزدیک مرکز شهر است.  این یکی از قدیمی ترین اقامتگاه های محافظت شده سلطنتی در لهستان است . این قلعه به عنوان یک پایگاه نظامی ، که توسط ارتشهایی که با جنگ قزاق ها و سوئدی ها جنگیدند ، و به عنوان یک محل اقامت موقت پادشاهی ، تا اواخر سال 1649-1665 مورد استفاده قرار گرفت .

تپه ای که در آن قلعه قرار گرفته است ، نخستین بار با یک دیواره خاکستری تقویت شده با چوب در قرن 12ساخته شده است . در نیمه اول قرن 13، سنگ نگهبانی ساخته شده است. تا به امروز زنده مانده است . و بلندترین ساختمان قلعه و همچنین قدیمی ترین بنای ایستاده در شهر است . در قرن 14 ، در زمان سلطنت کازیمیر کبیر ، این قلعه با دیوارهای سنگی بازسازی شد. احتمالاً در همان زمان كلیسای قلعه تثلیث مقدس ساخته شده است تا به عنوان كلیسای سلطنتی خدمت كند .

با توجه به سبک منحصر به فرد خود ، در آمیختن تأثیرات ارتدوکس غربی و شرقی ، آنها در سطح بین المللی به عنوان یک اثر تاریخی مهم تحسین می شوند . در نتیجه جنگهای قرن 17 این قلعه به هم ریخت. فقط قدیمی ترین بخش ها ، نگهبان و نمازخانه ، دست نخورده باقی مانده است. بین سالهای 1826 تا 1828 بازسازی کامل قلعه را انجام داد. ساختمانهای جدید به سبک نئوگوتیک انگلیسی ، کاملاً متفاوت از ساختارهایی که آنها جایگزین کرده بودند ، بودند و هدف جدید آنها نگهداری از زندان جنایی بود .

قلعه سلطنتی لوبلین مربوط به قرن 12 میلادی است ، هرچند از آن زمان بارها ساخته شده است. قدیمی ترین قسمت بازمانده برج دور چشمگیر رومانسک است که بر حیاط حاکم است. این قلعه خانه موزه لوبلین و کلیسای گوتیک قرن 14 از تثلیث مقدس است که حاوی بهترین نمونه های لهستان از نقاشی های قرون وسطایی است . پذیرش دسترسی به هر دو برج و همچنین برج امکان پذیر است .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک