موزه اسباب بازی تارتو

موزه اسباب بازی تارتو  

شرح

موزه اسباب بازی تارتو  

موزه اسباب بازی تارتو  بزرگترین موزه اسباب بازی در کشورهای بالتیک است که در تارتو، استونی واقع شده است. این نمایشگر بیش از 5000 اسباب بازی را از مجموعه وسیع خود به نمایش می گذارد و چندین اسباب بازی تعاملی را برای بازدیدکنندگان و همچنین یک اتاق بازی برای کودکان به نمایش می گذارد. در سال 2005 نمایشگاه عروسکهای فیلم در خانه حیاط افتتاح شد و نمایش عروسکهای فیلم ساخته شده در استونی در 50 سال گذشته ، غرفه ها و طرحهای فیلمهای انیمیشن است.موزه اسباب بازی تارتو در سال 1994 تاسیس شد و از سال 2004 در یکی از قدیمی ترین ساختمان های چوبی در تارتو واقع در خیابان Lutsu واقع شده است.

در سال 2010 موزه اسباب بازی خانه تئاتر خود را افتتاح کرد که یک تئاتر بی نظیر برای کودکان است که از یک موزه الهام گرفته شده است. علاوه بر یک سالن تئاتر ، یک موزه عروسکی تئاتر نیز وجود دارد ، یک اتاق از خانه قرون وسطایی که در طی کاوش های باستان شناسی پرده برداری شده است ، یک استودیوی کودک برای برنامه های با موضوع تئاتر ، فرصت هایی برای انجام کارهای هنری ، بازی و کشف دنیای تئاتر است.موزه اسباب بازی تارتو در 29 مه 1994 تحت نظارت دولت شهر تارتو افتتاح شد. این موزه در زیرزمین یک خانه خصوصی در پای توم هیل و در یک ساختمان مجاور کوچکتر خیابان لای قرار داشت. بنیانگذاران این موزه Meeri Säre ، Mare Hunt و Tiia Toomet بودند ، دومی نیز اولین مدیر موزه اسباب بازی شد. از سال 2007 مدیر موزه اسباب بازی ها Triin Vaaro بوده است.

در اواخر سال 2003 ، موزه اسباب بازی تارتو به مکان جدید خود ، یک ساختمان چوبی قدیمی در خیابان Lutsu منتقل شد که به منظور بازسازی این موزه به طور ویژه بازسازی شده است. در 13 مارس 2004 نمایشگاه دائمی جدید از جمله سالن بازی و اتاق صنایع دستی افتتاح شد. در 2 دسامبر 2005 ، خانه تئاتر و عروسک های انیمیشن در خانه مربی سابق در حیاط موزه افتتاح شد. شخصیت ها و پیشنهادهای فیلم های انیمیشن ساخته شده در استونی در طول 50 سال گذشته و طرح های کارتونی که قبلاً در گالری توله سگهای فیلم موزه اسباب بازی خیابان Ülikooli   به نمایش گذاشته شده بودند ، هم اکنون در این خانه حیاط دیده می شوند. تا سال 2010 نیز نمایشگاهی از عروسک های تئاتر از استونی و جاهای دیگر در خانه حیاط وجود داشت.

در سال 2010 موزه اسباب بازی خانه تئاتر را برای نمایش های کودک و خانواده با استودیوی کودکان برای فعالیت های مختلف و یک موزه کوچک عروسک های تئاتر افتتاح کرد.طلسم موزه اسباب بازی Tartu Teddy Flower-paw است که در سال 1994 توسط کای ماسر دوخته شد. نام تدی در دامن لباس های مردمی ملی از پارچه ای به سبک گل گرفته می شود که برای دوختن پنجه های آن استفاده می شد. تدی گل-پاوی در نمایندگی موزه کار بسیار خوبی انجام داده است: کتابهایی در مورد او نوشته شده است ، کارت پستالهایی که کشیده شده است ، او در تلویزیون و در رویدادها ظاهر شده است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: استونی

دیدنی‌های نزدیک