هرم بزرگ جیزه

هرم بزرگ جیزه

شرح

هرم بزرگ جیزه قدیمی ترین و بزرگترین از سه هرم در مجتمع هرمی جیزه است که هم مرز با الجیزه امروزی مصر است. این قدیمی ترین از هفت عجایب جهان باستان است و تنها موردی است که تا حد زیادی دست نخورده مانده است.براساس علامت گذاری در یک محوطه داخلی که باند کار را ذکر کرده و به فرعون Khufu چهارم سلسله مصر اشاره می کند ، برخی مصری شناسان بر این باورند که این هرم به این ترتیب به عنوان مقبره در طی یک دوره 10 تا 20 ساله ساخته شد و در حدود 2560 پیش از میلاد به پایان رسید. در ابتدا با ایستادن در 146.5 متر ، هرم بزرگ بلندترین سازه دست ساز بشر در جهان برای بیش از 3800 سال بود تا اینکه کلیسای جامع لینکلن در سال 1311 میلادی به پایان رسید.

در اصل ، هرم بزرگ توسط سنگهای پوشیده شده از سنگ آهک پوشانده شده بود که یک سطح بیرونی صاف را تشکیل می دادند. آنچه امروزه مشاهده می شود ساختار اصلی هسته ای است. برخی از سنگهای پوششی که زمانی سازه را پوشانده اند هنوز هم می توان در اطراف پایه مشاهده کرد. نظریه های علمی و جایگزینی متفاوتی در مورد تکنیک های ساخت و ساز هرم بزرگ وجود داشته است. بیشتر فرضیه های ساختاری پذیرفته شده مبتنی بر این عقیده هستند که با حرکت سنگ های عظیم از یک معدن و کشیدن و بلند کردن آنها به محل ساخته شده است.

در داخل هرم بزرگ ، سه اتاق شناخته شده وجود دارد. کمترین محفظه در بستر که بر روی آن هرم ساخته شده و ناتمام است ، بریده می شود. اتاق ملکه و اتاق کینگ در ساختار هرمی بالاتر است. قسمت اصلی مجموعه جیزا مجموعه ای از ساختمان ها است که شامل دو معبد خمپاره به افتخار خوگو ، سه هرم کوچکتر برای همسران خووگو ، یک هرم “ماهواره ای” حتی کوچکتر ، جاده ای برافراشته شده که دو معبد و مقبره های ماستبا کوچک را برای اشراف اطراف هرم متصل می کند.

متخصصان گوست بر این باورند که این هرم به عنوان مقبره ای برای فرعون خفقو چهارم سلسله مصر طی یک دوره 20ساله ساخته شده است . ، به اعتقاد برخی از آنها معمار هرم بزرگ است. تصور می شود که در زمان ساخت و ساز ، هرم بزرگ در ابتدا 280 حبه سلطنتی مصر 146.5 متر بلند بود ، اما با فرسایش و نبود هرم آن ، ارتفاع فعلی آن 138.8 متر است. طول هر پایه 440 متر ، 230.4 متر طول داشت. جرم هرم 5.9 میلیون تن تخمین زده می شود. حجم ، از جمله تپه داخلی ، تقریباً 2،500،000 متر مکعب است.

اولین اندازه گیری های دقیق این هرم توسط مصنوعی مصری سر فلیندرز پتری در سال 1880-82 انجام شد و به عنوان اهرام و معابد گیزه منتشر شد. تقریباً همه گزارش ها بر اساس اندازه گیری های وی است. بسیاری از سنگ های محفظه ای و بلوک های محفظه داخلی هرم بزرگ با دقت بسیار بالایی در کنار هم قرار گرفته اند. بر اساس اندازه گیری های انجام شده بر روی سنگهای پوشش دهنده شمال شرقی ، میانگین باز شدن اتصالات فقط 0.5 میلی متر عرض دارد. این هرم به مدت بیش از 3 هزار و 800 سال بلندترین سازه دست ساز بشر در جهان باقی مانده است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: مصر | Egypt
شهر: جیزه | Giza

دیدنی‌های نزدیک