غذاهای بومی سن پترزبورگ

غذاهای بومی سن پترزبورگ

شرح

غذاهای بومی سن پترزبورگ یکی از خوشمزه ترین غذاهای روسیه است. برخلاف بسیاری از کشورها که غذای خیابانی بخش عمده‌ای از فرهنگ شهرهایش را شکل می‌دهد، در روسیه این قاعده خیلی صدق نمی‌کند.

شاید یکی از دلایل این امر، زمستان‌های سخت این سرزمین باشد. البته امروزه بسیاری از کارآفرینان جوان، تأسیساتی در زمینه غذای خیابانی به راه انداخته‌اند که مشتریان بتوانند غذایشان را سفارش داده و بیرون ببرند یا همان جا به خوردنش مشغول شوند.

کولودتس

کولودتس نوعی غذا است که مواد آن داخل ژلاتین قرار می‌گیرد. تکه‌های گوشت را چون خورشت می‌پزند، سپس اجازه می‌دهند تا سرد شود. تکه‌های گوشت به دلیل سرد شدن به شکل ژله‌ای درمی‌آیند. این غذا را در تعطیلات زمستانی، کریسمس و ایستر تهیه می‌کنند.

سولیانکا

سولیانکا نوعی سوپ غلیظ و معطر روسی است که طرفداران بسیاری دارد.

سه نوع سولیانکا وجود دارد که مواد مشترکشان شامل خیارشور، آب‌نمک، قارچ نمک‌سود، گوجه، خامه ترش و شوید است.

ابتدا خیارها را با آب‌نمک می‌پزند سپس بقیه مواد را به آن اضافه می کنند.

سولیانکای گوشت: گوشت گاو، همبرگر، سوسیس، و سینه مرغ را با خیار، گوجه، پیاز، روغن زیتون، کبر، فلفل فرنگی، جعفری و شوید به همراه مقداری آب در قابلمه می‌پزند.

هرینگ

هرینگ که به آن Herring under the fur coat نیز گفته می‌شود نوعی سالاد است که از چند لایه سبزیجات پخته (گوجه، هویج، چغندر)، پیاز خردشده، و سس مایونز تهیه می‌شود. برخی به سالاد سیب نیز اضافه می‌کنند.

چغندر را با سس مایونز ترکیب می‌کنند و به عنوان لایه آخر روی سالاد می‌ریزند که رنگ بنفش آن باعث زیبایی سالاد می‌شود. برای تزئین هم از تخم‌مرغ استفاده می‌کنند.

Meat a la Peter

Meat a la Peter را معمولا برای روزهای تعطیل و دورهمی‌ها تهیه می‌کنند.شاید این غذا، غذای مورد علاقه پیتر بزرگ بوده و علت نامگذاری آن نیز همین باشد اما آنچه را که با اطمینان می‌توان گفت طعم لذیذ این غذا است. این غذا را به صورت خورشت گوشت، قارچ و پیاز  داخل قابلمه ریخته، می‌پزند و بدون آب خورشت یا با کمی از آن سرو می‌کنند.

سالاد وینگرت 

این سالاد از چغندر، هویج، گوجه، و خیارشور تهیه شده و در آخر روی آن روغن می‌ریزند.

گولابتسی

این غذا تقریبا همان دلمه کلم‌پیچ ما ایرانی‌ها است. روس‌ها درون یک برگ کلم‌پیچ بزرگ را با گوشت، برنج و ادویه پر می کنند و درون سس گوجه، آلو بخارا، سبزیجات، فلفل و دیگر ادویه‌ها می‌پزند. گولابتسی را در شرایط و موقعیت‌های خاص  تهیه می‌کنند.

اوکا

اوکا یا آکا یک سوپ یا خورشت دریایی اصیل روسی است که پخت آن یک هنر محسوب می‌شود. اوکا از آن دست غذاهایی است که در گردش و فضای باز طرفداران بسیار دارد بخصوص اگر به قصد ماهیگیری رفته باشید، آن جا است که ماهی تازه را درون قابلمه‌ای روی آتش تبدیل به یک سوپ خوشمزه می‌کنید. این سوپ را از انواع ماهی چون ماهی سیم، اسبله یا روف به همراه سبزیجات، شوید، گوجه، جعفری، تره، برگبو، فلفل سیاه، زعفران و رازیانه تهیه می‌کنند.

پلو

پلو اصالتا روسی نیست بلکه از آذربایجان که زمانی جزو اتحاد جماهیر شوروی بود آمده است. با این وجود غذایی بسیار محبوب در روسیه به شمار می‌رود. برای تهیه پلو برنج را با روغن زیتون، هویج، گوشت مرغ، گوشت گوسفند یا بوقلمون تهیه می‌کنند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک