سوخوتای تایلند

سوخوتای تایلند

شرح

سوخوتای تایلند | Thailand Sukhothai Historical

برای خاطره انگیز شدن سفر به تایلند اطلاع از مکان‌های مختلف دیدنی و تفریحی این کشور برای تجربه‌ی سفری خوب بسیار مهم و ضروری است. شهر قدیمی و باستانی سوخوتای جاذبه‌ای دیدنی است که علاوه‌ بر دیدنی‌های تاریخی برای غذا، اجناس و تفریحات متفاوت خود شهرت دارد. برای آشنایی بیشتر با این شهر، با ایلیا گشت همراه شوید. در قرن سیزدهم، سوخوتای قلب تایلند و پایتخت ملی آن محسوب می‌شد اما امروزه یک شهر کوچک است که به خاطر خرابه‌های موجود در آن مشهور و شناخته شده است. پارک تاریخی سوخوتای نیز به شما اجازه می‌دهد نحوه زندگی تایلندی‌ها در 800 سال قبل را مشاهده کنید. شما می‌توانید برای دیدن خرابه‌ها در کمترین زمان، یک دوچرخه اجاره کنید. پارک به قسمت‌های مختلفی تقسیم شده و باید هر کدام را به صورت جداگانه بازدید کنید. از مجسمه بودای بزرگ که در معبد واقع شده بازدید کنید. در این شهر قدیمی که جزو میراث یونسکو نیز محسوب می‌شود، تعداد بسیار زیادی خانه و معبد قدیمی وجود دارد. شهر سوخوتای به عموام اولین پایتخت دودمان سیام، مهد فرهنگ و هنر تایلند بوده است. هنر، معماری و زبان از این شهر سرچشمه گرفته است. سوخوتای به معنای طلوع شادی است و در آن زمان پادشاه سکوت و آرامش این شهر بسیار می‌ستود. از آنجایی‌که این شهر در فاصله‌ای به نسبت طولانی از بانکوک قرار گرفته، گردشگران کم‌تری از آن دیدن می‌کنند. اکثر معابد و خانه‌های باستانی سوخوتای در میان پارک تاریخی سوخوتای قرار گرفته‌اند. سوخوتای در حال حاضر به روستایی کوچک تبدیل شده است. با سفر به آنجا نه تنها از مکان‌های باستانی و زیبایش دیدن می‌کنید، بلکه از نزدیک با سبک زندگی روستایی تایلندی نیز آشنا خواهید شد. 

دیدنی‌های سوخوتای

بازدید از سوخوتای مانند سفر در تاریخ است چرا‌که این شهر به خوبی ویژگی‌های قدیمی و باستانی خود را حفظ کرده است. دوازده کیلومتر آن طرف‌تر، پارک تاریخی سوخوتای قرار گرفته است. پارک تاریخی سوخوتای با مساحتی در حدود ۷۰ کیلومتر مربع، بیش از صد و نود خانه و معبد را در خود جای داده است. داخل پارک دیوار شهر و خاکریز وجود دارد و در وسط آن وات موهاتات (Wat Muhathat) دیده می‌شود که به عنوان مرکز اصلی قلمرو پادشاهی و قصر شاهی شناخته می‌شده است. در شمال شهر قسمتی حفاظت‌شده وجود دارد که گفته می‌شود آغاز فرومانروایی پادشاه از آن نقطه بوده است. با قدم زدن میان پارک، حداقل با سه معماری مختلف مواجه خواهید شد. در این پارک قسمت‌های دیدنی زیادی وجود دارد.

در صورت داشتن وقت، حتما از پارک سیسات چنالای (Si satchanalai) دیدن کنید. این پارک در ۶۰ کیلومتری شهر سوخوتای قرار گرفته است و واقعا ارزش دیدن را دارد. 

غذا در سوخوتای

منظره‌ی غذایی سوخوتای مثل دیگر جا‌های تایلند، نمایانگر دست‌فروشان و غرفه‌دارانی است که در خیابان یا غرفه‌های کوچک به فروش غذا مشغول هستند. اما در میان انواع غذا‌ها اگر غذایی باشد که سوخوتای به داشتن آن شهرت داشته باشد، آن نودل سوخوتای است که میان غذا‌های تند تایلند، رکورد تند‌ترین غذا را نصیب خود کرده است. شما به راحتی می‌توانید این غذا را در همه‌ی مغازه‌ها و غرفه‌ها پیدا کنید. 

تفریحات شبانه در سوخوتای

تفریحات شبانه‌ی سوخوتای همخوانی زیادی با باستانی و میراث یونسکو بودن این شهر ندارد. ترکیب نور و صدا در پارک تاریخی سوخوتای فضایی هیجان‌انگیز را به وجود می‌آورد و تا ساعت ۸ شب ادامه دارد. این موقعیتی ناب برای دیدن منظره‌ی زیبای غروب افتاب از داخل پارک است. چرا‌که در روز‌هایی به غیر از جمعه‌ها این پارک ساعت ۶ عصر تعطیل می‌شود. همچنین خیابانی مخصوص پیاده‌روی نیز بیرون پارک وجود دارد که می‌توانید در کنار قدم زدن و لذت بردن از مناظر، غذا هم تهیه کنید. 

خرید در سوخوتای 

سوخوتای برای اجناس سفالی، طلا و جواهرات نقره‌ی خود شهرت بسیار دارد. اجناس سفالی با طرح‌های ساده و سنتی خود منظره‌ی زیبایی را به خانه‌ی شما خواهند بخشید. اجناس و جواهرات طلا و نقره نیز زیبایی و منحصر به فردی خاص خود را دارند. به جای آن‌که این اجناس به اشکالی از پیش تعیین‌شده دربیایند، به شکل بافته‌هایی ریز و دست بافت درست می‌شوند. 

هتل‌های سوخوتای 

هتل‌های شهر با فاصله‌ی کمی از شهر قدیمی و در شهر جدید قرار دارند. همچنین در پارک تاریخی نیز چند هتل کوچک وجود دارد. با این‌ که کمی از راه اصلی منحرف خواهید شد، استفاده از هتل‌های پارک بهتر و با صرفه‌تر است و با تاکسی یا اتوبوس می‌توانید خود را به آن‌ها برسانید. بسیاری از هتل‌های شهر جدید دوچرخه و اسکوتر اجاره می‌دهند و این فرصت بسیار خوبی برای کسانی است که می‌خواهند شهر و زیبایی‌های آن را از نزدیک و با سرعت دلخواه خود ببینند. 

آدرس :

تایلند، ۴۲۷ کیلومتری شمال بانکوک

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط