غذاهای سوئیسی

غذاهای سوئیسی

شرح

غذاهای سوئیسی یکی از جاذبه های کشور زیبای سوئیس است. مواد غذایی سوئیس، تحت تأثیر غذاهای فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی قرار دارد، اما هر منطقه از این کشور چیزی از سنت خود را به آن افزوده است. مواد تشکیل دهنده‌ای که به آسانی در دسترس کشاورزان آلپ قدیمی بوده است.

زوریخ بزرگ ترین شهر سوئیس با چشم اندازهای جذابی که دارد همیشه یکی از پربازدیدترین شهرهای دنیا بوده و گردشگران زیادی به هوای تماشای مناظر بکر و رویایی به این شهر بینظیر سفر می کنند.زوریخ دسرهای خوشمزه ای دارد که نمونه آن ها در هیچ جای دنیا پیدا نمی شود پس در کنار غذاهای اصلی آن ها را هم امتحان کنید، مخصوصا دسرهای شکلاتی را.

بیرچر موسلی یک غذای مقوی و سالم است که یکی از دکترهای سوئیسی آن را در سال ۱۹۰۰ اختراع کرد تا بیمارانش از این غذاهای مقوی بخورند و خیلی زود خوب شوند.

بیرچر موسلی از ترکیبی از میوه ها، سبزیجات، غلات و حبوبات استفاده می شود و بیشتر مردم آن را در وعده های صبحانه و شام می خورند تا با غذایی سبک بیشتر مواد مورد نیاز بدنشان هم تامین شود.

فوندوی پنیر از غذاهای سنتی و خوشمزه که در جمع های خانوادگی همیشه یک پای سفره است. ماده اصلی این غذا پنیر آب شده به همراه سیر و آرد ذرت است. این غذای خوشمزه شیوه سرو جالبی دارد، آن را در یک ظرف سرامیکی می ریزند و در زیر آن شعله کوچکی روشن می کنند تا همیشه گرم بماند. در کنار این غذا تکه های کوچک نان هم قرار می گیرد و هر کدام از این نان ها را به فوندوی پنیر آغشته می کنند و می خورند.

راکلت در واقع یک پنیر محلی سوئیسی است که امکان ندارد بو و طعم آن را بچشید و عاشقش نشوید. این پنیر را روی کوره می گذارند تا آرام آرام آب شود و بعد در کنار آن خوراکی هایی مثل سیب زمینی پخته شده، پیاز خرده شده و ترشی می گذراند تا تبدیل به غذایی خوشمزه شود. گاهی وقت ها این غذا را با سیب زمینی و قارچ هم قاطی می کنند تا خوش رنگ و بو تر شود.

رستی غذایی خوشمزه که با سیب زمینی درست می شود و طرفداران سیب زمینی سرخ کرده آن را خیلی دوست دارند. درست است که در ابتدا کشاورزان این غذا را می خوردند اما خیلی زود آوازه اش در کل سوئیس پیچید. برای درست کردن این غذا سیب زمینی های را کاملا سرخ و چیزهایی مثل گوشت، پنیر و سبزیجات به آن اضافه می کنند تا طعم خوشمزه ای بگیرد البته بعضی وقت ها هم آن را با نیمرو می خورند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک