کلیسای سنت ماری گدانسک 

شرح

کلیسای سنت ماری گدانسک “St. Mary’s Church” مشهودترین مکان عبادت گدانسک لهستان است . اعتقاد بر این است که کلیسای مریم بزرگترین کلیسای آجری در جهان است . طاق داخلی از 37 پنجره ، بیش از 300 سنگ قبر و 31 نمازخانه پشتیبانی می کند. ومی تواندجمعیتی حدود 25000 نفر را در خود جای دهد .

بین سالهای 1536 تا 1572 خیابان کلیسای مری به طور همزمان برای خدمات رومی کاتولیک و لوتران استفاده می شد. از قرن شانزدهم تا سال 1945 ، هنگامی که دانزیگ به گدانسک لهستانی درآمد ، این دومین کلیسای بزرگ لوتری در جهان بود.

یک کلیسای کاتولیک رومی در گدانسک لهستان است . ساخت آن در سال 1379 یا 1343 براساس وب سایت رسمی آغاز شد. با حجم آن بین 185000 متر مکعب تا 190،000 مترمربع در حال حاضر یکی از دو یا سه کلیسای بزرگ آجری در جهان و یکی از دو یا سه بزرگترین شمال آلپ است .

طول آن 105.5 متر ، و شبستان 66 متر عرض دارد. در داخل کلیسا اتاق 25000 نفر وجود دارد. این یک کلیسای تالار راهرو با یک پیوند است. این کلیسای جامع در کلیسای جامع کلیسای جامع روم گدانسک به همراه کلیسای جامع الیوا است.

این کلیسا از طریق هفت دروازه با نام های جذاب مانند درب Purse Maker قابل دسترسی است. جالب است که مجسمه ساز که صلیب مسیح را حک کرده است ، داماد ناپسند خود را به یک صلیب میخکوب کرد تا واقع گرایی را به کار خود بیفزاید . سنت ماری در طول جنگ جهانی دوم آسیب جدی دیده و نقاشی های دیواری اصلی از آن زمان سفید شده است ، که دور از ماندن جلوه ای از خالی بودن ظهور ، بهترین آثار را در تمام دوران به وجود می آورد و احساس شگفت انگیزی را به وجود می آورد.

داستان را در مورد هر ساعت نجومی در اروپا می شنوید ، و این تعجب آور است که چرا سازندگان ساعت قرون وسطایی تا به حال کمیسیون ها را پذیرفته اند. این برج 78 متری که شامل صعود از 405 پله است ، دارای یک سکوی دید با نمای خزنده از گداسک قدیمی است و از 3.3 میلیون یورو بهره مند شده است.

سنگ بنای کلیسای جدید آجری در 25 مارس 1343 ، جشن میلاد قرار گرفت . در ابتدا یک باسیلای خلیج شش دهانه ای با برجک کم ساخته شده ، از سال 1343 تا 1360 بنا شده است. بخش هایی از ستون ها و سطوح پایین برجک از این بنا حفظ شده است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک