معبد دندانهای یادگار در کندی

معبد دندان های یادگار در کندی

شرح

معبد دندانهای یادگار یا معبد دندان مقدس یک معبد بودایی در شهر کندی ، سریلانکا است. در مجتمع کاخ سلطنتی پادشاهی سابق کندی واقع شده است که یادگار دندان بودا را در خود جای داده است. از زمان های بسیار قدیم ، این یادگار نقش مهمی در سیاست های محلی داشته است زیرا اعتقاد بر این است که هرکسی که یادگار مانده است ، حاکمیت کشور را در اختیار دارد.

آخرین سرمایه پادشاهان سریلانکا

کندی آخرین سرمایه پادشاهان سریلانکا بود و یک میراث جهانی است که عمدتا به دلیل معبد است. بیکخوس دو فصل از ملوات و آسگریه روزانه عبادت را در محفظه داخلی معبد انجام می دهد. مناسک روزانه سه بار انجام می شود: سحرگاه ، ظهر و عصرها. چهارشنبه ها ، یک حمام نمادین از یادگار با یک گیاه تهیه شده از آب معطر و گل های معطر به نام Nanumura Mangallaya وجود دارد. اعتقاد بر این است که این آب مقدس دارای قدرت شفابخشی است و در بین حاضران توزیع می شود.

علت صدمه دیدن معبد دندان های یادگار

این معبد در اثر انفجارهای بمبگذاری شده توسط جاناتا ویموکتی پرامونا در سال 1989 و توسط ببرهای آزادی از تامیل ایلام در سال 1998 صدمه دید ، اما هر بار کاملاً بازسازی شد. حفاظت از یادگار بر عهده سلطنت بود ، بنابراین با گذشت سالها ، سرپرستی یادگار به سمبل نماد حق حاکمیت درآمد.

بنابراین ، پادشاهان سلطنتی معابد یادگار دندان کاملاً نزدیک به سکونتگاههای سلطنتی خود بنا کردند ، همانطور که در زمان پادشاهی آنورادپورا ، پادشاهی پولونارووا و پادشاهی دمبادنیا اتفاق افتاد. در دوره پادشاهی گامپولا ، این یادگار در Niyamgampaya Vihara قرار داشت. در اشعار مسنجر مانند حمسا ، جیرا و سلالیینی گزارش شده است که معبد یادگار دندان در داخل شهر سری جیوارداردنپورا کوته با تأسیس پادشاهی کوته در آنجا مستقر شده است.

سایبان طلایی در معبد دندانهای یادگار

پادشاه Vimaladharmasuriya یک ساختمان دو طبقه را برای رساندن یادگار دندان ایجاد کرد و اکنون ساختمان از بین رفته است. در سال 1603 هنگامی که پرتغالی ها به کندی حمله کردند ، آن را به مدا ماهانووارا در دامبرا بردند. در زمان راجاسینا دوم بازیابی شد و گزارش شده است که وی ساختمان اصلی را مجدداً احیا کرده یا یک معبد جدید بنا کرده است. معبد امروزی دندان توسط ویرا نارندرا سینا ساخته شده است.

سایبان طلایی بر روی حرم اصلی ، ساخته شده در سال 1987 توسط نخست وزیر Ranasinghe Premadasa ، و حصار طلایی که حرم اصلی را محاصره می کند از دیگر ویژگی های قابل توجه است. یادگار دندان در هفت قلاده طلایی که با سنگهای قیمتی حکاکی شده حک شده است. صندوقچه ها شکل استوپایی دارند. صندوق پردازش که در طول Kandy Esala Perahera استفاده می شود نیز در همان محفظه نمایش داده می شود.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: سریلانکا
شهر: کندی

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک