آکواریوم سومیدا در ژاپن

آکواریوم سومیدا در ژاپن

شرح

ماهی ها دنیای زیبایی دارند و بیشتر شگفتی ها و زیبایی هایشان برای زمانی است که در آب قرار دارند. به همین دلیل آکواریم ها محل هایی هستند که می توانند زیبایی این ماهی ها را به بهترین نحو نمایش دهند. برای توصیف تماشای زندگی دریایی از طریق اکواریوم‌های مدرن، تنها می‌توان کلماتی مانند فراموش‌نشدنی، جادویی و لذت‌بخش را به کار برد. آکواریوم ها جزو جالب‌ترین و مفرح‌ترین جاذبه های توریستی هر شهر یا کشور هستند که می‌توانند برای هر سنی جذاب باشند. یکی از آکواریوم‌های جالب در کشور ژاپن و شهر توکیو، آکواریوم سومیدا می‌باشد.

شهر آکواریوم سومیدا

آکواریوم سومیدا یکی از بخش‌های برج اسکای تری شهر توکیو است. این آکواریوم در طبقه پنجم و ششم مرکز خرید سولاماچی توکیو قرار دارد. آکواریوم سومیدا که در سال 2012 میلادی افتتاح شد و بیشتر شهرت خود را مدیون طراح و سازنده خود است. در این آکواریوم حدود 10000 نوع آبزی و جانور دریایی در طبقه 5 و 6 توکیو سولماچی وجود دارد ، یک مجتمع خرید و سرگرمی در پایه Skytree توکیو است . در این آکواریوم علاوه بر نمایش انواع ماهی‌ها و آبزیان، پنگوئن‌های قطبی نیز نگهداری می‌شوند که برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب هستند.

قسمت ورودی آکواریوم از طبقه پنجم مرکز تجاری سولاماچی است. مخزن آب آکواریوم سومیدا بزرگترین مخزن آب درون ساختمانی در کشور ژاپن محسوب می‌شود. شاید به همین دلیل باشد که نام آن را سومیدا (به معنای غرق شده در زبان ژاپنی) گذاشتند. همانطور که اشاره کردیم مهمترین ویژگی آکواریوم سومیدا نوع طراحی خاص آن است. در طراحی تمام آکواریوم ها و قسمت مربوط به زندگی پنگوئن‌ها کاملا از قواعد متناسب با حفظ محیط زیست جانداران استفاده شده است. مخزن با دیوارهای شیشه ای ضخیم و شفاف طراحی شده است که تقریبا هیچ پشتیبانی قابل مشاهده ای برای نمای شما ندارد و به بازدید کنندگان این امکان را می دهد تا حیوانات را از هر زاویه ای مشاهده کنند.

ویژگی های اکواریوم سومیدا

این آکواریوم نمادی از ویژگی زیست محیطی ژاپن است که در طراحی بخش‌های مختلف آن از جزیره بونین یا اوگاساوارا الهام گرفته اند. در تابستان ، منطقه Edorium آکواریوم به یک “نمایشگاه عجایب ماهی قرمز توکیو” تبدیل می شود ، یک نمایشگاه هنری زنده که نقش ماهی قرمز را در جشنواره های تابستانی ژاپن جشن می گیرد. تقریباً هزار ماهی از 20 گونه مختلف در مخازن با اشکال و اندازه های مختلف در معرض نمایش هستند.

شما میتوانید در راه خروج خود ، از فروشگاه هدایا برای خرید هدیه و سوغات مرسوم ، متوقف شوید. مغازهای هدایا نیز کالاهای عجیب و غریب مانند شیرینی های ژاپنی را به شکل پنگوئن ، لاک پشت های دریایی و سایر موجودات دریایی به فروش می رساند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک