خیابان های کوردوبا

خیابان های کوردوبا زیر پای شماست

شرح

خیابان های کوردوبا شهر پر جاذبه اسپانیا ایلیا گشت

خیابان های کوردوبا زیر پای شماست کوردوبا شهریست با جاذبه‌های جذاب تاریخی ، تلفیقی از معماری موری بهمراه تزئین گل‌های رنگارنگ و معطر میباشد را بیشتر بشناسید . خیابانهای کوردوبا زیرپای شماست در خیابانهای شهر کوردوبا  برای هر کسی با هر سلیقه‌ای چیزهای زیادی برای کشف کردن دارد .

کوردوبا یکی از شهرهای پر جاذبه و مشهور اسپانیا است که از جمله شهرهای متوسط این کشور است که حدود 350000 نفر جمعیت دارد .

خیابان های کوردوبا زیر پای شماست

بخش های شهر کوردوبا

بخش های شهر کوردوبا گه بزرگترین منطقه شهری اسپانیا است که در آثار تاریخی یونسکو به ثبت رسیده شده است . قسمت تاریخی و قدیمی شهر کوردوبا سرشار از خیابان ها و کوچه های قرون وسطی­ است که حدوداً از رودخانه گوادالکیویر| Guadalquivir در جنوب شهر آغاز، و احاطه شده توسط منطقه | Plaza de las Tendillas در شمال میباشد .

سه لاین | Paseo de la Victoria که درغرب شهر امتداد دارد . منطقه ی با مکان های زیادی برای اقامت ، گردش ، رستوران های متنوع و خرید سوغات میباشد .

خیابان های کوردوبا زیر پای شماست

معروف ‌ترین مقصد گردشگری کوردوبا

شهر کوردوبا تاریخچه چند وجهی و شگفت‌انگیز خود از مقاصد گردشگری معروفی در اسپانیا شناخته شده است . برخی از گردشگران و توریست ها هرچند ترجیح می دهند درشهر کوردوبا از مناطق خاص اطراف آن دیدن نمایند و یا بلافاصله بعد از Mezquita خرید های خود را انجام دهند که بیشتر جنبه توریستی دارد .

خیابان های کوردوبا زیر پای شماست

جاذبه های توریستی کوردوبا

جاذبه های  برتر شهر کوردوبا از بناهای تاریخی معروف آن گرفته تا پاسیو‌ خانه های زیبایی که در ماه می هر سال با گل‌های رنگارنگ تزئین شده‌اند و به روی عموم بازند . کاخ ویانا ، مسجد – کلیسای جامع ، محله کایخا دلاس فلورس ، موزه گاوبازی ….

خیابان های کوردوبا زیر پای شماست

کاخ ویانا |Palacio de Viana  که بعنوان ستاره‌ی پاسیو‌های شهر کوردوبا بشمار میرود . این کاخ متعلق به قرن 15 ، طی قرن‌ها به عنوان اقامتگاه خاندان سلطنتی اسپانیا مورد استفاده قرار می گرفته است  .

خیابان های کوردوبا زیر پای شماست

کوردوبا گرم ترین خیابانهای شهراروپایی

گردش در فصل‌های بهار و تابستان و بازدید از اماکن سنتی که پر از مردم بومی جذابیت شهر کوردوبا را بیشتر از شهرهای دیگر اروپا میکند .  کوردوبا را دومین شهر بزرگ قدیمی و تاریخی اروپا می دانند. قسمت قدیمی شهر همیشه پر از تاپاس بارهایی است که اگرچه از بیرون به نظر چیز خاصی ویژه ی بچشم نمی آید ، اما بهترین تاپاس‌های شهر را به مشتریان ارائه می‌کنند .

میتوانید غذاهای خانگی با قیمتی بسیار ارزان را در این قسمت از شهر کوردوبا تجربه نمایید .

خیابان های کوردوبا زیر پای شماست

اماکن باستانی در خیابانهای کوردوبا

یکی از لذت‌های بازدید از کوردوبا امکان تماشای یادمان‌هایی از هرسه دوره برجسته آن یعنی رومی، موری و مسیحی است . برای داشتن یک خرید مهیج تر و جالب ترمی توانید به خیابان ها و کوچه های بسیار جالب و دیدنی در قسمت یهودی نشین شهر یا |Jewish Quarter بروید که در سمت غرب و شمال| Mezquita  قرار گرفته اند .

در پشت منطقه| Mezquita یک پل رومی به نام | Roman Bridge درست بر روی رودخانه گوادالکیویر| Guadalquivir وجود دارد که به سمت موزه ای  به سمت دروازه قدیمی شهر و خیابان های کوردوبا زیر پای شماست و در مقابل خود امتداد یافته است .

موقعیت هتل