باغ وحش پنوماتیک تانائو

باغ وحش پنوماتیک تانائو

شرح

مرکز نجات حیات وحش پنوماتیک تانائو یک مرکز حیات وحش است که تقریباً 25 مایل با جاده جنوب پنوم پن ، کامبوج واقع شده است. این مرکز در سال 1995 تأسیس شده و با وسعتی بیش از 6000 هکتار جنگل احیا کننده محافظت شده ، این بزرگترین باغ وحش کامبوج است. از سال 2001 ، PTWRC با همکاری یک سازمان غیرانتفاعی زیست محیطی به نام اتحاد حیات وحش توسط موسسه دولتی مدیریت جنگل های کامبوج اداره می شود. متخصصان دامپزشکی اتحادیه حیات وحش ، دامپزشکان و مراقبان مراقبت در تغذیه و مراقبت از حیوانات و عملیات کمک می کنند. PTWRC در حال حاضر دارای بیش از 1200 حیوان نجات یافته از 102 گونه از جمله فیل های آسیایی در معرض خطر ، ببرها ، گیبون های تخته شده ، تمساح سیامی ، خرس های خورشیدی مالایی ، در میان بسیاری دیگر است. بسیاری از گونه ها توسط اتحادیه بین المللی برای حفاظت از طبیعت در معرض خطر یا آسیب پذیر قرار گرفته اند. 

فیل ها در پنومو تامائو با استفاده از تقویت مثبت و تقویت هدف یا آموزش هدف آموزش داده شده اند. این بدان معنی است که اگر آنها از دستور کلامی نگهبان پیروی نکنند ، پاداششان که غذا هست را دریافت نمی کنند. غالباً ترجیح داده می شود که فیل های اسیر را آموزش دهید زیرا در این صورت با اطمینان بیشتری می توان از آنها مراقبت کرد ، به این معنی که می توان سلامت آنها را بررسی کرد و از آنها مراقبت بهتری کرد. Chhouk جوانترین فیل نر در پنومو تامائو دارای یک پای مصنوعی است. چوک به تنهایی در منطقه بیابان Srepok در Mondulkiri در حالی که دارای مصدومیت جدی پا است ، سرگردان بود ، پیدا شد که به احتمال زیاد ناشی از یک مار است. اداره جنگلها با همکاری اتحاد حیات وحش او را به PTWRC سوق داد زیرا او به تنهایی جان خود را از دست می داد. هنگامی که پای او بهبود یافت ، دانشکده پروتز و ارتوکسیک کامبوج ، چوخک را یک پای مصنوعی طراحی کرد تا به او کمک کند تا دوباره به طور عادی قدم بزند. به منظور تغییر پروتز دو بار در روز ، Chhouk با یک سیستم تقویت کننده پاداش تقویت مثبت آموزش داده می شود. 

اداره جنگل های کامبوج با کمک اتحاد حیات وحش در سال 2000 اقدام به مصادره 7 ببر در یک عمل خنجر در پنوم پن کرد. این کار برای نشان دادن اینکه هنوز هم ببرها به طور غیرقانونی در کامبوج قابل خریداری هستند ، انجام شد. وحشی. یکی آنقدر مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود که در اثر آسیب مغزی درگذشت. سایرین به سلامتی پرستار شدند و سریعاً به مراقبتهایی که از اتحاد حیات وحش دریافت کردند پاسخ دادند. ببرها اکنون در محوطه های بزرگ و جنگلی خود به صورت جفت نگهداری می شوند. تمام حیواناتی که در PTWRC زندگی می کنند از تجارت غیرقانونی حیوانات وحشی ، قربانیان از بین رفتن زیستگاه ، توسط یک مالک خصوصی اهدا شده و یا در یک وضعیت درگیری انسانی و حیات وحش نجات داده شدند. اکثر آنها توسط تیم نجات سریع حیات وحش ، که در سال 2001 تشکیل شد ، نجات یافتند. تیم نجات سریع حیات وحش بیش از 50،000 حیوان زنده را نجات داده و مقادیر زیادی از قطعات حیوانات و مواد منع مصرفی را مصادره کرده است. 

تیم نجات سریع حیات وحش با همکاری اتحاد حیات وحش ، وزارت زراعت کامبوج ، جنگلداری و گروه شیلات و اداره امور جنگلداری کامبوج و سلطنتی ژاندارمری خمر تاسیس شد. WRRT یک تیم 14 نفره است که از مقامات اداره امور جنگلداری و پلیس نظامی تشکیل شده و وظیفه دارند تجارت غیرقانونی حیوانات وحشی در سراسر کامبوج ، پیگیری شکارچیان و قاچاقچیان ، حمله به رستوران ها ، بازارها و فروشگاه ها و تحقیق در شبکه های قاچاق در شهرها و در امتداد مرزها WRRT یک تیم نیروی انتظامی منحصر به فرد در جنوب شرقی آسیا است و صرفاً به مبارزه با تجارت غیرقانونی حیوانات وحشی اختصاص دارد.

WRRT نکاتی را از یک شبکه خبرچین پنهان و از شماره خط تلفن عمومی در سراسر کشور دریافت می کند. هنگامی که WRRT حیوانات زنده را نجات می دهد ، آنهایی که سالم و مناسب وحشی هستند بلافاصله در یک زیستگاه مناسب رها می شوند. حیواناتی که به دلیل صدمات و آسیب روبرو نمی شوند ، توسط تیم مراقبت اتحاد حیات وحش برای تیم نجات حیات وحش در مرکز نجات حیات وحش پنوماتیک پنومو مراقبت می شوند.در حالی که اتحاد حیات وحش با ایجاد پشتیبانی و پشتیبانی لجستیکی و فنی از WRRT ، ظرفیت سازی را فراهم می کند ، WRRT همچنین تیم هایی را برای کار در سازمان های دیگر که در تجارت غیرقانونی حیات وحش به سر می برند ، آموزش می دهد ، هم به شیوه انجام عملیات و هم در مهارت های برخورد با حیوانات. مهارت WRRT در اداره و مراقبت از حیوانات وحشی نجات یافته به حدی است که علی رغم شرایط نامساعدی که در آن بیشتر حیوانات وحشی معامله شده یافت می شود ، هرگز تلفات رخ نمی دهد. در سال 2010 اتحاد حیات وحش با دولت کامبوج برای شبکه اجرای حیات وحش همکاری کرد که در آن مقامات با همتایان خود در کشورهای همسایه همکاری می کنند تا سعی کنند تجارت مرزی را متوقف کنند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک