مجمع الجزایر استکهلم

مجمع الجزایر استکهلم

شرح

مجمع الجزایر استکهلم

مجمع الجزایر استکهلم بزرگترین مجمع الجزایر سوئد و دومین مجمع الجزایر بزرگ در دریای بالتیک است. بخشی از مجمع اجزایر از سال 1989 به عنوان سایت رامسر مشخص شده است.مجمع الجزایر از استکهلم تقریبا 60 کیلومتری به شرق امتداد دارد. در جهت شمال – جنوب ، عمدتاً از خط ساحلی استان های Södermanland و Uppland پیروی می کند و تقریباً از جزیره Öja ، جنوب نینشامن ، تا ودیجی ، شمال نورثلیجه می رسد. این بخش از آب توسط ایلند به نام Kvarken جنوبی جدا شده است. گروه جداگانه ای از جزایر در شمال دیگر ، در نزدیکی شهر grregrund قرار دارد. تقریباً 24000 جزیره و جزایر بین آروهما و لندسورت وجود دارد. ،

بزرگترین شهرهای مجمع الجزایر ، جدا از استکهلم ، Nynäshamn ، Vaxholm و Norrtälje هستند. روستای Ytterby ، معروف به شیمیاییان به دلیل نامگذاری کمتر از چهار عنصر شیمیایی (erbium ، terbium ، ytbium و yttrium) ، در Resarö در مجمع الجزایر استکهلم واقع شده است.مسیرهای حمل و نقل از بالتیک به استکهلم از میان مجمع الجزایر عبور می کند. سه ورودی اصلی مناسب برای پیش نویس عمیق وجود دارد ، یعنی آنهایی که در نزدیکی لندسورت ، ساندامن و سردر قرار دارند.

مجمع الجزایر استکهلم یک چشم انداز دره مشترک است که با طغیان پس از یخبندان شکل گرفته است – و هنوز هم شکل می گیرد. تا زمان وایکینگ ها نبود که مجمع الجزایر شروع به فرض محوطه های امروزی خود کرد. این جزایر هر سال حدود سه میلی متر افزایش می یابد. در سال 1719 مجمع الجزایر جمعیت تخمینی 2900 نفری را شامل می شد که بیشتر ماهیگیران بودند. امروز مجمع الجزایر با حدود 50،000 کلبه تعطیلات  یک مقصد تعطیل محبوب است. بنیاد مجمع الجزایر استکهلم ، که به حفظ طبیعت و فرهنگ مجمع الجزایر اختصاص داده شده است ، حدود 15٪ از مساحت خود را در اختیار دارد.

ساکنان مجمع الجزایر ، از حدود اواسط دهه 1400 تا پایان جنگ جهانی دوم ، کشاورزان و ماهیگیران بودند. ماهیگیری بهاری و پاییزی از سال 1450 تا اواسط 1800 در مجمع الجزایر بیرونی کاملاً شدید بود و بسیاری از صیادان به دلیل مسافت های طولانی به خانه های دائمی خود در مجمع الجزایر داخلی برای مدت طولانی در جزایر بیرونی زندگی می کردند. فرهنگ ترکیبی کشاورزی و ماهیگیری تا حدود سالهای 1950-1955 ادامه یافت که نسل جوان ، در طی جنگ و به طور مستقیم پس از جنگ متولد شدند ، شروع به ترک مجمع الجزایر و جستجوی شغل در شهرهای سرزمین اصلی کردند. امروزه بیشتر مزارع کوچک در این جزایر بسته شده اند و صنعت ماهیگیری تقریبا ناپدید شده است.

شاعران ، نویسندگان و هنرمندان بسیاری تحت تأثیر و مجذوب مجمع الجزایر استکهلم قرار گرفته اند. از جمله آنها می توان به آگوست استریندبرگ ، توره نرمان ، رولان اسونسون ، ارنست ددرینگ و آلیستر کرولی اشاره کرد. Björn Ulvaeus و Benny Andersson از گروه ABBA بیشتر آهنگ های خود را در یک کابین واقع در مجمع الجزایر نوشتند.

قایقرانی یک فعالیت بسیار رایج است که مسابقه قایقرانی در اطراف جزیره ، هر سال از سال 1973 برگزار می شود. با یک قایق دریانوردی برای همه باز است اما نیاز به ثبت نام دارد. کلاس های ورودی مختلفی وجود دارد که کلاس خانواده کمترین رقابت را دارند.

منبع : ویکی پدیا

 

 

موقعیت هتل

کشور: سوئد
شهر: استکهلم

دیدنی‌های نزدیک