صومعه های مترو

صومعه های مترو

شرح

صومعه های مترو سازند سنگی در یونان مرکزی است که میزبان یکی از بزرگترین و رسوبی ترین مجتمع های صومعه های ارتدکس شرقی است که از اهمیت دوم فقط کوه آتوس است. شش صومعه در ستونهای بی نظیر طبیعی و تخته سنگهای گرد مانند واقع شده اند که بر منطقه محلی مسلط شده اند. در نزدیکی شهر کالامباکا در لبه شمال غربی دشت تسالی در نزدیکی رودخانه پینئوس و کوه های پیندوس واقع شده است.صومعه های مترو در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این اسم به معنی “بلند” ، “مرتفع” است و از لحاظ اخلاقی به شهاب سنگ مربوط می شود.در کنار کوه های پیندوس ، در منطقه غربی تسالی ، این ستون های بی نظیر و عظیم از سنگ ها بطور جدی از سطح زمین بالا می روند. اما شکل غیرمعمول آنها توضیح زمین شناسی آسان نیست. این ها جزء آتشفشانی های سنگ سخت آذرین معمولی در جای دیگر نیستند ، اما این سنگ ها از مخلوطی از ماسه سنگ و کنگلومرا تشکیل شده اند.

این کنگلومرا از ذخایر سنگ ، شن و ماسه و گلهای حاصل از نهرهایی که در لبه دریاچه ، در طی میلیون ها سال جاری جریان دارد ، تشکیل شده است. حدود 60 میلیون سال پیش در دوره پالئوژن مجموعه ای از حرکات زمین ، بستر دریا را به سمت بالا هل داد و یک فلات مرتفع ایجاد کرد و باعث ایجاد بسیاری از خطوط گسل عمودی در لایه ضخیم ماسه سنگ شد. ستونهای سنگی عظیم با هوازدگی توسط آب ، باد و گرمای شدید دما در گسلهای عمودی شکل گرفتند. غیر معمول است که این شکل گیری کنگلومره و نوع هوازدگی در یک منطقه نسبتاً بومی شده در سازند کوه اطراف محدود می شود.

این نوع فرآیند تشکیل سنگ و هوازدگی در بسیاری از مناطق دیگر به صورت محلی و در سراسر جهان اتفاق افتاده است ، اما اولا آنچه که ظاهر شهاب سنگ را خاص می کند در درجه اول است ، یکنواختی ترکیبات تشکیل دهنده سنگهای رسوبی که در طول میلیون ها سال سپرده شده اند و چند نشانه لایه بندی عمودی باقی نمی گذارند و ثانیاً ، هوازدگی ناگهانی عمودی موضعی است.

غار تئوپترا در 4 کیلومتری از کالامباکا واقع شده است. منحصر به فرد بودن آن از منظر باستان شناسی این است که یک سایت واحد شامل سوابق دو انتقال فرهنگی بسیار مهم است: جایگزینی نئاندرتال ها توسط انسانهای مدرن و بعداً ، انتقال از شکار-جمع آوری به کشاورزی بعد از پایان آخرین عصر یخبندان. این غار از یک محفظه مستطیل عظیم 500 متر مربع در پای تپه آهکی تشکیل شده است که از شمال شرقی بالای روستای تئوپترا بالا می رود و ورودی آن 17 متر به عرض 3 متر زیاد. در پای کوه کوه چاسیا قرار دارد که مرز طبیعی بین مقبره های تسالی و مقدونیه را تشکیل می دهد ، در حالی که رودخانه لیتایوس ، شاخه ای از رودخانه پاینئوس ، جلوی غار جاری است. رودخانه کوچک لیتایوس که به معنای واقعی کلمه در آستان های غار جاری است ، به این معنی بود که ساکنان غار همیشه به آسانی و بدون نیاز به پوشش مسافت های طولانی روزانه به آبهای تازه و تمیز دسترسی داشتند.

کاوش ها و تحقیقات انجام شده و دیاتوم های سنگین را کشف کرده اند ، که در درک تغییرات آب و هوایی و آب و هوایی پالائو نقش داشته اند. قدمت رادیوکربن نشانگر حضور انسان در حدود 50،000 سال است. این غار قبلاً برای عموم آزاد بود ، اما در حال حاضر به طور نامحدود برای بازرسی های ایمنی بسته شده است.غارها در مجاورت شهاب سنگ بین 50،000 تا 5000 سال پیش به پیش بینی مداوم سکونت وزیر. تئاتري مسجد محدود شده است ، 23000 سال پيش مي توانيد ، به آساني به عنوان سدي در حد باادر سردار – زمين در اين زمان عصر می کرد – و می توان از آثار باستانی سرخپوشان و نوسنگی در اشغال بشر در غارها بازدید کرد.

منبع : ویکی پدیا

 

موقعیت هتل

کشور: یونان
شهر: آتن | Athens

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک