نمای از آنکارا

آنکارا را با ما بگردید

شرح

دلیل سفر به آنکارا

آنکارا را با ما بگردید |  آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه  بعد از استانبول است و با جمعیت 5 میلیون نفر شهر زیبای ترکی یکی از مقصدهای محبوب و پرطرفدار و دلالیل بسیاری برای گردشگران و جذب مسافران در بنا های تاریخی ، گالری‌ های هنری ، موزه‌ها ، مغازه‌ها متعدد ورستوران‌های گوناگون دارد و میتوان درعرض ۲۴ ساعت سرگرم و راضی جاذبه‌های دیدنی زیادی را بازدید کرد . ایلیاگشت قصد دارد در این مقاله به شما عزیزان تجربه های جذابی در اختیارتون قرار دهند پس همراه باشین .

آنکارا را بیشتر بشناسیم

تماشای مقبره آنیت کبیر

مهمترین جاذبه آنکارا تماشای مقبره آنیت کبیر هستش که اولین رئیس‌ جمهور و مؤسس ترکیه است . این بنا تشکیل شده از عظمت و خیره کننده که از بتن ، تراورتن و مرمر که به توسط دو سازنده ( امین اونات ) ( احمد اورهان آردا ) ساخته شده است و زیبایی دومین جنبش معماری ملی را منعکس کرده ، هنرمندان بسیاری دراروپا همکاری داشته اند . در این مقبره ورکشاپ های متعددی از قبیل ادبیات ، سمینارهای هنری و نمایشگاهای زیادی برگزار شده است . 

تماشای جاذبه آنکارا

سوغاتی خریدن در بازار چیکریچیلر یوکوشو

قدم زدن و بالا و پایین کردن در بازارچه های آنکارا  یه حسی خوبی به آدم میده و یکی از لذت بخش ترین راه برای سوغاتی خریدن عالی است ، همچنین میتوان ظرفای مسی ، زیورآلات دست ساز، عتیقه جات ، تزئینات و حتی پوشاک هم با قیمت مناسب پیدا کرد . عبور از کوچه های سنگ فرش که به سمت تپه بالا رفته میتوان منظره  شهر را از بین خیابان‌ها و این بازار سنتی ترکی تماشا کرد ، که در اطراف آن چند هتل زیبا برای صرف ناهار با غذاهای سنتی ترکی و عثمانی تشکیل میدهد و جالبه بدونید در گذشته یک کاروانسرای آناتولی سابق بود که به سال ۱۵۲۲ تعلق داشت . 

سوغاتی خریدن در بازارچه های آنکارا 

بازدید از موزه تمدن‌های آناتولی

بازدید از محل قدیمی آنکارا و جاذبه‌ های لازم و ضروری موزه تمدن‌ های حول باستان شناسی آناتولی است . این مکان بازار سابق عثمانی محمود پاشا بوده و در ساختمان انباری بازسازی شده ، میتوان داخل موزه اعم از نمایشگاهای باستان‌ شناسی آناتولی ، یونانی ، رومی  و امپراطوری عثمانی را تماشا کرد . مجسمه های خیره کننده  براساس ترتیب زمانی چیده شده  که شامل وسایلی برنزی، طلایی، مرمری، نقره ‌ای و شیشه ‌ای متعلق به نیمه دوم اولین هزاره قبل از میلاد میشود . در ادامه آنکارا را با ما بگردید همراه باشید .

موزه تاریخی انکارا

تردد آسان در شهر و غذا شکم گردی

یکی از دلایل توریست ها برای سفر به آنکارا نحوه دسترسی و تردد در شهر است که خوشبختانه حتی اگر برای اولین بارتجربه سفر به این شهر را کرده باشید بدون نیاز به نقشه مسیرتان را پیدا خواهید کرد و به تمام اتوبوس های شهر دسترسی کامل را دارید .  بخش هیجان انگیز این سفرانواع زیادی رستوران و تعدادی کافه و اغذیه فروشی های سیار… وجود دارد ، که بدون شک از لحاظ غذاهای لذیذ و خوشمزه و تجربه آشپزی یکی از دلایل سفر به آنکارا را دو چندان میکند .

رستوران گردی شهر آنکارا

موقعیت هتل