موزه ی نیکولاس سورسوک بیروت

موزه ی نیکولاس سورسوک بیروت

شرح

بیروت یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه و پایتخت لبنان است. این شهر در حاشیه‌ی دریای مدیترانه واقع شده است. تمام دیدنی های بیروت تاریخچه‌ای مشترک با شهرهای تاریخی و مشهور جهان مانند ایتالیا، موروکو، مصر و یونان دارند. در دهه‌های اخیر گردشگری بیروت اهمیت بسیاری پیدا کرده است و گردشگران بسیاری با تور بیروت یا تور لبنان برای بازدید از جاذبه‌های بیروت به آن سفر می‌کنند. موزه نیکولاس سورسوک بیروت ، که در سال 1912 تکمیل شد ، یک کیک عروسی و زینتی تزئینی از یک ساختمان است ، در بالای تپه ای در محله متلاطم پایتخت است.

بیروت، بزرگ‌ترین شهر لبنان و از مهم‌ترین بنادر شرق دریای مدیترانه است. این شهر زمانی با عنوان پاریس خاورمیانه شناخته می‌شد. اگرچه بیروت در طول جنگ‌های داخلی لبنان خسارات زیادی دید، اما دارای دیدنی ها و جاذبه‌های گردشگری تاریخی و فرهنگی بسیاری است.

 تاریخچه عمارت سورسوک

عمارت سورسوک با ترکیب سبک های معماری ونیزی و عثمانی ، شبیه به بیروت است. در اصل محل اقامت عاشقان هنری اشرافی نیکلاس سورسوک بود. بعد از درگذشت وی در سال 1952 رئیس جمهور ،کامیل چامون تصمیم گرفت از آن به عنوان نمایشگاهی استفاده کند که در آن میزبان بازدید از مقامات دینی باشد. در بین موزه های بیروت، بعد از موزه ملی بیروت، موزه نیکولاس سورسوک بیروت یکی از مشهورترین ها است. این موزه شامل هنرهای معاصر متعلق به بخش خصوصی و خانواده ای لبنانی و پر نفوذ به همین نام است.

ساختمان موزه نیکولاس سورسوک بیروت

موزه ی نیکولاس سورسوک بیروت در سال 1952 درهای خود را به عموم مردم باز کرد. ساختمان موزه به حدی زیبا است که گاهی بیشتر از آثار درونی آن چشم گردشگران را به سوی خود می کشد. در این موزه عموما نمایشگاه هایی از آثار هنری معاصر برگزار می شود. موزه ی نیکولاس سورسوک ، موزه ی هنرهای مدرن و معاصر در قلب بیروت است که در سال 1961 با هدف گردآوری، نگه داری و نمایش هنرهای بین المللی و محلی تاسیس شد.

نمایشگاه های موزه نیکولاس سورسوک بیروت

موزه ی نیکولاس سورسوک سالیانه بالغ بر 10 نمایشگاه برگزار می کند که در رابطه با نمایش های گروهی موضوعی یا نمایش های انفرادی از هنرمندان نوظهور است که هدف آنها آگاهی دادن و به چالش کشیدن مخاطب به روش های مدرن و دور از انتظار است. این موزه در یک قصر خصوصی واقع شده است و هنر هنرمندان لبنانی و خاورمیانه را به نمایش می گذارد.

آثار این هنرمندان شامل نقاشی ها، مجسمه ها و عکس های بسیاری است. خود ساختمان این موزه را هم می توان از جذابیت های این مکان دانست. این مرکز بر نقاشی ها ، نمایش آثار هنرمندان لبنانی ، چفیک اباود ، پل گیراگوسین ، سالوآ رئودا چوچیر و عارف رایس و همچنین هنرمندان بین المللی متمرکز شده است. در آخر باید گفت که بازدید از این مکان یکی از بایدهای سفر به شهر بیروت است.

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک