باغ خزندگان زیما تهران

Zimba Reptiles Gardenباغ خزندگان زیما تهران

معرفی و تصاویر

خزندگان به آن دسته از جانوران فلس داری گفته می شوند که خونسرد و تخم گذارند. تعداد بیشتری از این جانوران در خشکی زندگی می کنند ولی تعدادی کمی از آن ها نیز همچون سوسمارها و لاک پشت ها هستند که قادرند مدتی را در آب زندگی کنند که البته به این گونه خزندگان، دوزیستان گفته می شود. اکثر خزندگان گوشت خوارند و بعضی از آن ها نیز مجهز به سم خطرناک و کشنده هستند.

اما با این حال، وجود خزندگان در بیشتر موارد برای حفظ حیات سایر موجودات زنده و حتی انسان ها حائز اهمیت است. چرا که این جانوران نقش بسیار مهمی در کنترل حشرات مضر و ناقل بیماری چون پشه مالاریا، سوسک ها و لارو انگل ها دارند. اکوسیستم های آبی و جنگلی استان های شمالی، غربی و جنوب غربی، وجود مناطق کویری، بیابانی و نیمه بیانی در مرکز، جنوب و شرق ایران باعث شده محیط مناسبی برای زیست خزندگان و دوزیستان در ایران به وجود آید.

تعداد خزندگان شناسایی شده در ایران حدود 206 گونه است که از این مجموعه، لاك پشت ها 10 گونه، تمساح ها 1 گونه، سوسمارها 112 گونه، كرم سوسمارها ۱ گونه و مارها 72 گونه را به خود اختصاص داده اند. بنابراین براساس تقسیم بندی های صورت گرفته در ایران، خزندگان موجود در 5 راسته و 21 خانواده می باشند. در ادامه به معرفی باغ خزندگان زیما تهران می پردازیم.

خرید بلیط باغ گیاه شناسی تهران با تخفیف ویژه!

باغ خزندگان زیما

تعریف خزندگان مقدمه کوتاهی است تا شما خوانندگان عزیز با یکی دیگر از جاذبه های تفریحی و علمی شهر تهران به نام باغ خزندگان زیما آشنا شوید. زیما اولین باغ خزندگان در ایران است که با مساحت 225 متر مربع و با ارتفاع سقف 402 متر در سازه ای گلخانه ای با قابلیت تامین نور طبیعی و مصنوعی، سیستم تهویه مطبوع هوا در تمامی فصول سال و با در نظر گرفتن تمامی تدابیر ایمنی در بازار و نمایشگاه دائمی گل و گیاه با مساحت 130000 متر مربع در بوستان آب و آتش قرار دارد.

فارغ از آنکه حس ترس در درونمان برانگیخته شود یا نه، دیدار خزندگان از نزدیک چندان خوشایند به نظر نمی رسد و شاید بهترین شکل برای دیدن این دسته از حیوانات همان برنامه های مستند حیات وحش و ازپشت شیشۀ تلویزیون باشد. دیدن یک مارکبری یا افعی چندمتری با آن چشم های نافذ از نزدیک واقعا ترسناک است ! چه برسد به آنکه بخواهیم لمسش کنیم و در آغوشش بکشیم. اما این درست همان جایی است که باغ خزندگان زیما می تواند وارد عمل شود، فضایی امن برای آشنایی بیشتر خزندگان و درموردشان آموختن و حتی لمس کردن آنها در پاره ای از موارد. چنین امکانی برای کودکان و بزرگسالان هردو به یک اندازه می تواند چالش برانگیز و جذاب باشد.

درایران نیز پارک ها و باغ های خزندگان زیادی وجود دارد که همه در راستای این اهداف وارد عمل شده و سالهاست فعالیت میکنند. مجموعه باغ خزندگان زیما علاوه بر نگهداری خزندگان به صورت صحیح، این امکان رو به دوستداران این حیوانات فراهم می کند که از نزدیک با زندگی این موجودات آشنا شوند و حتی این حیوانات را لمس کنند، حتی می توان این احساس خوب را با آتلیه مجموعه به تصویر بکشانید.

خرید تور داخلی و تور خارجی و رزرو آنلاین هتل در ایلیا گشت !

یکی دیگر از حسن های این مجموعه، از بین بردن ترس از خزندگان هست که جزو اصلی ترین ترس ها در بین مردم جهان به حساب می آید. در واقع این مجموعه با قرار داردن اطلاعات کافی ترس بی مورد که حاکی از عدم آشنایی با این موجودات است را از بین می برد. باغ ها و پارک های خزندگان مثل باغ خزندگان زیما درسراسر جهان گسترده هستند و کاربردهای بسیار زیادی دارند. این پارک ها که محل نگهداری انواع و اقسام خزندگان هستند معمولا قادرند مجموعه ای بی نظیر از خزندگان را کنار هم فراهم آورند که فرصت بسیار مناسبی را برای آشنایی بیشتر با این حیوانات غیرمتعارف فراهم می کند.

مشخصات

موقعیت جغرافیایی

فاصله تا مراکز نزدیک
    نشانی :

    استان تهران, تهران-جنب پارك آب و آتش، بوستان نوروز، باغ خزندگان زیما