بهترین زمان سفر به آنتالیا

بهترین زمان سفر به آنتالیا

شرح

آب و هوای شهر آنتالیا

بهترین زمان سفر به آنتالیا ، هرچه به اواخر فصل بهار نزدیک شوید . آب و هوای آنتالیا شهری ایده آل برای گردشگران رو به گرم شدن می کند . در حالیکه شهرهای مختلف اروپا درگیر بادهای موسمی و رگبارهای بهار میباشند  . 

آب و هوای فصل بهار در آنتالیا

گردشگرانی که برای سفر به آنتالیا این فصل انتخاب می کنند . آب و هوای مطلوب لذت بخشی در انتظار آنهاست . شهر آنتالیا در فصل بهار یکی از بهترین های آب و هواهای ملایم را مشاهده خواهید کرد .

آب و هوای شهر آنتالیا

ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد دمای هوای رو به گرمی رفته و معمولا آسمانی آفتابی را شاهد هستیم . در این فصل احتمال بارش باران بسیار اندک می باشد. و با وجود فستیوال های مختلف شاد و غذاهای محلی متنوع که در گوشه و کنار سواحل این شهر برگزار می شود گردشگران زیادی را به خود جلب میکند .

آب و هوای مدیترانه چگونه است

آب و هوای مدیترانه ی تابستان های گرم ، خشک و زمستان های معتدل ، بارانی دارد . آنتالیا نیز دارای چنین آب و هوای میباشد . و فصل بارندگی آنتالیا در زمستان میباشد که برای افرادی که عاشق هوای غیربارانی هستند  آب و هوای زمستان برای آنها مناسب نخواهد بود .

این شهر که در نزدیکی بادهای شمالی سرد واقع شده ، هیچ زمان دمای آن زیر ۱۵ درجه و تابستان ها ۲۸ درجه نرفته و طی سال تقریباً ۳۰۰ روز آن هوای  آفتابی میباشد .

آب و هوا

تاریخچه ی از شهر آنتالیا

قرن دوم قبل از میلاد مسیح آنتالیا توسط پادشاه پرگامون( آتالوس دوم) تاسیس گردید و از آن زمان همیشه پراز سکنه بوده است. این شهر به اشغال رومیان، رومیان شرقی و سلجوقیان قبل از حکومت عثمانیان افتاده است .

بازدید از بخش قدیمی ،اعجاب‌انگیز شهر آنتالیا به نام کالیچی بمعنای (درون قلعه) که محافظت‌شده است بازدید کرده . در کوچه‌های پر پیچ و خم  و خانه‌های بازسازی شده عثمانی قدم بزنید . و از دو ساحل فوق‌العاده بیرون از بخش مرکزی شهر و بهترین موزه‌ی ترکیه دیئن نمایید .

تاریخچه ی از شهر آنتالیا

گران ترین تور آنتالیا در کدام فصل

شهر آنتالیا مدرن ترین شهر ترکیه میباشد . بستگی به اولویوت ها و علاقه مندی های هر شخص در تمام فصول سال می توان به این شهر زیبای ساحلی سفر کرد .

زیبایی های طبیعت و سواحل آنتالیا ، جذابیت های رنگارنگ فرهنگیش و آب و هوای ملایم مدیرانه ای رقابت زیادی در تابستان برای سفر به آنتالیا مابین ایرلاینها ، هتلهای و دفاتر مسافربری صورت میگیرد .

بهترین حالت آب و هوای آنتالیا در بهار و اوایل تابستان قرار گرفته و دمای ملایم رو به گرم دارد . زمانی ایده آل دیگری که برای سفر به این شهر بسیار لذت بخش خواهد بود خرداد (ژوئن) ماه گرم دیگری دراین شهر است.

فصل

بهترین زمان سفر آنتالیا بر حسب آب و هوا

آب و هوای شهر آنتالیا در مقایسه با مقاصد گردشگری جهانی دارای نمره ۷۱ از ۱۰۰ است. در آنتالیا دمای میانگین بسیارمتغیر میباشد. با در نظر گرفتن رطوبت آب و هوا در تابستان به جزء چند هفته بسیار گرم اب و هوای آنتالیا بسیار دلپذیر میباشد . اگر به دنبال آب و هوایی گرم آنتالیا هستید، بدانید ماه‌های آگوست، جولای و سپس سپتامبر گرم‌ترین ماه‌های سال هستند.

بهترین زمان سفر

بیشترین گردشگر در سفر به آنتالیا

در آنتالیا شلوغ‌ترین ماه گردشگری ، ماه‌های جولای، آگوست و ژوئن میباشد . در این ماه‌ها، قیمتهای بلیط‌های هواپیمای وهتل‌ به بیشترین مقدار خود قرار دارند. در طول فصل زمستان، جمعیت این شهر حدودا دو میلیون نفر است، اما در فصل تابستان این عدد می‌تواند دو برابر شود.

بهترین زمان برگزاری فستیوال‌ها در آنتالیا

بهترین زمان سفر به آنتالیا ، زمان برگزار رویدادهای بین‌المللی زیادی هر ساله در آنتالیا میگردد . کنگره‌های ملی و بین‌المللی، فستیوال‌های هنری و فرهنگی، رویدادهای ورزشی، نمایشگاه‌ها مختلفی که در آنتالیا برگزار می‌شوند  آن را تبدیل به یک مقصد گردشگری نموده است .

فستیوال‌ها در آنتالیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط