آداب و رسوم ترکیه

با آداب و رسوم ترکیه آشنا شوید

شرح

فرهنگ و رسوم مردم ترکیه

با آداب و رسوم ترکیه آشنا شوید . از محبوب ترین مقصدهای سفر برای ایرانیان ، ترکیه و شهرهای معروفش میباشد . دربرخی نقاط جهان آداب و رسوم عادی و معمولی دارند . و برخی کشورها آداب عجیب و غریب خاصی دارند .

حدود  ۹۹% مردم ترکیه را مسلمانان و مابقی از ادیان دیگر تشکیل می دهد . در ارتباط با مردم این کشور بارعایت  آداب و رسوم آنها در مورد پیش آمد و سوء تفاهم و توهین جلوگیری نمایید . ترکیه نیز از این مستثناء نمی باشد .

فرهنگ و رسوم مردم ترکیه

 قوانین نانوشته ی هر جامعه

از قوانین مهم اجتماعی و آداب و رسوم مردم ترکیه میتوان به بوسیدن دست راست بزرگ ‌ترها و چسباندن پیشانی به آن را نامبرد . که یکی از رسوم احترام گذاشتن محسوب می ‌شود . در این کشوررعایت رسوم دست دادن هنگام ملاقات با افراد بیاد داشته باشید . ولی در موقع خداحافظی چنین رسمی وجود ندارد .

آداب احوالپرسی در ترکیه

توجه داشته باشید که وقتی به یک اتاق وارد می ‌شوید، اگر مستقیماً کسی برای احوال پرسی جلو نیامد،  باید اول با بزرگ ‌ترها و مسن ‌ترین آن جمع احوال پرسی را شروع نمایید . در هنگام ملاقات با هم در ترکیه باید خیلی محکم دست دهید .

فرهنگ و رسوم مردم ترکیه

آداب و رسوم روابط اجتماعی ترکیه

برای برقراری ارتباط نزدیکتر با مردم ترکیه بهتراست عبارات اولیه زبان ترکی را در مکالمه یاد بگیرید . همانند مرحبا، ناسیسونوز بمعنای  سلام، حالتان چطور، گونایدون بمعنای صبح بخیر ، ایی گونلَر به معنای روز بخیر و ….  و همچنین ترک‌ ها بسیار وطن پرست بوده این را به یاد داشته باشید .

آداب و رسوم روابط اجتماعی ترکیه

نحوه پوشش

درباره ی پوشش به ویژه در شرق کشور ترکیه آداب و رسوم بسیار محافظه کارانه است. در مواقع گوناگون قد و نوع لباس مختلف و باید این موارد را بررسی نمود .

رسوم قرار ملاقت های مردم ترکیه

مردم مودب ترکیه بسیار مهربان هستند . و آداب و رسوم آنها در مورد هدیه دادن و گرفتن خاص میباشد . در روابط کاری هدیه جایی ندارد و حتی نگاه منفی نیز دارد .  در اصل برای شروع یک رابطه ، با قرارشام یا سفرگردشی هدیه‌ پر زرق و برق حذف شده است  . بهترین کادو صنایع دستی یا خوراکی‌ های کشور خودتان خواهد

آداب و رسوم غذای مردم

آداب و رسوم غذای مردم

غذا خوردن برای ترک ‌ها یکی از علایق مهم محسوب میشود . اکثر ملاقات‌ های کاری در رستوران ها صورت میگیرد . استراحت و گپ و گفت کاری برای مردم ترکیه حین صرف غذا بسیاری خوشایند است.

با آداب و رسوم ترکیه آشنا شوید . در سراسر جهان مردم  آداب و رسوم پر رنگ تری دارند  ، که این رسوم آنها را در جهان خاص و منحصر به فرد کرده است . مانند مهمان نوازی ایرانیان در دنیا است .

آداب و رسوم غذای مردم

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط