نمای از آنکارا

راهنمای سفر به آنکارا

شرح

  آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه  بعد از استانبول است و با جمعیت 5 میلیون نفر شهر زیبای ترکی یکی از مقصدهای محبوب و پرطرفدار و دلالیل بسیاری برای گردشگران و جذب مسافران در بنا های تاریخی، گالری‌ های هنری، موزه‌ها، مغازه‌ها متعدد ورستوران‌های گوناگون دارد و میتوان درعرض ۲۴ ساعت سرگرم و راضی جاذبه‌های دیدنی زیادی را بازدید کر . ایلیاگشت قصد دارد در این مقاله به شما عزیزان تجربه های جذابی در سفر به آنکارا را در اختیار شما قرار دهند. پس با ما همراه باشید.

سفر به آنکارا

تماشای مقبره آنیت کبیر

مهمترین جاذبه آنکارا تماشای مقبره آنیت کبیر هستش که اولین رئیس‌ جمهور و مؤسس ترکیه است. این بنا تشکیل شده از عظمت و خیره کننده که از بتن، تراورتن و مرمر که به توسط دو سازنده ( امین اونات ) ( احمد اورهان آردا ) ساخته شده است و زیبایی دومین جنبش معماری ملی را منعکس کرده، هنرمندان بسیاری دراروپا همکاری داشته اند. در این مقبره ورکشاپ های متعددی از قبیل ادبیات، سمینارهای هنری و نمایشگاهای زیادی برگزار شده است. 

مقبره آنیت کبیر

سوغاتی خریدن در بازار چیکریچیلر یوکوشو

قدم زدن و بالا و پایین کردن در بازارچه های آنکارا  یه حسی خوبی به آدم میده و یکی از لذت بخش ترین راه برای سوغاتی خریدن عالی است، همچنین میتوان ظرفای مسی، زیورآلات دست ساز، عتیقه جات، تزئینات و حتی پوشاک هم با قیمت مناسب پیدا کرد. عبور از کوچه های سنگ فرش که به سمت تپه بالا رفته میتوان منظره  شهر را از بین خیابان‌ها و این بازار سنتی ترکی تماشا کرد، که در اطراف آن چند هتل زیبا برای صرف ناهار با غذاهای سنتی ترکی و عثمانی تشکیل میدهد و جالبه بدونید در گذشته یک کاروانسرای آناتولی سابق بود که به سال ۱۵۲۲ تعلق داشت. 

سوغاتی خریدن در بازارچه های آنکارا 

بازدید از موزه تمدن‌های آناتولی

بازدید از محل قدیمی آنکارا و جاذبه‌ های لازم و ضروری موزه تمدن‌ های حول باستان شناسی آناتولی است. این مکان بازار سابق عثمانی محمود پاشا بوده و در ساختمان انباری بازسازی شده، میتوان داخل موزه اعم از نمایشگاهای باستان‌ شناسی آناتولی، یونانی، رومی  و امپراطوری عثمانی را تماشا کرد. مجسمه های خیره کننده براساس ترتیب زمانی چیده شده  که شامل وسایلی برنزی، طلایی، مرمری، نقره ‌ای و شیشه ‌ای متعلق به نیمه دوم اولین هزاره قبل از میلاد میشود. سفر به آنکارا حتما از موزه تمدن های آناتولی بازدید کنید.

موزه تمدن‌های آناتولی

تردد آسان در شهر و غذا شکم گردی

یکی از دلایل توریست ها برای سفر به آنکارا نحوه دسترسی و تردد در شهر است که خوشبختانه حتی اگر برای اولین بارتجربه سفر به این شهر را کرده باشید بدون نیاز به نقشه مسیرتان را پیدا خواهید کرد و به تمام اتوبوس های شهر دسترسی کامل را دارید. بخش هیجان انگیز این سفرانواع زیادی رستوران و تعدادی کافه و اغذیه فروشی های سیار… وجود دارد، که بدون شک از لحاظ غذاهای لذیذ و خوشمزه و تجربه آشپزی یکی از دلایل سفر به آنکارا را دو چندان میکند.

رستوران گردی شهر آنکارا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک