ایستگاه قطار سنت پانکراس لندن

ایستگاه قطار سنت پانکراس لندن

شرح

ایستگاه سنت پانکراس در لندن، از اهمیت ویژه در سیستم حمل و نقل شهری انگلیس و همین طور جنبه ی بین المللی مهمی دارد. یکی از قدیمی ترین ایستگاه های راه آهن دنیا به بیش از 150 سال قدمت در مرکز شهر لندن قرار دارد و در طول تاریخ شاهد اتفاقات فراوانی بوده است.

در طول تاریخ تلاش های بسیاری برای نابودی ایستگاه پانکراس انجام شد ولی هیچ کدام از آنها نتوانستند این ایستگاه تاریخی را از پای در بیاورند و امروز چشن صدوپنجاه سالگی خود را جشن میگیرد. این مقاله به همین مناسبت به بررسی زوایای پنهان و حقایقی خواندنی از این ایستگاه راه‌آهن می‌پردازد.

ایستگاه قطار سنت پانکراس

مامورانی با لباس مروارید دوز در ایستگاه سنت پانکراس

لباس های زینت شده ی درباریان و خانواده ی سلطنتی بسیار در انگلیس و لندن مورد توجه قرار دارد. پایتخت انگلستان شهر لندن مرکز این توجه است.اولین بار هنری کروفت با لباس های خاص و مروارید دوز شروع به تمیز کردن خیابان های اطراف سنت پانکراس نمود اون اولین شاه با لباس مروارید دوز بد که کت خود را با دکمه‌هایی از جنس صدف به‌منظور جمع‌آوری پول برای یتیم‌خانه‌ی سنت پانکراس تزئین کرد. هنری کروفت تا سن سیزده سالگی در یتیم خانه زندگی میکرد و زندگی سختی را گذراند.

جاذبه های شهر لندن ایستگاه سنت پانکراس

بمب آلمان نازی و تخریب ایستگاه سنت پانکراس

در جنگ جهانی دوم این ایستگاه تاریخی نیز از حمله ی آلمان ها مصون نماند و مانند بقیه ساختمان های لندن مورد آسیب قرار گرفت. در زمان جنگ جهانی بمب بسیار بزرگ 500 کیلوی سقف و بخشی از سالن 3 و 4 را از بین برد اما با همت کارگران انگلیسی فقط در طول یک هفته توانستند مجدد این ایستگاه را ه عملیاتی کنند و به شبکه ریلی بازگردد.

جاذبه های شهر لندن سنت پانکراس

نابودی ایستگاه سنت پانکراس در دهه شصت میلادی

به طبقه دوم رفته و مجسمه ی جالب مرد چاق را از نزدیک ببینید. رییس خطوط ریلی انگلیسی در سال 1960 به دنبال از انجام پروژه ی بود که آلمان ها نتوانستند آن را انجام دهند، وی قصد داشت ایستگاه سنت پانکراس را با ایستگاه مجاور آن که کینگز کراس نام داشت یکی کند؛ با توجه به این طرح خاص باید هردو ایستگاه را از بین میبردند. مجسمه ی مرد چاق که در طبقه ی دوم قرار دارد همان جان بِچِمن است که مبارزات بسیاری را برای این ایستگاه انجام داد و باعث گردید که این ایستگاه بتواند جشن تولد صدوپنجاه سالگی خود را جشن بگیرد.

ایستگاه قطار لندن

پیانوی یادگاری از التون جان

بعد از ورود به ایستگاه یک پیانو مارک یاماها توجه شما رو جلب خواهد کرد. نوازندگان میتوانند با استفاده این پیانو در سالن عمومی نوازندگی کنند و لذت ببرند. التون جان، در سال 2016 با برگزاری یک جشن بسیار زیبا در این ایستگاه مردمی که حضور داشتند را بسیار خوشحال کرد و این پیانو را به یادگار در این ایستگاه قرار داد. او گفت: «از این پیانو لذت ببرید، این یک هدیه است». از آن سال به بعد هنرمندان بسیاری در این ایستگاه با این پیانو موسیقی نواخته اند.

جان لنون و ایستگاه لندن

سنت پانکراس یک شهید

یک جوان 14 ساله ی رمی به نام سنت پانکراس فقط به دلیل پذیرش دین مسیحیت به دستور پادشاه رم گردن زده شد. دو سال بعد از این ماجرا کنستانتین کبیر به سلطنت رسید و ردای مسیحیت را به تن کرد.

موقعیت هتل

کشور: انگلستان
شهر: لندن

دیدنی‌های نزدیک